FNO doprovod dítěte 8 let

Anonymní
30.3.21 17:57

FNO doprovod dítěte 8 let

Ahoj, můj syn, 8 let, musí jít do FNO na zákrok, dvě noci. Je možné, aby s ním byl manžel celou dobu hospitalizace? I kdyby spal na židli. Neumím si představit nechat ho tam samotného. Máte někdo prosím zkušenost? Zítra tam budu volat, ale mám obavy…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1132
30.3.21 18:34

Dcera (5let) byla na dětské neurologii ve FNO loni v létě na 10 dní. Na oddělení mě nevzali, jen matky miminek a postižených dětí a i tak po kraválu, málo míst. Mohli jsme tam být od 7,00 do 21,00 (což jsme byli každý den). Dcera to celkem zvládla. Syn má 8 let ten by to zvládnul úplně bez potíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
30.3.21 18:41

Ať si říkají, co chtějí, jako zákonný zástupce s ním může být stále. Pokud nemají postel, vezme si spacák a karimatku.. nebo bude na židli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14887
30.3.21 18:53

Samozřejmě, že je to možné. Jen se o to asi budete muset dohadovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19573
30.3.21 19:38
@whooro píše:
Ať si říkají, co chtějí, jako zákonný zástupce s ním může být stále. Pokud nemají postel, vezme si spacák a karimatku.. nebo bude na židli.

Spacak a karimatku si nevezme, zidli ano. Ale zvladne to? Opravdu zvladnete byt v noci na zidli a přes den se dostatecne starat o dite po operaci ci jinak indisponovane? Kolik dni to tak clovek zvladne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19573
30.3.21 19:40
@Anonymní píše:
Ahoj, můj syn, 8 let, musí jít do FNO na zákrok, dvě noci. Je možné, aby s ním byl manžel celou dobu hospitalizace? I kdyby spal na židli. Neumím si představit nechat ho tam samotného. Máte někdo prosím zkušenost? Zítra tam budu volat, ale mám obavy…

A ma jit ted? Pokud ano, tak by tam mohl byt z duvodu uzavreni oddeleni kvuli covidu, to je ted v rade nemocnic, kde jindy rodic na noc odchazi pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
30.3.21 19:47

Máš právo tam být. Akorát ti nemocnice nemusí poskytnout postel a jídlo, a pokud budou tak hodní, pak za úhradu. Nárok na postel zdarma máš jen u dítěte do šesti let.

Nenech se odbýt, v případě problémů prostě neodejdi. Opakuj „ano, rozumím, ale já tady budu.“

Nicméně pokud to není akutní, zkus prostě najít vstricnou nemocnici, bude to jednodušší pro všechny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
30.3.21 19:49
@Cuddy píše:
Spacak a karimatku si nevezme, zidli ano. Ale zvladne to? Opravdu zvladnete byt v noci na zidli a přes den se dostatecne starat o dite po operaci ci jinak indisponovane? Kolik dni to tak clovek zvladne?
Dvě noci b
@Cuddy píše:

Proč by si nevzal spacák a karimatku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19573
30.3.21 19:51

Na druhou stranu se podepisuje souhlas s hospitalizaci, kde jsem toto podepisovala, ze s tim souhlasim. Tak je divne neco podepsat a vecer se proti tomu zacit bourit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27988
30.3.21 19:54

Ze zakona mas pravo s nim byt porad. Omezit tvoje prava muze jen soud. Doktori budou nejspis tlacit na to, aby na noc rodic odchazel. Je to na vas, jak to zvladnete ustat, ten tlak. Ale pravne na to nemaji narok vas od ditete oddelovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27988
30.3.21 19:56
@Cuddy píše:
Na druhou stranu se podepisuje souhlas s hospitalizaci, kde jsem toto podepisovala, ze s tim souhlasim. Tak je divne neco podepsat a vecer se proti tomu zacit bourit.

Vepises do souhlasu, ze je to protipravni, coz je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19573
30.3.21 19:57
@Platanka píše:
Proč by si nevzal spacák a karimatku?

Ta oddeleni maji nejaky rad a ty pri nastupu podepisujes, ze s nim souhlasis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19573
30.3.21 20:03
@suvik píše:
Vepises do souhlasu, ze je to protipravni, coz je.

Neresila jsem to, na posledy jsem byla v nemocnici s malym miminem. Mela jsem i cest s nemocnici, ktera je rozkladacim kreslem a ubytovnou proslula. Jo, pomohli nam prave tam, ale na beznejsi zakrok u starsiho ditete bych si vybrala jinou nemocnici, kde jako doprovod budu moci byt cely den, byt za uplatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
30.3.21 20:14

@Cuddy moc nechápu o čem píšeš, proč by si nemohl vzít spacák? Mají v řádu napsáno, že spacák zakazují? Tak si vezme deku a lehne na zem. I kdyby na židli, já bych tam pro dceru byla tak dlouho, jak by tam byla ona, nemusíš přece celý den pracovat, jen jsi tam jako podpora, aby dítě vědělo, že jej hlídáš a nikdo mu neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
30.3.21 20:17
@suvik píše: ****Ze zakona mas pravo s nim byt porad. Omezit tvoje prava muze jen soud****. Doktori budou nejspis tlacit na to, aby na noc rodic odchazel. Je to na vas, jak to zvladnete ustat, ten tlak. Ale pravne na to nemaji narok vas od ditete oddelovat.

A když rodič trvá na přítomnosti s dítětem, může teda to zařízení je nepřijmout? Nelíbí se vám naše pravidla, tak běžte jinam? U neakutních zákroků počítám, že ano. Jak u akutních zákroků, příp. hospitalizace na JIPu, ARO?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat