Reklama

FNOL lumbání punkce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 11:00
FNOL lumbání punkce

Dobrý den, byla jste prosím některá na lumbální punkci v Olomouci? Dělají to tam i atraumatickou jehlou? Nebo někde v okolí? Ze zdrav. duvodů nevydržím ležet v kuse 24h a potřebuju vyloučit klíšťovku a boreliozu :( Případně musíte si tu jehlu nějak předem objednat? Vím, že se platí. Děkuji moc za info.

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 06.08.18 11:03

Atrauma jehlou mi ji dělali ve FN Ostrava.
Ale třeba někdo ještě bude vědět co ten Olomouc.

warita
Kelišová 7441 příspěvků 06.08.18 11:29

A dela se to v nejakem lokalnim umrtveni, nebo jak to funguje?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 11:33

Ve FNOL používají atraumatickou jehlu, musí se ležet 4 hodiny po LP, někdy déle dle doporučení lékaře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 11:41

@Pipet Děkuji, to je dobré vědět. A jehlu měli přímo oni, nebo jste si ji někde (kde?) objednávala sama?

@warita Co si vzpomínám z poslední punkce, tak to nijak neumrtvovali.

@Anonymní Děkuji moc, pořád lepší 4h než 24h. A jehlu jste si objednala kde prosím? Nebo ji měli přímo oni?

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 06.08.18 12:07

@warita Umrtvení si asi můžeš vyžádat, ale je to celkem zbytečné, je to jen píchanec - jako odběr krve.

Už je to nějaká doba, tu jehlu jsem byla ten den před odběrem zaplatit vedle FNO mají nějaké kanceláře… tak tam. Doklad o zaplacení jsem dala sestřičkám.
Po odběru ležet 2h na břichu a pak můžeš domů. Ale i doma je lepší prostě ležet, nadopovat se kofeinem (snižuje riziko bolestí hlavy), vstávat jen na záchod aspoň ten den…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 12:16

Jehlu jsem nezajišťovala, používají ji automaticky.
První půlhodinu se leží na břiše a pak jakkoliv, ale nezvedat hlavu.

LA nedávají.

warita
Kelišová 7441 příspěvků 06.08.18 20:22
@Pipet píše:
@warita Umrtvení si asi můžeš vyžádat, ale je to celkem zbytečné, je to jen píchanec - jako odběr krve.Už je to nějaká doba, tu jehlu jsem byla ten den před odběrem zaplatit vedle FNO mají nějaké kanceláře… tak tam. Doklad o zaplacení jsem dala sestřičkám.
Po odběru ležet 2h na břichu a pak můžeš domů. Ale i doma je lepší prostě ležet, nadopovat se kofeinem (snižuje riziko bolestí hlavy), vstávat jen na záchod aspoň ten den…

to tedy neni, kdyz to jde primo do patere. Kdyz mi pichali spinal pred cisarskym rezem, tak to bolelo teda fest a to mi pichali k pateri a ne primo do patere a pichali mi to az po nejakem mensim umrtveni. Uplne mi vyletela noha a reflexivne jsem se prohla, jak to bolelo.

Taky jsem cetla, ze ne kazdeho to boli. Jsou lidi, ktere to neboli vubec a pak jsou lidi, kteri pry rvou tak, ze se otrasaji okna v celem spitale. To je jako odber plodovky. Nekoho to neboli nebo citi jenom neprijemny tlak, jine zeny to boli hodne.

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 06.08.18 21:40

@warita Píšu svou zkušenost, nebolelo to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 05:59

:cert: @Pipet a Anonymní Děkuji moc za informace!

Ad bolest - když mi to brali poprvé (3 roky zpět), tak jsem trpěla jak zvíře. Sice jsem neřvala, ale slz se mi koulely po tváři jako hrachy. Ale ono to bylo umocněné i tím, že se doktorka trefovala snad na 10× a pořád se tam v tom nějak vrtala a do toho se sestřičkou řešily své soukromé věci a děsně se chichotaly. Takže já v bolestech a jim k úplné pohodě chybělo už jen to kafíčko :poblion:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 06:00

Ten smajl na začátku je omyl. Píšu z telefonu a dělá si to, co chce. :roll:

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 07.08.18 07:11

U mě byl mladý pan doktor, sestřička mě držela za ruku a pak mě držela tak nějak celou, protože omdlívám :D . Jsem jim to říkala, ale že vsedě je to lepší, no.
Tak ať je to teď snesitelnější a hlavně ať jsou dobré výsledky. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 21:05

@Pipet Taky dobré :lol: Děkuji moc, snad to podruhé bude lepší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama