Folikula 26 mm - mohlo se zadařit?

22
27.1.21 10:49

Folikula 26 mm - mohlo se zadařit?

Ahoj holky,
Snažíme se už skoro rok o miminko. Od zamlklého těhotenství v 9tt se nám nějak nedaří. Byla jsem objednána na folikulometrii ve 13DC a paní doktorka mi řekla, že mám jednu folikulu 25-26 mm a že ovulace bude ten den nebo den další. Nakonec byla ovulace 3. den (podle bolestí a ovu testu). S přítelem jsme se samozřejmě snažili každý den, jak nám bylo od paní doktorky doporučeno, ale moje otázka spíš zní, jestli ten folík nebyl už přezrálý? Jestli to ještě může vyjít? Máte někdo prosím zkušenosti? Děkuji za jakoukoliv odpověď. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
105
27.1.21 11:04

Myslim si, ze 25 az 26 je v poradku. Ja chodim na folikulometrii kazdy mesic a mivam takovych 21, mam to nahonene Clostilem a pri teto velikosti mi pícháji Ovitrelle a doktorkw vzdy rika, ze to musi dorust na tech 25 takze mam pocitat dalsi den nebo obden.. Kazdopadne jestli jsi mela 26 a ovu přišla az za tri dny.. To uz by mel kolem 30,to je asi moc.. Ale jen odhaduji, vyjit muze vse, neves hlavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.1.21 12:24

@Nikca7 Já brala právě taky první měsíc clostilbegyt a paní doktorka říkala, že je vidět, že prášky zabraly. Tak jsem z toho měla takový dobrý pocit, ale zase jsem pak asi moc četla :) Teď čekám, zda se zadaří nebo pojedu zase novou štaci :).. jak dlouho beres clostilbegyt Ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1759
27.1.21 12:29

No ja nevim, 25mm je ok, ale pokud si dobre vzpominam, tak roste kazdy den cca o 2mm, takze jestli jsi si opravdu jista, ze ovulace byla az dva dny potom, tak by fulikul mel nejak mezi 28 a 30mm a to mi prijde teda uz hodne :think: pak je mozne, ze ovulace byla driv, nebo je to jeste v norme, zeptala bych se priste doktorky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.1.21 12:35

@Amalka244 qja ho zacala brát v cervnu 1-0-0, nezabralo. Potom 2-0-0 taky nic. Az 3-0-0mi zabraly v srpnu ale nevyslo to. Nasledovala 3mesicni pauza, z toho b rijnu laparoskopie. V listopadu jsem nasadila znovu rovnou 3-0_0, foliky mi vzdy dorostou ale nepovedlo se. Minuly mesic i tento mi pichali Ovitrelle aby folik prasknul, takze ted jsem 3DPO a uvidime. Kazdopadne to byl posledni mesic co byl Clostil možný, bez nej nefunguju takze se jinak objednavam do CAru. Snazime se uz opravdu dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
27.1.21 12:51

@Amalka244
Ahoj, já teda nechci strašit, ale 26mm mi přijde dost, spíš jestli už nešlo o cystu. Mám za to, že folikul praská +- při 21-22 mm. A pokud si měla podle testu a bolestí ovulaci až za další 3 dny, tak by byl už pravdu velký. Jak píšu, nechci strašit, ale já měla jeden měsíc pozitivní ovulační test někdy 16-17 DC, další den bolesti, myslela jsem, že je ovulace…ale bolesti neustávaly, tak jsem šla k Dr a ta mi řekla, že mám cystu, z neprasklého folikulu. Nejde o nic vážného, cysta poté odešla s MS. Uvidíš, jak to bude další dny a třeba ovulace opravdu byla a klidně se mohlo zadařit :) držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.1.21 12:58

@Slunečnice0303 Právě z tohohle jsem měla strach.. jestli se nejednalo o cystu. každopádně ovulace proběhla zřejmě toho 15.-16.1. podle toho testu a bolesti v podbrisku a pak bolesti přestali. Od 17. do 27.1. jsem brala duphaston a dnes mám první den po vysazení. Takže se to dozvím zřejmě brzy. Nejradši bych samozřejmě udělala test, ale nechci být zklamaná a tak jsem odevzdala testy příteli, kterému jsem řekla, že mi test může dát až v sobotu.. 😃 Tak uvidíme.. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
27.1.21 13:17

@Amalka244
No a nebyla jsi u Dr, která by ti proběhlou ovulaci potvrdila? Pokud ne, tak úplnou jistotu nemáš :) každopádně držím palce, aby to vyšlo :) Já bych test klidně zkusila :D Chápu, že nechceš být zklamaná, ale pokud bereš duphaston (to je progesteron, že?), tak kdyby se zadařilo, neměla bys ho vysazovat :) Kdyby byla ovulace 16.1., tak dneska jsi 11 dní po ovulaci a to já jsem měla krásně viditelného ducha :) Brala jsem Gynprodyl, taky progesteron a test jsem dělala po vysazení, byl tam viditelný duch a hned jsem volala Dr, ta mi potvrdila, že mám v Gynpodylu pokračovat :) Teď jsem 18tt :) Ale samo tě nechci nějak ovlivňovat, když si rozhodnutá, že uděláš test až později :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.1.21 13:21

@Slunečnice0303 Nooo, nevím jestli je to dobré nebo špatné znamení, ale včera večer jsem brala poslední tabletku duphastonu a už dnes jsem začala trošičku špinit, ale skoro neviditelně. Tak nevím, zda se rozjizdži MS, ale prijde mi to ještě brzy, minulý cyklus při dohrání přišla až za 5 dní.. Asi mas pravdu, ten test by to rozřešil :D Teď jsem se ho snažila doma najít a asi je schován fakt dobre 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
27.1.21 13:30

@Amalka244
Tak nevím, ale špinění může být opravdu k počínající MS…a nebo taky ne :) to se fakt těžko určuje :) Já bych určitě zkusila test, abys věděla…a kdyby to tam náhodou bylo, tak bych hned volala Dr, že je pozitivní, nebo aspoň nějaký viditelný duch a že si zároveň začala trochu špinit…řekla by ti, jestli máš brát stávající množství a nebo třeba navýšit :) Pokud budeš dělat test, určitě dej vědět :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.1.21 13:48

@Slunečnice0303 Já ten test teda zkusím… 😃 Akorát musím počkat, až přijede přítel z práce, aby mi řekl, kam ho schoval.. 😃 Každopádně dám určitě vědět, jen nevím, jestli počkat do rána nebo to prubnout ještě večer 😊 což? 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
27.1.21 13:50

@Amalka244
Pokud nebudeš alespoň 2 hodiny pít a hlavně nepůjdeš na záchod…klidně i dýl, tak to můžeš zkusit i večer :) To uvidíš, jak moc koncentrovaná moč bude :-) Kdyby se ti zdála hodně světlá, nech to na ráno :) Jsem zvědavá a moc držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.1.21 14:18

@Slunečnice0303 taaaaak já nevím, něco málo tam vidím, ale nevím.. možná jen chci vidět :) mohlo by to spineni třeba uhnizdeni? To už je asi pozdě, což? 🤨 spis si myslím, ze to bude ten předvoj před MS. 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
27.1.21 14:29

@Amalka244
Já tam bohužel nic nevidím :( pokud jsi dneska 11 dní po ovulaci, tak by tam dušík být mohl…ale taky nemusel :) uvidíš, co to špinění..na uhnízdění mi to přijde pozdě…já v ten cyklus, kdy se zadařilo, měla jednorázové zakrvácení na toaletní papír a bylo to 6 dní po ovulaci…ale fakt jasná červená krev a pak už nic…jestli to bylo uhnízdění, to samo nevím, četla jsem spíš o špinění, ale toto byla fakt jasná krev…nicméně 11 dní po ovulace je asi fakt pozdě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.1.21 14:36

@Slunečnice0303 Jak říkáš.. No, pokud se MS nedostaví do 2 dnů, zkusim další test. :-) Každopádně jsem minulé těší měla slabouckeho ducha 4 dny po očekávané MS, takže ještě je možnost, ze to mám jinak 😃 Ale zase na druhou stranu se pak jednalo o ZT, takže těžko říct, jak to má správně byt.. Každopádně dam určitě vědět :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat