Folikulometrie a negativní ovulační testy

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.10.21 11:49

Folikulometrie a negativní ovulační testy

Ahoj holky,
jdu si k vám zkušeným pro radu. Snažíme se o miminko, bohužel již několik let trpím na velmi nepravidelné cykly (MS třeba jednou za 3 měsíce). To se naštěstí celkem srovnalo díky práškům co mi Mudr. předepsala. Teď ale řešíme, zda vůbec mám ovulaci. Na první folikulometrii vajíčko vidět nebylo, ovulace tedy dle ní neproběhla. Tento cyklus jsem byla na folikulometrii teď v úterý (12 DC) - vajíčko tam bylo, ale zatím malé. Bylo mi řečeno, že ovu proběhne ve čtvrtek nebo pátek (14. či 15. DC). Od středy si pro kontrolu dělám ovu testy, které ale vyšly všechny negativně. Ve středu byla testovací čárka trošku silnější, ale stále zdaleka ne stejně silná jako kontrolní, ve čtvrtek byla dokonce sotva znatelná, v pátek opět zesílila zhruba na sílu té středeční a v sobotu opět viditelně zeslábla. Nejsilnější tedy byla ve středu a v pátek. BT zkouším měřit první měsíc, bohužel kvůli práci na směny měřím velmi nepravidelně (někdy ve 3 ráno, někdy až v 10 dopo), takže to asi není moc vypovídající. Nějaký vzestup teplot tam je, ale dle toho by ovu vycházela na středu, což je dle folikulometrie brzy. Navíc jsem ještě měla nějakou virózu se zvýšenou teplotou (viz ten šílený vzestup teploty hned na začátku měření).
Můj dotaz tedy zní: kdy myslíte, že proběhla ovulace? Jakto, že byly testy negativní, když doktorka vajíčko viděla a ovulace tedy musela proběhnout? Nebo mám zkusit testovat dál? Vím, že testy mohou být nespolehlivé a že bych měla asi prostě věštit výsledku folikulometrie, ale ty jasně negativní testy mě přeci trošku zaskočily…jsem z toho jelen a budu moc vděčná, pokud mi v tom některá uděláte trošku jasno.
Předem vám moc moc děkuji za rady! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
460
24.10.21 12:16

@Sionnach12 ovulace zatím neproběhla, teplota i testy to potvrzují. Zkus testovat dál, folikul někdy může být pomalejší a růst pomalu, ovulace pak přijde později. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 15:40

@Piggi, děkuji moc za odpověď :*
Tak snad ovulace stihne dorazit do 20. DC - právě od 20. DC mám předepsaný Utrogestan na srovnání cyklu, který ale ovulaci zablokuje… Ještě rychlá otázka: chápu správně, že ta BT se musí držet ve vyšších hodnotách alespoň 3 dny, aby bylo jasné, že ovulace už proběhla? Ten vzestup od toho 20. tedy u mě nic neznamená, když teplota pak opět klesá? V měření BT jsem absolutní nováček, tak ještě dost tápu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
24.10.21 17:28

@Sionnach12 ano, rozumíš tomu správně :) kdyby 24. Šla teplota nahoru nebo byla přinejmenším stejná ovulace by být mohla. Jinak doporučuji aplikaci fertilityfriend tam se ti ovulace krásně sama vyznačí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 21:20

@Piggi, moc děkuju za vysvětlení. Aplikaci jsem si stáhla a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Zítra dokoupím ovu testy a zkusím odpoledne testnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat