Reklama

Fontanela ve 3 měsících 1x1

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gggg
Nováček 7 příspěvků 18.12.16 02:19
Fontanela ve 3 měsících 1x1

Dobrý den, máte či měli jste někdo velikost fontanely ve 3 měsících 1×1.
V 1mesici jsme měli 2×2
Ve 2mesicich 2×1
Teď 1×1
Zda se mi ze se rychle uzavírá.
Měli jste to také tak někdo? A bylo vše v poradku?
Moc děkuji

Reklama

Reakce:

Kubíček H.
Povídálka 14 příspěvků 18.12.16 07:48

Dcera měla ve třech měsících taky tak, potom měla dlouho psáno „pro špičku prstu“, prakticky až do 13ti měsíců, kdy se uzavřela. Je v pořádku, šikovná holčička.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 07:49

Každé to ma jine.. Kdyby to nebylo v poradku doktor to kontroluje. Ale moji kluci měli třeba uplne malou a jine deti velikou.. A jsou všichni v poradku.

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 18.12.16 08:44

@gggg je dobře, že si takových věcí všímáte, určitě to sama řekněte i pediatrovi. V případě rychlého uzavření velké fontanely je pravděpodobnější i předčasný srůst sagitálního švu, proto se to hlídá. Sledujte pro jistotu i tvar hlavičky (třeba si ji foťte zepředu, zboku, shora a zezadu), pomůže to v případě jakýchkoliv podezření posoudit opravdový stav hlavičky. Spousta pediatrů předčasný srůst viděla jen v učebnicích, protože je velmi vzácný. Proto, jakmile se vám zdá něco jinak, je důležité to řešit a zjišťovat příčinu.

@Anonymní píše:
Každé to ma jine.. Kdyby to nebylo v poradku doktor to kontroluje. Ale moji kluci měli třeba uplne malou a jine deti velikou.. A jsou všichni v poradku.

to máte štěstí, ale bagatelizací určitě nepomáháte.

gggg
Nováček 7 příspěvků 18.12.16 08:55

Děkuji asi jsem blázen kontroluji dceru pořad. Je naše vytoužená po 5ti letech a bojím se o ni pořad

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 18.12.16 12:44

Moje malá měla při narození 1×1, poslali nás jen na sono hlavy, ukázalo se, že je vše v pořádku, a nějak v 4-5 měsících se fontanela uzavřela úplně. teď ve 13. měsících žádný problém, normálně jí hlava roste i tak. Mudr. říkala, že to tak někdy děti mají, prostě jen není tabulková…

gggg
Nováček 7 příspěvků 18.12.16 21:38

Moc děkuji za příspěvky, trochu mě to uklidnilo, ale pro jistotu začnu hlavičku každý týden fotit a měřit abych měla klid a asi zažádám dr o žádanku na utz v lednu

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama