Formaldehyd z nového nábytku v těhotenství

Anonymní
5.8.21 23:03

Formaldehyd z noveho nabytku v tehotenstvi

Ahoj holky,

kupovaly jste nektera v tehotenstvi nove skrine a nabytek? My koupili novou velkou skrin ze Sconta a novy koberec do budouciho detskeho pokoje a smrdi teda „novotou“ hrozne. Cetla jsem si, ze ta novota je formaldehyd, ktery se z toho uvolnuje.

Smrdi nam z toho cely byt, i kdyz vetrame, nemuzu tomu moc uniknout.

Zazila jste to nektera a miminko je OK? Na webu porodnice.cz lekar radil se temto mistnostem vyhnout obloukem jako tehotna.

Dekuji moc za vase zkusenosti, nemam z toho dobry pocit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10810
5.8.21 23:17

Nic se nestane. Já jsem v těhotenství i malovala zeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.21 23:19

@JancaS84 dekuji, ale malovani zdi neni to same. Barvy na zed jsou na bazi vody a jsou neskodne.

• Citovat
  • Nahlásit
10810
5.8.21 23:26
@Anonymní píše:
@JancaS84 dekuji, ale malovani zdi neni to same. Barvy na zed jsou na bazi vody a jsou neskodne.

To smrad z novyho nábytku taky. A nebyla to klasická barva, ale nějaká magnetická a smrdelo to solidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
6.8.21 01:40

Když jsem otěhotněla s dcerou, zrovna jsme se stěhovali do nově zrekonstruovaného bytu - kompletní nová vinylová podlaha, vestavěné skříně, nový nábytek v obýváku atd. Taky to smrdělo a taky jsem se toho obávala. Naštěstí to bylo přes léto, tak se minimálně 2-3 měsíce v kuse větralo. Dcera je v pořádku, žádné následky to nezanechalo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
6.8.21 05:47

Během obou těhotenství jsme kupovali nový nábytek, skládali jsme jej. Malovala jsem teda jen v prvním těhotenství, dělali jsme rekonstrukci chodby a ložnice. K tomu během prvního jsem v práci denně dýchala a cichala výpary z benzínu, nafty a petroleje. Nic se nestalo syn je naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
6.8.21 05:49

Nebyla bych tam.
A jen tak mimochodem, my ten nábytek museli odstěhovat, smrdět přestal asi tak po 5 letech.
Je to už dávno, ale tehdy žádné normy nebyly, reklamovat nic nešlo, nábytek nebyl levný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18483
6.8.21 07:13

V prvním těhotenství v našem bytě probíhala celková rekonstrukce bytu. Všechno nové, podlahy, nábytek, vymalba. Šílený smrad, sama jsem si vse uklidila, nábytek jsme skládali s mužem a dítě ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37052
6.8.21 07:23

Měla jsem za to, že dneska už se jedovatej nábytek nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 08:27

@Pudloslava jo to mi doma tvrdili taky :nevim: tak rikam okay a neresim to. Pak mi to nedalo a nasla jsem spoustu clanku z roku 2019,2020,2021, ze Sconto, Ikea, Jysk apod. je drevotriska je namorena formaldehydem, ktery se vyparuje hlavne kdyz je nabytek novy. Vyvetra se to, ale ted je to teda smrad sileny.

Příspěvek upraven 06.08.21 v 08:32

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 08:28

@Sallema taky otazka z ceho ten vas nabytek byl :) Nejhorsi je ta levna drevotriska - Ikea Jysk Sconto apod.

• Citovat
  • Nahlásit
3177
6.8.21 08:33

Kdyz by to bylo tak nebezpecny, tak je vetsina prvorozenych deti postizena, neznam nikoho, kdo by aspon pro prvni dite nesesrouboval par kusu nabytku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 08:36

@bobulka88 jasne, to si taky rikam. Ale tohle jak byla velka vestavena skrin pres celou stenu, tak o to je ten smrad vetsi. A vcera cely den prselo a byla kosa, tak jsme moc nemohli vetrat… v noci me teda pekne bolela hlava.

• Citovat
  • Nahlásit
2974
8.8.21 03:42

@bobulka88
To je právě ono, pár kousků, k tomu kolik času tam strávíš.
Je rozdíl, když si dáš do obýváku novou skříňku nebo zařídíš celou ložnici, kde spíš.

Po této zkušenosti očuchávám nábytek, ještě než ho koupím.
Někdo mi tvrdil, že IKEA je zdravotně nezávadná, ale ty moje skříňky taky pár měsíců smrděly a dětský pokoj byl mimo provoz.

vliv na plod samozřejmě neznám, ale vliv na dospělou osobu ano. Strašné záchvaty žlučníku, zvracení, migrény každou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat