Formuláře k daňovému přiznání

3
12.2.21 13:31

Formuláře k daňovému přiznání

Ahoj,
bohužel nemuzu dojit do zaměstnání podepsat danove přiznání a musím si ho udelat doma sama. Pracovala jsem ale do poloviny srpna 2020 a pak jsem byla do října na neschopence a od konce října jsem na mateřské. Poradi mi prosím někdo, jestli do toho přiznání stačí vložit ten šedý papir, který mi pošle zaměstnavatel o příjmech a ze jsem byla na neschopence a pak tam mám mateřskou, tak to žádný papir dokládát nemusím? Jestli někdo ví, budu moc vděčná!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2109
12.2.21 13:48

Pokud jste měla v roce 2020 jen toho jediného zaměstnavatele, tak opíšete do daňového přiznání příjmy (sražené pojistné a daň) od tohoto zaměstnavatele. A jako přílohu dáte to potvrzení. Nemocenská ani PPM není příjem podléhající dani, takže se neuvádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
12.2.21 13:49

Od zaměstnavatele máš papír s příjmy, Toť vše, co potřebuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
12.2.21 13:51

Tak hlavně je potřeba to přiznání vyplnit a daň vypočítat. Najdi si na stránkách Finanční správy formulář a ten už tě navede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 13:52

Dobrý je hledat „EPO danove priznani“, stránky financni spravy jsou peklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
12.2.21 13:54
@fotrik1 píše:
Dobrý je hledat „EPO danove priznani“, stránky financni spravy jsou peklo

Tak EPO je na stránkách Finanční správy :-D
Tady je odkaz: https://adisepo.mfcr.cz/…m_uvod.faces?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 13:55

Odkaz nefunguje, ale skoro tam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.2.21 13:55
@martina.se píše:
Od zaměstnavatele máš papír s příjmy, Toť vše, co potřebuješ

Dekuju, nebyla jsem si prave jistá, ze na tom papíru bude, ze jsem pracovala do srpna a aby mi to navazovalo, tak jsem nevěděla jestli musím doložit i ostatní papíry. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
12.2.21 13:57
@fotrik1 píše:
Odkaz nefunguje, ale skoro tam :)

Mě funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
12.2.21 13:57
@Vero324 píše:
Dekuju, nebyla jsem si prave jistá, ze na tom papíru bude, ze jsem pracovala do srpna a aby mi to navazovalo, tak jsem nevěděla jestli musím doložit i ostatní papíry. :oops:

Jo, je tam všechno. Pokud nemáš další odecty, tak je to to jediné, co k formuláři na dané přidáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
12.2.21 13:58
@Vero324 píše:
Dekuju, nebyla jsem si prave jistá, ze na tom papíru bude, ze jsem pracovala do srpna a aby mi to navazovalo, tak jsem nevěděla jestli musím doložit i ostatní papíry. :oops:

Povinná příloha to není, ale je lepší napsat aspoň nějaké prohlášení, e od září do prosince nebyl žádný zdanitelný příjem, aby FÚ věděl, že jsi na nic nezapomněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 14:04
@Hanula1212 píše:
Mě funguje.

Je to ted napojene na susenky v tvem prohlizeci, ostatnim to nepojede. Ale to je jedno :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13912
12.2.21 18:46

Můžu se vtírnout z dotazem? Musím podat daňové přiznání kvůli tomu, že jsem dostala od pojišťovny náhradu ušlého výdělku a ta není zdaněná. Můžu to dát na ten zjednodušený formulář a příjem od zaměstnavatele + tu náhdradu uvedu do kolonky „úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů?“
Dělám si daňové přiznání poprvé v životě, tak se omlouvám za možná trochu tupý dotaz :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat