Foťák za rozumnou cenu?

139
11.5.18 09:47

Foťák za rozumnou cenu?

Ahojky, je tu nekdo kdo ma nejaky fotak za mensi cenu a je s nim spokojeny?
Cena cca do 10 tisic. Cim nim samozrejme tim lip. Ale zase fotak takovy aby se na nej dali nahravat i kvalitni videa (takova ze kdyz budu natacet neco na nejake akci, jsem z toho schopna sestrihat pekne zabery a budu je moct dat treba znamym).
Diky za rady :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14938
11.5.18 09:59
@Amy22 píše:
Ahojky, je tu nekdo kdo ma nejaky fotak za mensi cenu a je s nim spokojeny?
Cena cca do 10 tisic. Cim nim samozrejme tim lip. Ale zase fotak takovy aby se na nej dali nahravat i kvalitni videa (takova ze kdyz budu natacet neco na nejake akci, jsem z toho schopna sestrihat pekne zabery a budu je moct dat treba znamym).
Diky za rady :mavam:

Před pár lety Sony DSC-HX400V. Je to kompakt, má i GPS, které poznačuje na fotkách, 50× zoom a nastaveni i+ je pro analfabety, jako jsem já: Jedním nastavením můžu fotit širokoúhlé záběry i supermakro - foťák si to vyhodnotí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
11.5.18 10:06

@eumedon a jak je na tom s tou kvalitou videi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
11.5.18 10:51

@Amy22 Myslím, že dobrá. HD videa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
11.5.18 10:57

Super, tak dekuji za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
11.5.18 11:06

@Amy22 Jen6e te+d m8m problém média z foťáku do počítače a na technické podpoře mi řekli, že si musím založit účet pod regionem, který je podporovaný.

Mám účet pod regionem „Česká republika“, a ten najednou prý není podporovaný! na technické podpoře nevědí proč. :cert:

tohle je nová, dnešní věc, právě to řeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
11.5.18 12:06

@eumedon A neni to jen nejaka aktualizace ktera jeste neni dokoncena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
11.5.18 12:12
@Amy22 píše:
@eumedon A neni to jen nejaka aktualizace ktera jeste neni dokoncena?

Na třetí zavolání na zákaznickou podporu jsem dostal chlapa, a ten mi řekl, že je to blbost. takže odinstaloval jsem software (PlayMemories) a teď jej znova instaluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
11.5.18 14:12

@Amy22 Asi se tam něco pokazilo. Možná mi to spadlo (i když z nevelké výšky a v brašně). začátkem příštího týdne s tím jedu do servisu a opravář mi jako alternativu k výměně základní desky (stála by 3000 Kč) nabídl koupi čtečky karet za 300 - 500 Kč, když tam všechno ostatní funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
11.5.18 14:19

@eumedon tak tohle uz jde uplne mimo me :lol: tomuhle vubec nerozumim
Ale oprava za 3000 mi prijde silena 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
11.5.18 14:51
@Amy22 píše:
@eumedon tak tohle uz jde uplne mimo me :lol: tomuhle vubec nerozumim
Ale oprava za 3000 mi prijde silena 8o

Výměna základní desky by byla drahá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
12.5.18 00:06

Foťák není špatný, ale to, co předvádí jejich podpora, je na pováženou.
Pokud někdo někdy nabízí výměnu velkých celků, tak je jasné, že to neumí opravit.
Každý foťák se k Win přihlásí jako další HDD, takže k samotnému přenosu dat není žádný další SW potřeba. Není jen vadný kabel nebo špinavý konektor?
Přenos pomocí čtečky je dobrá rada, nabízená cena je ale výsměchem. Čtečky SD karet se běžně prodávají za několik desetikorun. Nedávno jsem ji dostal zdarma ke kartě 32 GB za 8$.
Otázkou je, zda jde o pochybení jedince nebo opravdu má Sony tak podřadnou podporu a bude tedy lepší se této značce ve výběru vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
12.5.18 07:18
@JTom píše:
Foťák není špatný, ale to, co předvádí jejich podpora, je na pováženou.
Pokud někdo někdy nabízí výměnu velkých celků, tak je jasné, že to neumí opravit.
Každý foťák se k Win přihlásí jako další HDD, takže k samotnému přenosu dat není žádný další SW potřeba. Není jen vadný kabel nebo špinavý konektor?

Kabel je stejný, jako u smartphonů, takže jsem jich zkusil několik. Jo, a USB konektor u počítače je stejný, jaký používám k USB kameře k mikroskopu. Resp. jsem zkusil dva konektory, které jsou vpředu. Ještě zkusím nainstalovat PlayMemories do staršího počítače, jestli to půjde (Windows XP) a stáhnout to tam.

Otázkou je, zda jde o pochybení jedince nebo opravdu má Sony tak podřadnou podporu a bude tedy lepší se této značce ve výběru vyhnout.¨

Na podporu Sony jsem volal celkem 3×. 2× mi tam nějaké ženské řekly (první řekla, druhá potvrdila), že je to tím, že ČR není mezi podporovanými zeměmi. Což mi přišlo absurdní, abych si koupil foťák za 30 k a na podpoře mi po pár letech řekli, že se výrobce rozhodl, že ho můžu vyhodit, protože mou zemi přestal podporovat. Pak se ozval chlap, a ten mi řekl, že tahle funkce se toho netýká.

Přenos pomocí čtečky je dobrá rada, nabízená cena je ale výsměchem. Čtečky SD karet se běžně prodávají za několik desetikorun. Nedávno jsem ji dostal zdarma ke kartě 32 GB za 8$.

To byl servis, který mi doporučil ten chlap, není to přímo Sony, spíš jejich certifikovaný servis. Na ceny se mrknu, dík. Tady: https://ctecky-pametovych-karet.heureka.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
12.5.18 07:52

@JTom Třeba tahle čtečka: https://tinyurl.com/ybzvfupy

SD je San Disk? V tom foťáku je karta San Disk 32 GB.

Edit: Na Windows XP se PlayMemories Home ani nenainstalují. Minimální požadavek je Windows 7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
12.5.18 11:17

SD je typ karty, San Disk je jeden z výrobců.
Obyčejné čtečky se dají koupit i levněji.
https://www.aliexpress.com/…7040443.html?…
https://www.zbozi.cz/…erna-ta101k/
PlayMemories Home je freeware pro třídění fotek. Je volně ke stažení třeba na Slunečnici. Není lokalizovaný a nesouvisí se Sony. Může být jen nakoplé méduim. To měli říct na podpoře jako první.
Zdá se neuvěřitelné, že by foťák byl závislý na nějakém SW výrobce a že takovou informaci šíří značková podpora. Jediné, co je rúzné, jsou převodníky RAW, to ale není tenhle problém.
V každém případě by se ale foťák měl ve Win přihlásit jako další disk bez jakéhokoli firemního programu. Proto bych se zaměřil na kabely a konektory. Přelámané licny v kabelu, vyviklané přední USB a špína jsou běžné.
Z hlediska této diskuze je na pováženou podpora SONY. Kdysi jsem chtěl od nich koupit mikrospínače do panelu autorádia. Chtěli za jeden 1000 Kč. Koupil jsem je po 5 Kč v GM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama