Fotografie ve zpravodaji proti mé vůli

Anonymní
23.3.21 00:03

Fotografie ve zpravodaji proti me vuli

Prosim anonym.. svagrova nemusi vedet, co se mi ted stalo..

Mam 2 deti skolkoveho veku. Uz od listopadu jsme vicemene doma. Bydlime na vsi, kde je jedno hriste, jehoz prostredkem vsichni bezne chodi na druhou stranu vsi (je tam vyslapany chodnik). Ted nastal ten sileny lockdown. Rekla jsem si dobre, to zvladneme. Vymyslim kde jake aktivity doma, at se bavi. Ale zacali jsme i chodit s detmi na prochazku po vsi.

Asi treti den lockdownu jsem je vzala projit se do lesa. Jenze tam se jde okolo hriste. A me to nejak nenapadlo. Samozrejme mi deti utekly na to hriste, kde byly zapaskovane atrakce. Zakazala jsem jim tam jit a pasek se dotykat. Bylo to s trochou zvysneho hlasu, ale vzaly to. Je ze co cert nechtel, ve stejne chvili se z druhe strany vynorila maminka s nasim nejlepsim kamaradem. Samozrejmwe deti si po tak dlouhe dobe padly okolo krku (to driv nez jsem si jich vubec vsimla, jinak bych je odtahla). Tak jsme s maminkou uprostred toho hriste (na te v trave vyslapane ceste) prohodily par vet (s respiratory ve vzdalenosti asi 3 metry od sebe). Deti tedy staly chvili u sebe. Ale nebyly na tech hristovych atrakcich. Asi za 5min jsme se rozesli s tim, ze se deti uvidi, az to situace umozni. Ja uz od te doby deti na tuto trasu nevzala, at je hriste nelaka..

Dnes nam do schranky pristal zpravodaj. Ja malem upadla. Jem s tou maminkou vyfocena na titulce (nevsimla jsem si, ze nas nekdo vyfotil) a je tam napsano, ze matky nedodrzuji opatreni.

Mam pravo zadat o stazeni (spis o omluvu, ty zpravodaje videla cela ves)? Muzu se nejak branit? Uz se do me dnes pustili 3 sousedi, jak se to chovam. Je mi do breku..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19
23.3.21 00:12

Myslím si, ze bez svolení by to nemělo být veřejné. Gdpr… obrátila bych se na vydavatele, ale asi už bude pozdě, když to mate ve schránce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20746
23.3.21 00:16

Fotky ve zpravodaji bez uvedení tvého jména uveřejnit můžou i bez tvého souhlasu. Pokud k tomu uvedli nepravdivé informace, můžeš se soudit. Pokud k tomu ovšem mají fotku jako důkaz, je to krapet zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5249
23.3.21 00:42

Ano, zpravodajská licence, souhlas není potřeba. Můžeš se soudit kvůli kontextu, který tě poškozuje, ale bude to hodně peněz a energie s velmi nejistým výsledkem (navíc i kdybys byla stoprocentně úspěšná, tu fotku z novin už nikdo nevymaže). Pokud by to byla fotku na internetu, mělo by smysl žádat její smazání, ale takhle bych se na to vykašlala. Chápu, že tě to štve, ale nic není starší než včerejší noviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5336
23.3.21 00:43

Chápu, že takto veřejne ocejchována musí být velmi nepříjemné. Na můj vkus až zbytečně vysvětluješ a to je podezřelé vždy. Takže pokud to opravdu bylo jak píšeš, tak nemá smysl to vysvětlovat, stejně kdo nebude chtít, tak nepochopí. Vyšumí to, dej tomu čas. Neuděláš s tím nic, už je to. Čím víc to budeš řešit, tím víc to rozmažeš, pokud jste posloužily jako dekorace, tak smůla, když tam údaje o vás nejsou, na ochranu GDPR to asi neuhraješ. Prostě jsi byla v nevhodný čas na nevhodném místě. Ale je pravda, že bych tam minimálně zavolala a zeptala se, co z toho mají a že chceš jméno, kdo to způsobil, že chceš zvážit nějaký postup. Nebo se zeptej přes nějakou on line právní poradnu, co ti doporučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20746
23.3.21 00:47
@Trojlístek píše:
Chápu, že takto veřejne ocejchována musí být velmi nepříjemné. Na můj vkus až zbytečně vysvětluješ a to je podezřelé vždy. Takže pokud to opravdu bylo jak píšeš, tak nemá smysl to vysvětlovat, stejně kdo nebude chtít, tak nepochopí. Vyšumí to, dej tomu čas. Neuděláš s tím nic, už je to. Čím víc to budeš řešit, tím víc to rozmažeš, pokud jste posloužily jako dekorace, tak smůla, když tam údaje o vás nejsou, na ochranu GDPR to asi neuhraješ. Prostě jsi byla v nevhodný čas na nevhodném místě. Ale je pravda, že bych tam minimálně zavolala a zeptala se, co z toho mají a že chceš jméno, kdo to způsobil, že chceš zvážit nějaký postup. Nebo se zeptej přes nějakou on line právní poradnu, co ti doporučí.

Zavolat může, akorát se jí k té žádosti o jméno vysmějí. Způsobila to sama, protože tomu třímetrovýmu odstupu a dětem s poctivě nasazenými respirátory někde na vsi nevěřím ani omylem. Na to, že jen potkala nějakou sousedku si pamatuje každý krok až moc dobře :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5249
23.3.21 00:51

@Trojlístek Jméno jí nepomůže, případné právní kroky by podnikala přímo proti tomu médiu. Navíc jak říkám, oni to zveřejnit můžou a i kdyby jí chtěli vyhovět, už zkrátka nemají jak, když je to venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5336
23.3.21 00:57
@terien píše:
Zavolat může, akorát se jí k té žádosti o jméno vysmějí. Způsobila to sama, protože tomu třímetrovýmu odstupu a dětem s poctivě nasazenými respirátory někde na vsi nevěřím ani omylem. Na to, že jen potkala nějakou sousedku si pamatuje každý krok až moc dobře :lol:

Mně se ten podrobný popis jeví taky podezřelý, že až moc vysvětluje :lol: už to prostě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
23.3.21 00:57

Pokud si tam vyfocená s respirátorem a s odstupem, tak ať se jdou vycpat…ale každopádně se ti nedivím, já bych z toho byla taky hotová, takže jen posílám :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 01:04

Jasneze se tu najde par geniu, co to zas otoci proti me, ze jsem nedodrzovac :zed:

Ano, pamatuju si to dobre, protoze ted den deti potkaly po vazne strasne dlouhe dobe nejlepsiho kanarada a pak o tom mlivily a mluvily cely dalsi tyden. Byl to pro ne proste svatek ho potkat a me lamalo srdce jenodtahovat.

A respiratory nosime, protoze jsme ves u velkeho mesta, kde hodne lidi odsud pracuje a je tam velke riziko nakazy. Navic ja nejsem rebel a ctim narizeni.

Navic co popisuju tak podrobne?

• vysvetluju, jak jsme se na tom hristi vzali (proste je to standard tady jim prochazet a neni oplocene, proste 5 atrakci v trave uprostred dediny).
  • vysvetluju, proc byl tech chlapec pro nas tak dulezity
  • ze jsem mela respirator a stojim od te druhe mamky tak dalejo vidim z te obri fotky ve zpravodaji ze?
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 01:06

Jo a decka respirator nemely. Mely rousky z latky..

• Citovat
  • Nahlásit
20746
23.3.21 01:08
@Anonymní píše:
Jasneze se tu najde par geniu, co to zas otoci proti me, ze jsem nedodrzovac :zed:

Ano, pamatuju si to dobre, protoze ted den deti potkaly po vazne strasne dlouhe dobe nejlepsiho kanarada a pak o tom mlivily a mluvily cely dalsi tyden. Byl to pro ne proste svatek ho potkat a me lamalo srdce jenodtahovat.

A respiratory nosime, protoze jsme ves u velkeho mesta, kde hodne lidi odsud pracuje a je tam velke riziko nakazy. Navic ja nejsem rebel a ctim narizeni.

Navic co popisuju tak podrobne?

• vysvetluju, jak jsme se na tom hristi vzali (proste je to standard tady jim prochazet a neni oplocene, proste 5 atrakci v trave uprostred dediny).
  • vysvetluju, proc byl tech chlapec pro nas tak dulezity
  • ze jsem mela respirator a stojim od te druhe mamky tak dalejo vidim z te obri fotky ve zpravodaji ze?

Jestli na té fotce všichni všechno dodržujete, tak co potřebuješ komu vysvětlovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 01:11

@terien Ano, dodrzujeme. Ake vysvetli staremu sousedovi, ze to tak je, kdyz je pod tou fotkou napsano, ze matky nedodrzuji narizeni a chodi na zapaskovana hriste???

• Citovat
  • Nahlásit
49218
23.3.21 01:12
@terien píše:
Zavolat může, akorát se jí k té žádosti o jméno vysmějí. Způsobila to sama, protože tomu třímetrovýmu odstupu a dětem s poctivě nasazenými respirátory někde na vsi nevěřím ani omylem. Na to, že jen potkala nějakou sousedku si pamatuje každý krok až moc dobře :lol:

Tak záleží jakou má kdo paměť. Já si taky pamatuju ze spousty věcí hromady nedůležitých informací, pamatuju si přesnou trasu cest, apod.

Jinak zakladatelko já bych se v tom už nešťourala. Za pár dnů vám vyjde další a bude se řešit jiné téma a na tohle se zapomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20746
23.3.21 01:13
@Anonymní píše:
@terien Ano, dodrzujeme. Ake vysvetli staremu sousedovi, ze to tak je, kdyz je pod tou fotkou napsano, ze matky nedodrzuji narizeni a chodi na zapaskovana hriste???

Nic bych mu nevysvětlovala. Nalej si sklenku a pusť to z hlavy, taková blbost prosím tě :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat