Reklama

Fotokniha z DM, Teta drogerie nebo odkud?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AvajBr
Závislačka 4398 příspěvků 26.08.18 14:11
Fotokniha z DM, Teta drogerie nebo odkud?

Ahojte,

Chystam se delat fotoknihu synovi k narozeninám. Jeste jsem nikdy nevytvarela, vubec nevim, o co jde :mrgreen:. Poradite prosim, u koho ji delat? Chapu, ze se musi stahnout nejaky programek, s tim se pak nejak poperu. Mam ale nekolik dotazu, pokud poradite :oops:

• Jak se pak tiskne (nahraju a objednam z netu nebo v prodejne?), treba u tech drogerii?
  • K cemu jsou sablony? Kde je jich pripadne nejvic?
  • Daji se tam pridavat treba i texty/popisky?
  • Pocet stran narusta s poctem fotek nebo je pevne dany?
  • jak dlouho trva tisk (narozeniny jsou v listopadu, pocitam teda, ze koncem zari bych knihu mela asi mit?)
  • stazeni programu je zavazne, musim v nem pak fotoknihu dokončit nebo muzu treba stahnout jinde a zkusit jiny?
  • jaky druh stranek? Nekde jsem myslim cetla, ze jsou jakoby plastove, nevite, co to je za typ/material a odkoho?

Chtela bych kvalitni tisk a aby i samotna kniha dobre vypadala a vydrzela. Nemate zkusenost s tou Teta drogerii?
Jeste nemam ani vybrane fotky :oops:

Diky predem!

Reklama

Reakce:

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 26.08.18 14:21

Driv jsem je delala v programu Fotolabu ale ted uz nekolik let na Rajceti. Nahravam tam fotky prubezne do alb a z tech pak rovnou udelam fotoknihy, vyberu rozmer, vazbu, sablonu.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 6 inzerátů 26.08.18 14:31

Bontia

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 26.08.18 15:05

@AvajBr :mavam: zkus bontii. Poměrně jednoduché, intuitivní a levné. Ale ani fotolab apod se neboj, je to na jedno brdo ;) stažení softwaru tě k ničemu nezaváže, neboj. Ať se zadaří, je to pěkný opruz, ale vzpomínka krásná :srdce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32076 příspěvků 26.08.18 15:09

Když chci lepší, tak nechávám dělat Cewe fotoknihu a vyzvedávám si ji v DM drogerii. Do týdne jj mám doma. Strašně dobře se mi dělá s tím jejich programem.
Obycejnejsi fotoknihy dělám přes slevomat přes computer mcl Brno. Ale tam rostu z toho jejich programu, který mi přijde naprosto šílený.

nomip
Povídálka 27 příspěvků 26.08.18 15:13

Ahoj, u Tety jsem dělala několik fotoknih a super. Teta nebo i DM používají stejnou laboratoř, stejně tak Fotolab - je to CEWE, takže ať si vybereš Tetau, DM nebo Fotolab dělá to stejná firma. Fotoknihy i fotky mají kvalitní. Stáhneš si program, vytvořím si fotoknihu sama nebo s přednastavenými stránkami a pak objednáš. :) Můžeš tam vkládat texty, kliparty, vlastně cokoliv tě napadne. Má i program, že si tam můžeš vložit video a přes RQ kód se ti vždy přehraje (to jsem ještě nezkoušela, ale je to možné).
Počet stran je podle toho jak si to nastavíš, čím víc stran, tím ti roste cena. Tisk trvá cca týden a vyzvedneš si to dle toho, kde si program stáhneš (Teta, DM, Fotolab) a jakou jejich pobočku zvolíš.

Pokud chceš ještě o něco kvalitnější doporučuji Saal Digital. Jsou opravdu profíci. U nich se dá taky stáhnout program a postup je podobný jako u CEWE, i když je program trochu složitější. :)

Pokud si program stáhneš, tak ani u jedné firmy nemusíš fotoknihu dokončit a objednat. Program samozřejmě můžeš používat opakovaně a na všechny produkty, které firma nabízí.

AvajBr
Závislačka 4398 příspěvků 26.08.18 21:23

Ju holky, diky moc! @saadet :mavam: Omrknu teda jeste ceny a podle toho se rozhodnu. Mela jsem strach, ze doba tisku a dodani trva tydny. Tak to snad stihnu.
Jeste k tomu materiálu. Nevite, jestli se dela i z jineho nez papíru? Asi bych chtela z takove te pruhledne folie, ale nevim pod cim hledat a u jake firmy :think: Pocitam, ze to bude drahy, kniha tlusta. Je to k desatym narozeninám, takze fotek moc…

AvajBr
Závislačka 4398 příspěvků 01.09.18 19:14

Holky, jeste doraz. Da se, treba ob Bontie, stahnout ten soft na vice pocitacich, ale pracovat na jedne knize? Jde to? Kdyby to bylo pod nejakou registraci, tak se to asi nacte, ale jinak nevim. Potrebovala bych delat na vice strojích asi.. :nevim:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 6 inzerátů 03.09.18 22:06

@AvajBr mám stažený teda jen od tety ale tam se to ukládá do PC. takže ne, nepropojí se to. jedině v online ditoru co tam nabízí, tam se to uloží na třicet dní.

Káťa19
Kelišová 7089 příspěvků 36 inzerátů 19.09.18 10:03

Jedna blogerka a fotografka tiskne od MCL Brno, mají fakt krásné knihy, už toho vyzkoušela hodně, dávám odkaz na slevomat

Hodnocení mají moc dobré

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >