Francouzský buldoček X mopsik - zkušenosti

25
1.7.20 15:53

Francouzský buldoček X mopsik - zkušenosti

Zdravím, s rodinou přemýšlíme nad koupí pejska, každopádně fenky. :D
Zajímaly by mě vaše zkušenosti, jelikož otec stále nadává ze nebude poslouchat neustále chrochtani, zajímalo by mě, které z těchto plemen chrochta méně a zda je to opravdu tak zlé. Vzhledem k tomu, že chceme fenku, nás také zajímá jak moc toto plemeno hárá, jelikož každé plemeno to má jinak. :roll: :D :D Také mě zajímá jak takové plemeno snáší být o velikosti 2+1, casto býváme doma, tudíž to problém není. :lol:
Také by mě zajímalo kde štěňátka sehnat, nejlépe zdravá, nebo či někdo z Vás plánuje nějaký vrh.
Předem děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

51029
1.7.20 16:18

Jestli se vám líbí placatky tak mrkněte na brabantíka. je menší ale naše bez potíží :palec:. Máme i grifonky a taky dýchání ok. nechrochtají vůbec ;) Jinak mne přijde že ti mopsi alespoň co vidím v okolí strašně chrčí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.20 16:21

Obě plemena jsou na tom zdravotně fakt blbě, nebo koukněte na bostonského teriéra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
1.7.20 16:24

Pořádně si to rozmyslete. Už jenom koupit psa, natož buldočka je strašný závazek. Jsou často nemocní (ten náš naštěstí ne - ťuk ťuk), špatně snaží vedro, chrochtaji a chrápou. Na druhou stranu tak obrovské srdce nikdo nemá a klidně bych prodala ledvinu, abych ji mohla zaplatit tu nejlepší péči na veterine :srdce:

Hlavně nekupujte modrého buldočka. Mají ještě více zdravotních problémů než povolené barvy a většinou bývají z mnoziren! Nejlepe s PP, ale to si připravte aspoň 25 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3231
1.7.20 16:24

@Misabrad Ahoj, fenky fr. buldočků máme v rodině dvě a obě opravdu chrochtají. A taky hodně prdí, ale správným výběrem granulí se to dá trochu zmírnit. Jinak povahou jsou obě úplně bezkonfliktní, veselé, hravé, mazlivé a milují děti. Ta jedna je spíš pecivál, na delší procházky ji moc neužije. Vybírej určitě s PP, od chovatelů bez PP ruce pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
1.7.20 16:25
@MáškaMarie33 píše:
Obě plemena jsou na tom zdravotně fakt blbě, nebo koukněte na bostonského teriéra.

Myslím, že se zdravotními problémy to bude na stejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
1.7.20 16:32

V rodině máme mopse, je to šeredný, úplně blby a jako bonus pořad nemocný. Je to papírák a i tak každou chvíli problém. V létě nemůže poradně dýchat, chrčí, trpí na plynatost, aktivní pes to není spis gaučák. Víc se mi líbí buldoček, ale bojím se, že zdravotně na tom budou podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51029
1.7.20 16:33

@Nicole 1234 to jsme ani nezmínila že by byl nerozum brát bez PP :jazyk: Mne se taky buldočci líbí, zatím jen přání :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3231
1.7.20 16:38

Tak ty naše dvě rodinné fr. bulky, o kterých jsem mluvila, jsou teda až na to chrápání a plynatost úplně v pořádku, žádné zdravotní problémy ani s jednou nejsou a na veterinu se vodí jenom očkovat 8o (snad teď něco nepřivolám, raději to ťukám na dřevo!)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
1.7.20 16:45
@Natálka26 píše:
V rodině máme mopse, je to šeredný, úplně blby a jako bonus pořad nemocný. Je to papírák a i tak každou chvíli problém. V létě nemůže poradně dýchat, chrčí, trpí na plynatost, aktivní pes to není spis gaučák. Víc se mi líbí buldoček, ale bojím se, že zdravotně na tom budou podobně.

Myslím, že nema cenu, aby se do diskuze zapojoval nekdo, kdo nemá nejspíš absolutne vztah k zviratum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
1.7.20 16:49
@MáškaMarie33 píše:

To je prašť jako uhoď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
1.7.20 17:19
@Nicole 1234 píše:
Myslím, že nema cenu, aby se do diskuze zapojoval nekdo, kdo nemá nejspíš absolutne vztah k zviratum.
:mrgreen: :mrgreen: Vztah ke zvířatům mám, ale k mopsum opravdu ne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.20 18:15
@MáškaMarie33 píše:

Mnoo, nevím, jestli si s bostonem polepší :) máme doma motorovou pilu, ne psa a jako bonus je atopik :) Ale je to absolutní láska a povahově nenahraditelné plemeno :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5092
1.7.20 18:23

Příbuzný má francouzského buldočka a ten hrozně chrochtá. V létě člověk neslyší ani televizi. :lol: A bylo to stejné u všech, co kdy měl. Jinak je to moc přátelské (a dle mého celkem hloupé) plemeno. Je dobré se ještě zamyslet nad tím, že pokud s ním budete chtít někdy někam letět, tak vás pravděpodobně žádná letecká společnost nepřepraví. I ty, co přepravují psy, tak často mají na stránkách napsané, že psy s placatými čumáky nepřepravují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31988
1.7.20 18:28
@SibyllaTrelawney píše:
Mnoo, nevím, jestli si s bostonem polepší :) máme doma motorovou pilu, ne psa a jako bonus je atopik :) Ale je to absolutní láska a povahově nenahraditelné plemeno :srdce:

bostoňáčci si mi zdají akčnější a možná(?) zdravějšínež fr. b. a mopslíci. Ale všichni tři jsou líbezní. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama