Fraxiparin jen v 1. trimestru - trochu se bojím

365
15.7.13 14:12

FRAXIPARIN JEN V 1 TRIMESTRU..trochu se bojím

Ahoj holky, chtěla bych se jenom zeptat.
Píchám si ten fraxiparine 0,4 na ředění krve, ale bylo mi řečeno že ho mám vícemené jentak projistotu protože jsem jen nosič mutace MTHFR a jen od jednoho rodiče.. konečně jsem se dohrabala do 12tt a jsem strašně šťastná po všech neuspěších(ě zamlklá těhu),ale chtějí mi ten fraxiparine vzít, mám píchat posledních 14dní a pak šmitec, ani na krev už nemám chodit a když jsem se zeptala Dr na hematologii jestli už ho nebudu potřebovat ten fraxiparine a ona laksně řekla jen SNAD NÉÉÉ.. snad nee???!!! hm, hezký jsem si pomyslela tak NAD NEPOTRATÍM ZAS! jen mi do zprávy napsala že je třeba hlídat plod a placentu po měsíčních intervalech..poznaly by kdyby se něco dělo? budou mi teda každý měsíc dělat UTZ? nechci zas malovat čerta na zeď, ale pročítám diskuze a když už někdo ten fraxiparine bere tak celé těhu a nejen první trimestr..prosím napište mi kdo tomu rozumíte :,( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13148
15.7.13 14:19

Ahojky, taky mám mutaci MTHFR a tomu ještě leidenskou mutaci a fraxiparín mi pomohl a mám doma krásnou dceru.. Říká se, že první 3 měsíce jsou důležité..já osobně bych na nich trvala. Ale třeba ti někdo napíše, že prošel tím samým co ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
15.7.13 14:21

Ahoj Kometko, děkuju za reakci..já jsem bez leidenské mutace mám právě jen to MTHFR a to pouze od jednoho rodiče tak mi řekly že je to jen projistotu, ale konečně vše probíhá jak má a já se teda toho bojím že mi ho vezmou..=/ mám už jen na 14dní takže do 14tt..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
15.7.13 14:23

@miska.gra Mám tu samou mutaci co ty a Fraxiparin si píchám až od 19.tt. Oni se názory dost liší, moje gynekoložka to nepovažuje za důležité, ale náhodou jsem se dostala na hematologii a tam mi ho dali a mám si ho píchat až do porodu. Ale po výsledcích testů mi i ta hematoložka řekla že to nezbytné není, že je to jen pro jistotu a proto že jsem měla taky 2 ZT. Tak nevím, věřím že to bude ok, ale moc jsem ti asi neporadila, co?
Jinak znám holčinu co ho měla taky jen v 1. trimestru s tohle mutací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35636
15.7.13 14:24

MTHFR se dneska nebere jako rizikový faktor potratů, v heterozygotní mutaci (to sesš ty) to není nic, v homozygotní se to spojuje s vyšším rizikem preeklampsie. MTHFR se už ani nevyšetřuje. buď v klidu - ber to, že MTHFR byla taková vědecká fáma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
15.7.13 14:24

Ahojky,

já mám taky mutaci MTHFR a FII (heterozygot.), jsem v 17. týdnu a Fraxiparin píchám hned od začátku. Hned při prvním „podezření“, že jsem těhotná jsem volala na hematologii, všechny testy šly jako statim a ihned mi napsali injekce.
Jestli se Ti to nezdá, tak se poraď s jinou doktorkou (v Praze můžu doporučit tu mou). Co řekla mně, tak já to mám na celé těhotenství vč. šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12596
15.7.13 14:26

@miska.gra já mám tu samou mutaci co ty. Píchala jsem si fraxiparín do 14 tt. A uvidí se jestli zase začnu ve třetím trimetru. Taky jsme po dvou potratech. A prcek je zatím zdravý jako řípa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
15.7.13 14:26

@miska.gra a k tomu tvému dotazu…každý měsíc ti ultrazvuk dělat nebudou…možná pokud by jsi byla jako samoplátce. A sama o něj žádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
15.7.13 14:31

Ja mam MTHFR taky heterozigotni, clexane jsem dostala po transferu jako prevenci, prottoze jsem mela minule ZT, ale v 8.tydnu mi ho vysadili, protoze jsem spinila. Ale chodim na krev a kontroly do trombocentra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
15.7.13 14:35

@brumik7 ani můj gynekolog to nepovažujee za důležité, beru mimojiné i prednison a ani ten říkal že mi nepomůže jestli něco má být špatně, ale je rád že já jsem ráda a v klidu tak mě podporuje.. :lol: :lol: taky jsem měla dvě ZT jednou v 7tt a v druhém v 10tt..kritické období mám teda zasebou snad.. ale stejně mám strach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
15.7.13 14:37

@Pudloslava vědecká fáma..=) to je dobrý.. no mě to chtěl a vyšetřil imunolog a řekl mi že někomu to může dělat problém a někomu naopak ne..a že mě možná dělá tak proto mi doporučil hemetologa co mi ho dá i přestože jsem jen heterozygot.. já se v tom moc nevyznám, jen vím že zatím jsem se díky lékům dostala uplně nejdál tak se bojím když mi je chtějí vzít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
15.7.13 14:39

@PoHy jj mám to stejné jako ty a taky mi řekli hnedle jak najdu na testu //P tak volat a hned fraxiparin.. tk zatím píchám a vše v pořádku.. možná se ješt zkusím někde poptat na jiné hematologii..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
15.7.13 14:40
@uf-ounek píše:
@miska.gra já mám tu samou mutaci co ty. Píchala jsem si fraxiparín do 14 tt. A uvidí se jestli zase začnu ve třetím trimetru. Taky jsme po dvou potratech. A prcek je zatím zdravý jako řípa

jééé to je supr..to moc gratuluju a v jakým jsi tt? tak to se krásně posouchá, doufám že tě budu následovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12596
15.7.13 14:43

@miska.gra Jsem v 25 tt. Celý první trimestr jsme si píchala fraxiparín, brala prednison a utrogestan a teď je vše v pořádku. Moje doktorka fraxiparínu věří, ale prednisonu ne. Ale po domluvě mi ho dala. Musíš tomu věřit, na potřetí ti to vyjde, stejně jako mě. Držím palce. To nejhorší už máš za sebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
15.7.13 14:44
@kačka25 píše:
Ja mam MTHFR taky heterozigotni, clexane jsem dostala po transferu jako prevenci, prottoze jsem mela minule ZT, ale v 8.tydnu mi ho vysadili, protoze jsem spinila. Ale chodim na krev a kontroly do trombocentra.

a v jakým jsi teď tt? už v 8tt ti to vysadily jo? já jsem taky v 7tt špinila, ale dali mi ascorutin tak mi to přestalo, apk jsem vysadila a zase jsem zašpinila tak ho beru zas no a poprvé v živogtě se mi spustila i krev z nosu..nevím jestli to stím má spojitost..každopádně mám ijnekce taky jen do 14tt ne celé těhu a pak šmitec.. jiank já právě nebudu chodit ani na ty KO..prý to nejní třeba, tak jsem z toho nějaká špatná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama