Fraxiparine v těhotenství a kontrolní odběry krve

Anonymní
25.2.21 17:33

Fraxiparine v těhotenství a kontrolní odběry krve

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda má některá z vás Leidenskou mutaci heterozygotní. Od začátku těhotenství si píchám Fraxiparine - nyní 26tt, k hematologovi docházím, ale vůbec mi nebere kontrolní odběry, když jsem se ptala proč, tak řekl, že je to normální postup. Podle váhy mi potom dávku Fraxiparinu zvýší. Budu si píchat až do konce šestinedělí.

Měla jste to některá také tak? Bez kontrolních odběrů krve?

Děkuji a všem hezké dny :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
131
25.2.21 17:55

Ahoj ja si picham Clexane jsem 14tt a me lekarka bere krev kazdy mesic kdyz jdu na kontrolu. Podle toho resi davku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 18:09

Jsem ve 32tt a mám antifosfolipidový syndrom. Ted mi teda zmizely hodnoty, ale mam ho potvrzeny 2× za sebou a 4× potrat. Pichám si Clexane od začátku těhotenství a každý měsíc musím na krev. Píchnu si Clexane a za 3,5 az 4 hodiny po injekci musí proběhnout odběr. Sledují D-dimery a jeste další hodnotu, kterou si nepamatuji. Nejdrive jsem brala nizsi davku a na základě hodnot mi to 1× zvýšili. Chodím na hematologii do krajského města. Hezký den a pohodové těhotenství!

• Citovat
  • Nahlásit
68494
25.2.21 18:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda má některá z vás Leidenskou mutaci heterozygotní. Od začátku těhotenství si píchám Fraxiparine - nyní 26tt, k hematologovi docházím, ale vůbec mi nebere kontrolní odběry, když jsem se ptala proč, tak řekl, že je to normální postup. Podle váhy mi potom dávku Fraxiparinu zvýší. Budu si píchat až do konce šestinedělí.

Uplně standarní to není. Nicméně žádná jasná doporučení nejsou. Většina pracoviště nějaké kontroly dělá, alespon po dvou až třech měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 14:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Leidena sice nemam ale jsem homozygot cehosi, takze uz druhe tehotenstvi dochazim do Trombocentra a jsem na Fraxiparinu. Odbery po 4 hodinach od aplikace a nasledne kontroly jsou po 3 tydnech. Takze pokud to mas prvni tehotenstvi, urcite bych se dozadovala castejsich odberu. Zmeny davky (jakychkoliv kompenzujicich leku v tehotenstvi) by take mely byt monitorovany odbery.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat