Frejková peřinka vs. abdukční kalhotky Marwell

8959
8.8.13 15:12

Frejková peřinka vs. abdukční kalhotky Marwell

Ahoj holky, doufám, že tu bude někdo s podobnou zkušeností. V porodnici jsme dostali Frejkovou peřinku s tím, že malý má nález vpravo IIc. Pak jsme šli za týden na kontrolu do Dětské nemocnice v Brně, kde nám řekli, že se to lepší, ale další kontrola za 2 měsíce. Jsem z toho taková smutná, protože malej se v tom dost potí, jak je to i přes zádička a navíc si ani nejsem jistá správným nasazením. Pročítala jsem různé diskuze a dočetla se, že existují nějaké kalhotky Marwell. Koukala jsem na ně na netu, ale nevím, jestli můžou nahradit jen široké balení, nebo i tu peřinu..? Děkuji za každou odpověď:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1421
8.8.13 15:17
Ahoj, nám dali peřinku na první kontrole na ortopedii a dr mi řekla, že to není tak vážný, že to bude pro malou horší než lepší. Tak jsem jí koupila ty kalhotky a pěkně měla nožičky od sebe a hlavně větrali, oni se teda jmenovali Martínkovi kalhotky, ale to je to stejný, ale na ortopedii jsem říkala že tu peřinku nosí, pokaždý nám pak řekli, že je to lepší a lepší a pak ať ji nedáváme už vůbec. Ale záleží jak moc je to vážný. Poradila bych se s Mudrou, ta to pochopí.
@Lejaa píše:
Ahoj holky, doufám, že tu bude někdo s podobnou zkušeností. V porodnici jsme dostali Frejkovou peřinku s tím, že malý má nález vpravo IIc. Pak jsme šli za týden na kontrolu do Dětské nemocnice v Brně, kde nám řekli, že se to lepší, ale další kontrola za 2 měsíce. Jsem z toho taková smutná, protože malej se v tom dost potí, jak je to i přes zádička a navíc si ani nejsem jistá správným nasazením. Pročítala jsem různé diskuze a dočetla se, že existují nějaké kalhotky Marwell. Koukala jsem na ně na netu, ale nevím, jestli můžou nahradit jen široké balení, nebo i tu peřinu..? Děkuji za každou odpověď:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
8.8.13 15:18

Malá se navíc narodila předčasně takže byla malinka a ta peřinka by ji phltila celou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
8.8.13 15:43

A jaký jste měli nález?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
8.8.13 15:44

Ahoj, ja jsem koupila Marwellky sama, místo doporučeného sirokeho baleni, ale bohuzel nepomohly. I po noseni mela na jedne nozce to same jako vas syn IIc. A s Frej. perinkou nemam zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
8.8.13 15:46

@Divine
A co vám tedy pak dali na tu nožku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
8.8.13 15:51

Ve 3,5 mesicich dostala trminky. Ty nastesti uz pomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
8.8.13 16:17

Odnosila jsem ho v té frjekovce. Od 6 týdne jsem vázala do šátku vertikálně, což taky pomohlo ke srovnání.
Já při diskuzích nabyla dojmu, že ty Marwelky jsou místo širokého balení, ale že ta frejkovka je jakoby víc.
Měli jsme nález 2b a nosili jsme to do 3m, do 4m pak ještě na noc.

Já jsem se teda na kontrolách zas nezmiňovala, že šátkuju :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.13 17:43

Mawelky jsou spíše jako náhrada za široké balení…taky jsem je koupila malému, ale přišlo mi to nějaké divné…prostě mu nějak neseděli a to jsme koupili dvě velikosti..:( Měl nosit široké balení, ale to jsme dali párkrát, protože trpěl na prdíky a s tím širokým balením se nemohl tak hýbat, kopat nožičkama a trpěl..Takže jsem všelijak cvičila, masírova a kyčle výstavní…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3997
8.8.13 17:51

Ahoj @Lejaa můžu Ti je poslat, mám je doma úplně nové, koupila jsem dvoje a malá využila jen jedny. Druhé už jsme nepotřebovali… Pošlu je jen za poštovné už mi k ničemu nejsou… Můžeš je vyzkoušet. Dělají je ve dvou velikostech 56 a 58 tyhle jsou ty menší 56. My je tedy používaly místo širokého balení protože malá se mi při širokém balení strašně opruzovala jak ta kůže přes ty plenky nedýchala. S Marvelkama už to nebylo prdka mohla normálně dýchat ;)

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
17.10.13 12:17

Ahojky, včera nám na kyčlích řekli, že je potřeba to více hlídat a doporučili Marwell kalhotky. Dnes budem dávat poprvé. Holky, co s tím máte zkušenosti, jak jste kojili? Já mám malou vždy „bříško na bříško“, takže leží na boku, ale s těmi kalhotkami si to nedovedu moc představit :think: Jak dlouho jste kalhotky používali? A pomohli? :D
A ještě, budete vědět co znamená nález: 2a-1.dx, 1a 1.sin? Dr nám k tomu moc neřekl, měli tam nával, takže šlo jedno mimčo za druhým. Jinak malá má 3 týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
17.10.13 12:31

@Janulias
Ahojky, dole je tabulka s vysvětlením nálezu.. http://www.nemlib.cz/…_198_295.pdf
dx je pravá nožka, sin je levá nožka.
Váš nález je docela pěknej, kalhotky budou asi jistota.. Kojila bych ale určitě bez nich, pokud si dáváš malou na bok.. Jinak nám ortoped řekl, že ty kalhotky jsou na houby, ale těžko říct. Protože nám dali frejkovku a já místo ní používala kalhotky, protože mi to nepřišlo tak hrozné, a na další návštěvě jsme měli lepší nález.. Ale vyměnili jsme ortopeda, takže těžko říct, jestli to měl „dobré“ už od začátku a původní ortoped jen špatně stanovil (což nám nový dr. řekl, že je pravděpodobnější), nebo že kalhotky pomohly:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
17.10.13 12:58

@Lejaa super, díky moc!! :palec: Docela jsi mě uklidnila!! Právě mi řekli, že má mít malá ty kalhotky 24h (krom koupání samozřejmě) a vzhledem k tomu, že teď kojím docela často (skoro co 1h-2h), tak by byla hodně často bez těch kalhotek. Proto to kojení docela řeším. Nevím, jakou polohu zvolit, aby to bylo správně :think: Koukám, že je to všude stejné…co dr to názor. Hlavně, že jste už v pořádku. My jdem v 6ti týdnech, tak doufám, že to bude dobré…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2701
17.10.13 19:16

@Janulias Naše má marwelky od narození, teď jí jsou akorát 4měsíce. Nožičky se jí lepší, ale má je mít pořád 24 hodin denně a to už je teď nemá. Ale nikde to neříkám. S kojením je to horší, ale malá po kojení usínala, takže jsem jí musela dát předtím kalhotky. Nechala jsem jí ležet na zádech a jen si jí přitočila jakoby bokem. No není to nic extra, hlavně asi pro mimčo, ale lepší mě nenapadlo. Bříško na bříško to ale není ani omylem :twisted:.

Ono co doktor, to názor. Naše doktorka říká, že jsou kalhotky moc tvrdé a že mám místo té vložky dát plíny (ale to pak nemusím kupovat spec. kalhotky), ortoped je maximálně spokojený… :nevim: Jo a taky šátkuju a taky to neříkám :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
17.10.13 19:24

@Janulias
tak jestli jsme v pořádku se uvidí za měsíc, to jdem na kontrolu.. dr. sice říkal, že na 99% už budem OK, tak snad ano. Teď máme 3 měsíce. Moc bych vám přála, aby jste to měli v těch 6-ti týdnech úplně OK, ale nechci tě děsit, ale spíš se připrav na to, že to úplně v pohodě ještě nebude. Aby jsi nebyla zklamaná, víš?:-) Samozřejmě bych vám ale přála, aby jste to měli už dobré..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama