Freyova peřinka - špatné kyčle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zvědavka x
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 07:24
Freyova peřinka -spatne kyčle

Ahoj, chtěla bych přečíst nějaké podobné zkušenosti, jako máme my. Z porodnice sme meli kyčle označení 1a u obou nožiček, na kontrole v 6 týdnech psáno 2b (asi obě, nic jiného tam nestálo), odešli jsme se slovy „všechno v pořádku“. Takže sem nic neřešila. Teď sme byli ve 3,5 měsících na kontrole a utz, výsledek po procvičení pohmatem „vypadá to dobře“, pak přišla studená sprcha…z utz nález na levé kyčli ????. Strčil mi do ruky peřinku a já šla domů. Bylo to jak na běžícím pásu, opařena, ani sem se na nic nezeptala. Jen jak dlouho to bude mít asi, že neví… cvičení neukázal, jak se ta příšerná věc nandavá taky ne.. jen to řekl..doma sem koukala do zprávy, žádné označení tam není, jen psáno že" stříška strmější". Sundat prý jen na koupání ????…může mi někdo poradit, jak to dělal? Co prdíky? Pasení? Cvičení? Vůbec nic nevim :,(. Jen, že to má mít pořád. Malej se otáčí sám na bok, sem tam i bříško už, kope nohama neustále…včera sem zkusila dát na půl hodiny, řval jak nikdy co se narodil, i když sem ho celou dobu chovala, nic nezabíralo. Dneska začneme, ani sem nespala, celý to ořvala ????. K peřince - popruhy nedrží už teď, zařezávají se mu do ramínek, co s tím? Když povolim, padá to, když utahnu, je v tom jak skrčenec, nemůže mu to nějak ublížit? Někde sem četla, že se dají našít gumové popruhy, ale taky o správném držení.. tak nevím, jestli našít, nebo ho nechat chudáčka trpět v těch stažených. Nechci mu ublížit, ale ani nic zanedbat. Může někdo poradit? Myslíte, že je taky na místě, jít ještě k jednomu ortopedovi pro druhý názor? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zvědavka x
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 07:34

Ještě malá oprava… mělo tam být ve 3,5 měsíci kontrola a rentgen…ne utz.

Bara04
Kecalka 170 příspěvků 01.03.18 07:39

100% a k nekomu výrazně lepšímu… tohle je jak ze špatného snu- a treba to neni vubec potřeba. treba bude stačit jiná forma - pleny, noseni v šátku atd… oni ti doktoři obcas nemyslí- oni s detmi doma nejsou kdyz placou… a uprimne A z ničeho na perinku? to se proste nestane jem tak, to by bylo zanedbání nějakého problému na zacatku… jinak pro uklidnění - mala mela 2b a jak jsem porad nosila v šátku v 5m mela 1a :-)

Zvědavka x
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 07:55

Dekuju, trochu uklidnilo. Ještě někam zajedeme, i když, by to mělo být stejné. Koukám, jak tu spokojenė spinká s ručičkama nahoře…a až vstane, začne to. Ještě to musím dělat já, jak kdybych mu to dělala schválně ????. Chudáček, budem zase spolu řvát, snad to zatím vydržíme.

Zvědavka x
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 07:56

Poběžim koupit šátek :)

Kristyna.Vechtova
Kelišová 5833 příspěvků 01.03.18 08:15

@Zvědavka x no hlavně pozor na ten šátek, abyste nekoupila nějakou obšitou metráž, ale opravdu šátek na nošení dětí :)

Bara04
Kecalka 170 příspěvků 01.03.18 08:34

Odkud jste?

Aliik
Echt Kelišová 8214 příspěvků 01.03.18 08:50

Taky jsme měli na mladší dceru peřinku, dr. říkal sundat na pár hodin denně, dávali jsme jen na spaní, protože takhle malé mimčo spalo aspoň 16 hodin denně. Jinak jsme cvičili, nosili a kyčle se srovnaly. Při spaní protestovala tak první týden, ale pak si zvykla a naučila se spát na zádech s přitaženýma nožičkama, no trošku jak skrčenec :nevim: Prostě když si týden prořvala usínání, tak pak pochopila, že se prostě spí v tomhle a že s tím nic nenadělá a byl relativně klid ;)
EDIT: Měla ji od 6 týdnů do 5,5 měsíce ;)

Rashaa
Stálice 98 příspěvků 01.03.18 09:33

Ahoj, naše malá měla nález na kyčli v 6 týdnech, dostala jsem pro ni abdukční peřinku, ale tu měkkou a s popruhy z gumy. Dávala jsem opravdu poctivě, i když jsem občas od rodiny slýchala proč jí to na chvíli nesundám… Bylo mi to líto, ale nepolevila jsem. Doktor mi totiž řekl, že pokud budeme poctivě balit, tak se ještě můžeme vyhnout třmínkům a to byla moje motivace, sudávala jsem jen na koupání a na přebalovaní, potom jsem ji vždy dala chvíli na bříško. Malá si na ni docela rychle zvykla a na další kontrole ve 3m vše v pořádku. No ale myslím si, že se starším dítkem to bude trošku složitější, ale chci jen říct, že nám se poctivé balení vyplatilo.

Zvědavka x
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 09:34

Aliiik Jaké stě měli hodnoty? To je pro mě teď úplně nepředstavitelné :(. V těch 6 tydnech to ještě jde. Ale teď je malýmu 3,5 měsíce..chvilku není v klidu. A cvičení…to je absolutně nemožné. snažím se jak můžu, ale nespolupracuje ani trošku. Nohy napne a ať dělám cokoliv, snažím se odpoutat pozornost…proste bez šance ????.

Zvědavka x
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 09:37

Rashaa…a můžu tuhle nekde koupit?

Rashaa
Stálice 98 příspěvků 01.03.18 09:41
@Zvědavka x píše:
Rashaa…a můžu tuhle nekde koupit?

My ji brali ve zdravotních potřebách. Je víc velikostí-podle vzdálenosti mezi roztaženými kolínky. Pokud ji napíše pediatr, ortoped nebo neurolog tak ji hradí pojišťovna.

Aliik
Echt Kelišová 8214 příspěvků 01.03.18 09:46

Taky jsme měli měkkou bez kovu, zhruba tuhle: http://www.zdravotyka.cz/…ka-1048.html
Kšíry jsme tedy měli pevné a moc si nedovedu představit jiné, protože by to podle mě potom nedrželo do pravého úhlu a mimčo by si mohlo nožičkám ulevovat :think:
Jo a chce to změřit rozpětí mezi nožičkami - když je přitáhneš dle obrázku tak šířka peřinky má být skoro od kolínka ke kolínku (to dítě na obrázku už ji má podle mě skoro malou) ;)

Rashaa
Stálice 98 příspěvků 01.03.18 09:53

@Aliik Jo přesně tuhle jsme měli, ty popruhy jsou ale opravdu natahovací, mám ji doteď doma, byla jsem se na ni podívat :D A držela parádně.

Alyss1
Závislačka 2726 příspěvků 01.03.18 10:30

Urcite zkonzultovat s jinym ortopedem. A fyzioterapeurkou. Satek dobrej. Ale urcite nepolevit. Vim ze je to tezke, ale najdi si, jak by ro mohlo dopadnout : takova Sadrova spika nic moc:((:(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Kratina senátorem? Už se na to nemůžu dívat, přímá volba prezidenta je blbost

Nezávislý kandidát do Senátu s podporou ODS na Praze 2 není ani politik, ani... číst dále >

Taclík z Dukly 61 chtěl utajit svatbu s Pavlou. Udělal ale jednu chybu!

Herec Marek Taclík, který exceloval v roli jednoho z horníků v Dukle 61, je v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Zhubla 90 kilogramů, dalších sedm vážila převislá kůže. Pomohla operace

Celý život byla obézní. Teprve po třicítce shodila polovinu své hmotnosti,... číst dále >

Reklama