FTN - dokrm po porodu a nerozkojení

Anonymní
9.10.19 22:31

FTN-dokrm po porodu a nerozkojeni

Ahoj, je tu někdo kdo rodil ve FTN a nerozkojil se? Byla jsem prvorodicka a vůbec jsem bohužel netušila, že dítě vydrží klidně i tři dny bez MM. Ve FTN mi hned druhý den po porodu dokrmily dítě a já myslím že k tomu nebyl důvod, že se ještě mělo pockat. Taky si myslím že i kvůli tomu sei pak už moje mliko nespustilo… Měla jste to některá stejně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.10.19 22:36

Měla jsem ve FTN spíš naopak. Také jsem nevěděla že dítě vydrží (pry) 3 dny bez mléka a o dokrm jsem tam musela doslova bojovat. Ale mě dítě brecelo a bez dokrmu by se urvalo k smrti. Podle mě hlad mělo. Sestry radily, že se máme mazlit…

• Nahlásit
  • Citovat
751
9.10.19 22:37

To same, ale v Roudnici. Ale rozkojila jsem se 5.den s pomoci odsavacky (po cisari), mala byla trochu nedonosena, takze spis spala, nez ze by se aktivne kojila. bojovaly jsme 14 dni, dokrmovala jsem strikackou (svoje odstrikane mliko) a pak uz sala normalne. Kojena 15m. Taky jsem byla prvorodicka. Nelze vse svadet na nemocnici.. Pokud ma dite treba malo kg jako ta moje cacorka, tak jsou z ubytku vahy doktori podelany. Ja jsem akorat nastvana, ze mi to v nemocnici rekli az po podani sunaru a nezeptal se nikdo předem, jestli s tim souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
9.10.19 22:39

Co to je za blbost. Děti se dokrmuji normálně pokud nema maminka ještě vytvořené mlíko. Jako, že by dítě vydrželo 3 dny nic nepit? Mě malou taky dokrmovali a kojila jsem normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.10.19 22:41
@JancaS84 píše:
Co to je za blbost. Děti se dokrmuji normálně pokud nema maminka ještě vytvořené mlíko. Jako, že by dítě vydrželo 3 dny nic nepit? Mě malou taky dokrmovali a kojila jsem normálně.

Mě to ve FTN tvrdili taky. A fakt jsem musela o každý dokrm doslova bojovat. Dítě mi řvalo, mohla jsem se s ním umazlit a brečet nepřestalo a mléko se mi taky víc nespustilo. Kojení mi ukázali jednou a smitec.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.10.19 23:33
@kamcaKr píše:
To same, ale v Roudnici. Ale rozkojila jsem se 5.den s pomoci odsavacky (po cisari), mala byla trochu nedonosena, takze spis spala, nez ze by se aktivne kojila. bojovaly jsme 14 dni, dokrmovala jsem strikackou (svoje odstrikane mliko) a pak uz sala normalne. Kojena 15m. Taky jsem byla prvorodicka. Nelze vse svadet na nemocnici.. Pokud ma dite treba malo kg jako ta moje cacorka, tak jsou z ubytku vahy doktori podelany. Ja jsem akorat nastvana, ze mi to v nemocnici rekli az po podani sunaru a nezeptal se nikdo předem, jestli s tim souhlasím.

Tak já to měla naprosto stejně u Apolináře 2015, po sekci, s kojením nikdo nepomohl, naopak mě odbývali, že kojit stejně nebudu, že mám malý prsa a špatné bradavky, odcházela jsem z porodnice, syn na UM a nekojila jsem (v propouštěcích papírech byl syn plně kojený :) ), ale já chtěla kojit, tak jsem po pěti dnech v porodnici volala laktační poradkyni, ta přišla k nám domů, poradila, řekla, že není důvod, abych nekojila, střídavě jsem kojila a krmila zatím UM přes prst přes stříkačku, vše mi ukázala, nastavili jsme třídenní režim a po třech dnech už jsem UM zahodila a jen kojila, plně pak do půl roku a celkem do roka a půl syna. A synovi taky podali UM bez mého souhlasu. Zjistila jsem to, až se mi z toho poblinkal.

• Nahlásit
  • Citovat
18180
10.10.19 06:46

Mam obe deti cisarem, obe rozene u Apolinare. Dceru dokrmili uz na sale kvuli hranicni hypoglykemii a pak dostavala pravidelne cca co 3 hodiny asi 10 ml dokrmu pres strikacku, protoze nesmela hubnout. Syna dokrmily 3.den, protoze uz zacal byt nervni a hladovy. Rozkojila jsem se normalne nekdy 4.den u obou.
Je to spis i tom jestli je dite savec a o castem prikladani.

Anonymni ruze, na kterem sestinedeli jsi u Apolinare lezela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 09:34
@Svistice píše:
Mam obe deti cisarem, obe rozene u Apolinare. Dceru dokrmili uz na sale kvuli hranicni hypoglykemii a pak dostavala pravidelne cca co 3 hodiny asi 10 ml dokrmu pres strikacku, protoze nesmela hubnout. Syna dokrmily 3.den, protoze uz zacal byt nervni a hladovy. Rozkojila jsem se normalne nekdy 4.den u obou.
Je to spis i tom jestli je dite savec a o castem prikladani.Anonymni ruze, na kterem sestinedeli jsi u Apolinare lezela?

Platila jsem si nadstandardní pokoj, dvoulůžák, ale konkrétně už nevím, jsou to už čtyři roky, císař nebyl plánovaný, jednalo se o vyvolávaný porod, který se nerozjel. Já jsem byla tehdy rozladěná i z jídla, pak jsem někde četla článek, že Apolinář vyšel co se týče jídla úplně nejhůř ze všech porodnic, já fakt nečekala Alcron, ale to byly vyloženě šlichty, stěžovali si tam úplně všichni, já bych si lepší jídlo i připlatila, ale ta možnost tam nebyla. Jen doufám, že se to tam trošku pohlo k lepšímu, ale rodit už bych tam nešla, doktoři asi špička, ale jinak katastrofa. Pracuji jako zubní lékařka a s takovým přístupem k lidem bych měla brzo prázdnou čekárnu.

• Nahlásit
  • Citovat
18180
10.10.19 09:44
@Anonymní píše:
Platila jsem si nadstandardní pokoj, dvoulůžák, ale konkrétně už nevím, jsou to už čtyři roky, císař nebyl plánovaný, jednalo se o vyvolávaný porod, který se nerozjel. Já jsem byla tehdy rozladěná i z jídla, pak jsem někde četla článek, že Apolinář vyšel co se týče jídla úplně nejhůř ze všech porodnic, já fakt nečekala Alcron, ale to byly vyloženě šlichty, stěžovali si tam úplně všichni, já bych si lepší jídlo i připlatila, ale ta možnost tam nebyla. Jen doufám, že se to tam trošku pohlo k lepšímu, ale rodit už bych tam nešla, doktoři asi špička, ale jinak katastrofa. Pracuji jako zubní lékařka a s takovým přístupem k lidem bych měla brzo prázdnou čekárnu.

Tak já tam byla shodou okolnosté též v roce 2015. Stejně jako v roce 2013 si nemůžu na ničí přístup stěžovat. A VFN má jednoznačně nejlepší jídlo, co jsem zažila ( a to už jsem pár nemocnic za život prolezla), stejný názor měli i další členové rodiny (když srovnali např. s Thomayerkou). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 12:44

V hlavě mi utkvěl oběd čočka na kyselo a pomeranč, na snídani rohlík s taveným sýrem s příchutí žampionovou (doma nekupujeme, nejíme), jablko a mléčný nápoj Kravík čokoládový (plný cukru, éček, stabilizátorů a škrobu, v životě bych nekoupila ani sobě, ani synovi), kdyby mi dali raději sklenici mléka. Ještěže mi manžel mohl každý den nosit jídlo z domu. Mně to jako nejlepší jídlo nepřišlo.

• Nahlásit
  • Citovat
28
10.10.19 13:15

@JancaS84 No fakt, dítě podle laktační a sestřiček, který mi to tam tvrdily, prý vydrží i tři dny o hladu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama