Fungování bez hormonální antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Imadu
Povídálka 32 příspěvků 30.10.16 11:25
Fungování bez hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepci jsme začala brát v 16-ti letech, kdy mi ji na nepravidelnou menstruaci předepsal doktor. Byla jsem mladá a nějak jsem to neřešila. Prášky jsem brala do začátku letošního roku, kdy mi začali dělat celkově špatně. Doktor mi doporučil kroužek. Ten je sice pohodlný na užívání, ale mám díky němu večně výtoky a tak. Už nějakou dobu přemýšlím o vysazení a zrovna jsem si zapomněla dojít pro recept tak mě napadlo že už bych se mohla odhodlat. Problém je, že je mi 23 a dítě zatím rozhodně neplánuju. Mám ale strach - kondomům nevěřím ( ne tak vyloženě jim jako sobě- nikdy jsem tohle nemusela řešit, od začátku jsem do sebe ládovala prášky) Chci se zeptat, jak se daří dlouhodobě chránit vám, které antikoncepci neberete :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15102 příspěvků 30.10.16 11:29

No s kondomem a v pohodě :nevim: ale hlídá to spis manžel. Jednou zapomněl a mame z toho druhatko :lol:

Pokud nemáš stálého partnera, tak je kondom stejne nutnost. Pokud ano, tak se zeptej i jeho, co on na to

Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 30.10.16 11:38

Od porodu první dcery nepoužívám HA a druhé těhotenství (po čtyřech a půl roku) bylo plánováno. Dá se to. Ze mě hormony dělají nevyrovnanou hysterku, tak se jim snažím vyhýbat.. :lol:

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 30.10.16 11:43

@Imadu kondomy už čtvrtý rok:) a děti nemám :D

Aamanda
Kelišová 5668 příspěvků 30.10.16 11:55

@Imadu taky kondomy, momentálně rok a docela jim věřím. A to jsme plodní až až. Hodně párů taky provozuje přerušovanou soulož, taky je to poměrně bezpečná metoda, ALE záleží na sebeovládání partnera.

Meera
Extra třída :D 10421 příspěvků 30.10.16 12:02

Neberu HA od 25ti, je mi 31 a otěhotněla jsem plánovaně až teď. Prvních pár let jsme jeli pouze s kondomem, ale poslední 2 roky bez - to chce mít partnera, který to ale umí zabrzdit a mít drobet pojem o plodných/neplodných dnech. K HA se vracet určitě nebudu.

Imadu
Povídálka 32 příspěvků 30.10.16 12:09

@Tichošlápek stálého partnera mám, ale radit se s nim o takovych věcech moc nejde. On mi všechno odkýve, aniž by se nad tim víc zamyslel, proste mouchy snězte si mě :?

Jinak díky za reakce :) Asi do toho půjdu, snad to zvládnu. Mimča mám ráda- ráda si je půjčim a zase vrátim :D Na svoje se ještě necítim :D

Pennya
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 30.10.16 12:12

Já už rok používám klobouček femCap. Přičemž přítel to vždycky pak vyhodí ven ( na břicho, záda :)) během sexu občas zkontroluju jestli sedí dobře, jednou se mi stalo že byl vevnitř jakýsi vytočený, neseděl jak měl. to se mi většinou stává v určité fázi cyklu když je ten čípek nějaký moc vzadu a malý. Prášky už neberu 2-3 roky,(brala jsem je taky asi 3roky, a přišlo mi že mi to nedělá dobře-výtoky. Super bylo že mě moc nebolela MS, teď to bolí jako pes. takže potom jsme používali kondom ale to bylo hrozný, fakt ani já ho nemám ráda. Tak občas čistě jen přerušovanou ale zas to jsme se taky trochu báli, takže jsme přidali klobouček a zatím dobrý :)

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 2 inzeráty 30.10.16 12:15

HA jsem brala od 16 ti, přestala jsem, po různých jejích negativech, v 33 letech, teda mezi tim s přestávkou, prvního těhotenství. Ve 34 letech plánovaně těhotenství a od te doby,6 let, ji neberu a brát už nechci. Kondom nepoužíváme, spoléhám na šikovného muže a spoléhám na plodné dny. Naštěstí mám ms jako hodinky a ovulaci bolestivou, takže bezpečně poznám, ten spravny čas ;) Pokud ale nemáte stálého partnera, o HA bych určite uvažovala, plus kondom navíc.

murry
Závislačka 3334 příspěvků 30.10.16 12:36

Doporucuji Lady conp. Drazsi investice ale na cely zivot a bez sragor do tela i bez kondomu :)

Denise13
Kecalka 188 příspěvků 30.10.16 12:51

7 let prerusovana souloz a deti zadne nemam. :dance:

Icestar
Závislačka 4231 příspěvků 30.10.16 12:56

@Imadu Neberu HA od začátku vysoké a nechápu, jak jsem mohla být tak blbá a brát ji tak dlouho. :roll: Je to humus, největší podvod století, co se zdraví týče. Kondomům v pohodě důvěřuj - nemáš-li stálého partnera, stejně jim musíš věřit…
S manželem jsme čtyři roky aplikovali přerušovanou, bez problémů. Otěhotněla jsem krátce po svatbě, hned jak jsme se začali naostro snažit. Po narození syna opět přerušovaně (s tím, že kdyby náhodou, tak to vadit nebude :mrgreen: )

IvanaL
Povídálka 15 příspěvků 30.10.16 13:12

Ja antinu neberu až od 17ti kvuli tromboze, a jak sem ji vysadila hned sem se citila lip..šlo vidět že mě hormony opouští a jsem „čista“.. provozuji přerušovanou soulož a vše bez problemu..je to hlavně o tom sebeovladani partnera :)

zuzan
Závislačka 2508 příspěvků 30.10.16 14:19

V životě jsem nebrala nic mám tři děti všechny plánované nepoužíváme ani kondomy manžel je zatím sikovnej.

Fiducia
Nadpozemská drbna 25278 příspěvků 30.10.16 14:21

Roky se chráníme kondomy a Pharmatexem. Máme jedno plánované dítě :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama