Fungování po druhé sekci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
651
14.6.22 15:02

Fungování po druhé sekci

Ahoj holky,

Nedalo mi to a musela jsem založit diskuzi. :lol: Minulý týden ve středu se mi narodilo akutní sekcí miminko, druhé. První bylo také sekcí. V neděli nás pustili domů, jak jsem v porodnici jen polehávala, tak bylo dobře, nicméně včera jsem to trochu přepálila a dnes už zase jen ležím a přijde mi, že nebudu mít už nikdy na nic energii, na úklid, na vaření, na prvorozenou dcerku už vůbec. :lol: Nejde ani tak o pomoc - moje mamka pomáhá, jak může, vaří, dneska si dokonce i starší vzala na odpoledne, abych mohla ležet a pospávat.. akorát si přijdu úplně neschopně, protože když jsem hledala, jak to měly ostatní mamky po sekci, tak téměř všechny psaly, že doma fungovaly hned. :nevim: Já jsem včera došla horkotěžko pěšky s kočárkem k doktorce a dnes vyndala jednu myčku, přehodila pračku a sušku a tím tedy končím… tak jsem přecitlivělá, nebo to měl někdo stejně, jako já? Za jak dlouho jste začaly fungovat? Moc děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
988
14.6.22 15:35

Ahojky… Asi takhle druhý císař jsem měla před 14 lety a vzhledem k tomu, že jsem měla doma 16 měsíců synátor tak jsem fungovala hned naplno. Bohužel hlídání nebylo. Chlap tenkrát furt práci… matně si vzpomínám… Ale 100% ti můžu říct, že po třetím císaři jsem taky naběhla do jedoucího vlaku. Mám doma tříměsíční dcerku a třetí císař masakr 🤦 ale vzhledem k tomu, že jsme se doma připravovali na přijímačky, dva puberťaci, nonstop hladoví, chlap furt v lufte, hlídání stále v nedohlednu tak i po třetí jsem fungovala hned. A neboj byla jsem taky občas marná.. a dneska? Domácnost, vaření, úklid atd..dva puberťaci na zabití k tomu vozím sebou malinkou do práce…
Za mě pokud máš někoho, kdo ti pomůže tak odpočívej…co bych za to dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.22 16:05

Já ani po prvním nefungovala hned - já měla mimi a domácnost měl 2 týdny na starosti manžel. Hojila jsem se dobře a problémy nebyli, ale chtěla jsem, aby to tak zůstalo :D. Teď mě čeká druhý, manžel asi 2 týdny volna mít nebude, ale švagrová slíbila přijet. Tak doufám, že zase budu mít luxus dvoutýdenního polihování. Musíme někdy myslet i na sebe a uběháš se ještě dost :D.

• Citovat
  • Nahlásit
5131
14.6.22 16:46

Ja podruhe byla taky znicenejsi nez poprve. Fungovat maminky musi, protoze jim nic jineho nezbyva, kdyby tu moznost mely, tak by urcite taky rady odpocivaly. Ja taky moc pomoci nemela, tak to clovek zvladnout nejak musel. Ale vim, ze me jizva bolela mnohem dyl. Asi i tim, ze nemohl tolik odpocivat, jako kdyz mel jen 1 miminko a zadne batole se nedozadovalo svych aktivit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
14.6.22 16:58

U obou sekcích sem plně začla fungovat do 14 dnů, břicho už nebolelo moc. Ještě že existujou prášky na bolest :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
14.6.22 18:58
@marlenka216 píše:
Ahoj holky,Nedalo mi to a musela jsem založit diskuzi. :lol: Minulý týden ve středu se mi narodilo akutní sekcí miminko, druhé. První bylo také sekcí. V neděli nás pustili domů, jak jsem v porodnici jen polehávala, tak bylo dobře, nicméně včera jsem to trochu přepálila a dnes už zase jen ležím a přijde mi, že nebudu mít už nikdy na nic energii, na úklid, na vaření, na prvorozenou dcerku už vůbec. :lol: Nejde ani tak o pomoc - moje mamka pomáhá, jak může, vaří, dneska si dokonce i starší vzala na odpoledne, abych mohla ležet a pospávat.. akorát si přijdu úplně neschopně, protože když jsem hledala, jak to měly ostatní mamky po sekci, tak téměř všechny psaly, že doma fungovaly hned. :nevim: Já jsem včera došla horkotěžko pěšky s kočárkem k doktorce a dnes vyndala jednu myčku, přehodila pračku a sušku a tím tedy končím… tak jsem přecitlivělá, nebo to měl někdo stejně, jako já? Za jak dlouho jste začaly fungovat? Moc děkuji. :srdce:

Já zase přesně naopak…po prvnim CS hrůza, ale měla jsem komplikace při samotné operaci a ve finále teda právě ty mně dělaly „tou nemohoucí“.Druhej CS po pěti letech o mnoho lepší, i následné hojení. Každpopádně první dva dny po propuštění z nemocnice jsem taky byla K. O…ale tak to prostě je po každej větší operaci, je rozdíl, ležet a odpočívat celý dny v nemocnici, a pak se i sebemíň zase zapojit do běžného života. Pamatuju si, že mně vyčerpala i cesta z oddělení do auta přistaveného před vchodem nemocnice.Doma jsem samozřejmě taky chtěla hned dohnat „manželův prozatímní úklid“,vyprat věci z porodky… prostě jsem to dělala celý den a pomalu. A k hodně věcem si zvala manžela (zvednout a přenést koš s prádlem apod.). Právě taková pomoc dost rekonvalescenci pomůže. Hlavně se nepřeceňuj, každej se hojí jinak. A sekce je normální velká břišní operace, která prostě vyžaduje čas na zhojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4874
14.6.22 22:01
@marlenka216 píše:
Ahoj holky,Nedalo mi to a musela jsem založit diskuzi. :lol: Minulý týden ve středu se mi narodilo akutní sekcí miminko, druhé. První bylo také sekcí. V neděli nás pustili domů, jak jsem v porodnici jen polehávala, tak bylo dobře, nicméně včera jsem to trochu přepálila a dnes už zase jen ležím a přijde mi, že nebudu mít už nikdy na nic energii, na úklid, na vaření, na prvorozenou dcerku už vůbec. :lol: Nejde ani tak o pomoc - moje mamka pomáhá, jak může, vaří, dneska si dokonce i starší vzala na odpoledne, abych mohla ležet a pospávat.. akorát si přijdu úplně neschopně, protože když jsem hledala, jak to měly ostatní mamky po sekci, tak téměř všechny psaly, že doma fungovaly hned. :nevim: Já jsem včera došla horkotěžko pěšky s kočárkem k doktorce a dnes vyndala jednu myčku, přehodila pračku a sušku a tím tedy končím… tak jsem přecitlivělá, nebo to měl někdo stejně, jako já? Za jak dlouho jste začaly fungovat? Moc děkuji. :srdce:

První akutní SC, druhý plánovaný SC. Starala sem se o děti normálně sama, musela sem, nikoho tady nemám z rodiny. Poprvé tu mamka byla cca 2 týdny, druhé dítě od začátku sama. Chlap je OSVČ a holt do práce musí. Takže děti a domácnost sem si obstarala. Panelák, 4. patro bez výtahu :) Ale nezapomínej na to, že každé tělo je jiné a potřebuje tedy jinou dobu na zhojení a regeneraci celkově. Pokud máš maminku poblíž, neboj se říct si o pomoc. Ona aj ta blízkost je fajn :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat