Fungování po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Biru
Nováček 9 příspěvků 20.05.19 20:01
Fungování po rozvodu

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 22199 příspěvků 20.05.19 20:15

Takže…
Děti - má je 1×14dní víkend. Dala bych mu je častěji, nemá čas ani zájem.
Jak to snáší? Dcera - 7 v té době, si všimla po 3týdnech, že s námi tatínek nebydlí. Beztak jezdil domů 1× týdně a byl zalezlý v dílně. Když přijel častěji, tak v noci a ráno odjel, děti viděl spící.
Já to nesla ne moc dobře, ale to proto, že jsem neměla oporu v rodině. zustala jsem prostě sama, musela koupit auto, postarat se o vše, děti marodily, takže očr, žádné hlídání. První půlrok byl masakr, ale dalo se to.
Nejsem zastánce toho zlůstávat v nefungujícím vztahu jen kvůli dětem.

atominnka
Generální žvanilka 22199 příspěvků 20.05.19 20:17

Vánoce budou děti u mě jedině, jemu to je jedno. Prázdniny si vyžeru komplet já, krom jednoho týdne, kdy si on teda milostivě vezme dovču. Svátky taktéž. Oslavy narozenin byly doteď společné u mě doma. Ted mám nového partnera a ten to zatrhne, nemuze mu přijít n a jméno. Takže to bude o domluvě.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53213 příspěvků 20.05.19 20:23
@Biru píše:
Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

V době rozvodu bylo mladší 4 roky. Od začátku jsme fungovali na střídačku prodloužené víkendy pá-po ráno. Ve všední dny vždy táta dětí vozil děti do školky ( později do školy ), já je odpo vyzvedávala. A večery si je 2 dny v týdnu vyzvedává okolo šesté, po jeho práci. Takže noci +- na půl, přes den jsem s nimi denně, on zas každé ráno, takže s dětmi jsme oba dost. Štědrý den jedeme ob rok, zbytek se nějak rozhodí. Silvestra + pár dní okolo jezdíme s bandou lidí oba společně, takže to neřešíme. Léto se nějak dohodnem - on obvykle 2 týdny, já 3 zbytek se rozhodí mezi babičky. Na jarnáky většinou jedem někam na hory, on dá půlku pobytu, já druhou, děti zůstanou na místě. Narozky - dokud byli malí, tak se slavilo společně. Ted už mají hlavní oslavu s kamarády, já tam dělám jen křena jako organizátor. A pak si každý popřejeme zvlášt, obvykle jak to vyjde, ani jeden nějak neřešíme, jestli je to v den pravých narozenin nebo den, dva, tři po či před…
Děti se tváří, že to snášej dobře. Mě trochu štve, že často pendlují, ale trvaj na tom, že to do nějakýuch delších úseků ( třeba týden) nechtěj.

VlčiceFairy
Povídálka 43 příspěvků 20.05.19 20:24

Děti byly přesně v tom věku jako vaše, když jsme šli od sebe…otec je má většinou na víkend jednou za 14 dní a nekdy jen jednou v mesici+ 2 týdny v létě…vanoce máme řešeny ob rok, jednou na štědrý den jsou doma po druhé u taty a to většinou rovnou na celé svatky, jelikož bydlime dál od sebe. Takže vlastně dostavaji darky na vánoce 2×, to samé svátky a narozeniny. Ale teda já kdoví jak velké oslavy dětem nedělám, třeba teď měl syn minulý týden narozeniny. Tak jsme ten den udělali dort popřáli, dali dárek. O víkendu byli u taty, tam měl zas u babičky dort a dostal plysaka. Oni jak jsou takhle malé, tak si lépe na to zvyknou a ještě neřeší třeba jako dcera( 9let), že když jely na velikonoce k tátovi, tak chtěla být v pondělí doma, že prijdou kluci ze školy, tak se prostě vrátily v neděli a večer jsme barvily vajíčka a tak. A jak jsem snášela první štědrý den úplně o samotě? No celý den jsem nevylezla z postele a odpočívala jsem. Je to jen datum v kalendáři, kdy všichni na povel jsou spolu a dávají si dárky. My si udělali štědrý večer až někdy 27.12.když se vrátily od táty. A nikdo netvrdi, ze uz navzdy budes sama…poslední vánoce jsem byla bez deti, ale s nový partnerem(ted už manzelem) a udelali jsme si klasicky stedry vecer. Stromecek jsme tedy zdobily s dětmi nez dojeli a kdyz se vratily tak jsme meli 2. Stedry vecer :D

Akve
Kecalka 119 příspěvků 20.05.19 20:27

Obávám se, že jak to mají jiní, ti nepomůže. Protože jsou otcové, co zájem vídat děti mají, pak otcové, co na to dlabou (u matek dtto), od toho se pak všechno odvíjí.

Můj ex má děti nadevše rád, ovšem přijde mu normální vídat je 1×14 dní, letos je bere i na týden v létě na dovolenou, loni ho nenapadlo ani to. Děti jsem měla v době rozvodu starší, takže tam toho řešení bylo z jejich strany asi víc. Starší měl krizi z opuštění otcem hned na začátku, měli jsme období, kdy k němu odmítal jezdit, chtěl se nechat přejmenovat. Prošel si tím a teď v pubertálním věku na tátovi vyloženě visí, nějakou cestu, jak s tou i nekvalitní situací vyjít, si našel. Hůř na tom je dcera, protože ta tátu potřebuje úplně jinak a jak byla v pohodě na začátku, tak si tu nevšímavost vůči ní asi ponese dlouho, jestli ne na vždycky… Nic hezkého. Jenže já porovnávám se stavem, kdy rodina předtím fungovala myslím v míru, žádné domácí zabijačky a dusna, kdy je v kontrastu s tím rozchod a konec válek v prostoru, kterému se říká je domov, vyloženě úleva…

Biru
Nováček 9 příspěvků 20.05.19 21:10

Holky, moc děkuju, vidím, že se to snad dá nějak zvládnout. Manžel pracuje v Praze, kde je od pondělí do čtvrtka, z úterý na středu teda spí doma, ale to přijede tak o půl 7, tak mi maximálně pomůže vykoupat děti. O víkendu většinou dělá něco na zahradě, ale o děti se snaží postarat. Tak pořád přemýšlím, jak ten čas rozvrhnout. Manželovi se podle mě bude zdát jeden víkend jednou za dva týdny málo. Bojím se, že mi bude dělat naschvály, už teď je dělá, má hroznou povahu, strašně se uráží, když není po jeho.

Hvězda diskuse 53213 příspěvků 20.05.19 21:14
@Biru píše:
Holky, moc děkuju, vidím, že se to snad dá nějak zvládnout. Manžel pracuje v Praze, kde je od pondělí do čtvrtka, z úterý na středu teda spí doma, ale to přijede tak o půl 7, tak mi maximálně pomůže vykoupat děti. O víkendu většinou dělá něco na zahradě, ale o děti se snaží postarat. Tak pořád přemýšlím, jak ten čas rozvrhnout. Manželovi se podle mě bude zdát jeden víkend jednou za dva týdny málo. Bojím se, že mi bude dělat naschvály, už teď je dělá, má hroznou povahu, strašně se uráží, když není po jeho.

No tak mu příhod to úterý a čtvrtek večer a bude s ní a azaz

Biru
Nováček 9 příspěvků 21.05.19 12:34

To úterý nepůjde, protože ve středu ráno v 5 odjíždí do práce, ale ten čtvrtek by asi šel. A ještě se Vás zeptám, neměly jste strach, že Vás okolí odsoudí? Jak to nakonec všichni vzali? Mluvil Vám do toho někdo? Nemáme v rodině žádný rozvod, ani žádnou kamarádku nemám rozvedenou. Dřív jsem se vůbec nezajímala, co si ostatní myslí, ale tím, že jsme se odstěhovali z Prahy na malou vesnici, kde se všichni znají, jsem si to začala víc brát.

Hvězda diskuse 53213 příspěvků 21.05.19 12:44
@Biru píše:
To úterý nepůjde, protože ve středu ráno v 5 odjíždí do práce, ale ten čtvrtek by asi šel. A ještě se Vás zeptám, neměly jste strach, že Vás okolí odsoudí? Jak to nakonec všichni vzali? Mluvil Vám do toho někdo? Nemáme v rodině žádný rozvod, ani žádnou kamarádku nemám rozvedenou. Dřív jsem se vůbec nezajímala, co si ostatní myslí, ale tím, že jsme se odstěhovali z Prahy na malou vesnici, kde se všichni znají, jsem si to začala víc brát.

Nebála, řešil to kdekdo, nejhorší byla moje máma. V tu chvíli jsem to fakt neřešila.

VlčiceFairy
Povídálka 43 příspěvků 21.05.19 14:22

Ať si každý říká a mysli co chce, oni v té situaci nejsou. Nikdo nemá právo tě odsuzovat.

ynets
Povídálka 31 příspěvků 21.05.19 16:06

Je škoda, že se obracíš se svým dotazem pouze na maminky, protože ti řeknou pouze svůj úhel pohledu a dopadneš poté jako moje žena, tj. osoba, která chtěla mít děti ve své péči a nyní děti vidí pouze děti 1× za 14 dní na hodinu za asistence.

Pokud ti to s manželem nefunguje, doporučuji ho pozvat na večeři, říci mu o tom, co tě trápí, co bys chtěla zlepšit, jak věci vidí i on. pokud to nikam nevede, sděl mu taktně, že uvažuješ o rozvodu a sděl mu velmi taktně, co tě k tomu vede a že již dál takto nemůžeš, neboť doteď to drželo pouze „kvůli dětem“ a to je nefer jak vůči tobě, tak jemu. Než padne slovo „rozvedeme se“ od tebe či něho, domluvte se na tom, jak byste chtěli děti do své péče - budeš je mít ty? On? Střídavá péče,..? Kde bude kdo bydlet? Jak budete nadále splácet vaše finanční závazky, např. hypotéku? Pokud se domluvíte, je to super a rozveďte se. Je to dobré pro vás dva i děti. Pokud se nedomluvíte a půjdeš soudní cestou, připrav se na velké výdaje za advokáta, na mnohaletou rozvodovou cestu s nejasným koncem a hlavně, dopadem na tvé děti, na tebe i budoucí vztahy s tvým ex a jeho rodinou, kamarády. Rozhodně nevol cestu podávání trestních oznámení na manžela za násilí na tobě, dětech, nemravní výchovu a jiné hovadiny, protože to vyhraješ možná na několik měsíců, ale poté tě bude čekat trestní stíhání za křivé obvinění - tak jako moji ženu. Těchto případů v současné době přibívá a soudy, policie, ale i OSPOD, školy jsou již na takovéto „maminky“ připravené a ví hned „vo co gou“

Hvězda diskuse 53213 příspěvků 21.05.19 16:11
@ynets píše:
Je škoda, že se obracíš se svým dotazem pouze na maminky, protože ti řeknou pouze svůj úhel pohledu a dopadneš poté jako moje žena, tj. osoba, která chtěla mít děti ve své péči a nyní děti vidí pouze děti 1× za 14 dní na hodinu za asistence.Pokud ti to s manželem nefunguje, doporučuji ho pozvat na večeři, říci mu o tom, co tě trápí, co bys chtěla zlepšit, jak věci vidí i on. pokud to nikam nevede, sděl mu taktně, že uvažuješ o rozvodu a sděl mu velmi taktně, co tě k tomu vede a že již dál takto nemůžeš, neboť doteď to drželo pouze „kvůli dětem“ a to je nefer jak vůči tobě, tak jemu. Než padne slovo „rozvedeme se“ od tebe či něho, domluvte se na tom, jak byste chtěli děti do své péče - budeš je mít ty? On? Střídavá péče,..? Kde bude kdo bydlet? Jak budete nadále splácet vaše finanční závazky, např. hypotéku? Pokud se domluvíte, je to super a rozveďte se. Je to dobré pro vás dva i děti. Pokud se nedomluvíte a půjdeš soudní cestou, připrav se na velké výdaje za advokáta, na mnohaletou rozvodovou cestu s nejasným koncem a hlavně, dopadem na tvé děti, na tebe i budoucí vztahy s tvým ex a jeho rodinou, kamarády. Rozhodně nevol cestu podávání trestních oznámení na manžela za násilí na tobě, dětech, nemravní výchovu a jiné hovadiny, protože to vyhraješ možná na několik měsíců, ale poté tě bude čekat trestní stíhání za křivé obvinění - tak jako moji ženu. Těchto případů v současné době přibívá a soudy, policie, ale i OSPOD, školy jsou již na takovéto „maminky“ připravené a ví hned „vo co gou“

Sim tě, můžeš mi citovat konkrétní příspěvek, na základě kterého usuzuješ, že když si ho zakladatelka přečte, dopadne jako tvoje žena a bude své děti vidět jednou za 14 dní pod dohledem? :think: :think:

Biru
Nováček 9 příspěvků 21.05.19 16:41

Naše krize trvá už dva roky, chodíme do manželské poradny, k ničemu to není. Byla jsem už i sama u psycholožky, řekla mi, že manželovo chování ke mně je jeho povahou a ta se v jeho věku prý už změnit nedá. Oba si uvědomujeme, že jsme spolu už jen kvůli dětem. Spím v jiném pokoji a vzhledem k jeho práci a koníčkům se jinak moc nevidíme. Nicméně manžel se rozvádět nechce, protože má zadarmo uklízečku, služku a chůvu, a ví, že by mě musel vyplatit ze společného domu. Samozřejmě bych moc chtěla, abychom byli schopni se domluvit, už jen proto, že mám moc ráda jeho rodiče a oni mě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 16:57

My máme styk dohodou…
Prostě si zavoláme, co a jak víkend, co kdo má a nemá a je to.
I v týdnu to tak děláme.
Teď jsme byli treba všichni společně koupit boty klukovi, pak já jela domů a oni šli ke švagrovi.
Nebo už kluk si řekne, kam a kdy by chtěl. Teď mu je 10. Jsme od sebe od jeho 5 let.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama