Funguje ještě náš vztah?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.11.21 16:00

Funguje ještě náš vztah?

Vztah v troskách?
Kde jen začít. Asi od začátku. Jsme se ženou 11 let a z toho 7 let svoji. Náš vztah byl podle mě jako z pohádky. Užívali jsme si života … přišla svatba, koupili jsme byt a založili rodinu. Narodil se nám Syn (5) za 2 roky Dcera (3). A dnes? Sedím tu s depresemi a mám panickou hrůzu ze 14 denní karantény, kterou budu trávit se svoji milovanou rodinou v našem bytě. Měl jsem sen, že se sesvou rodinou po nějakém čase přestěhuji do své rodné vesnice do dvougeneračního domu ke svým rodičům. S počátku s tím žena neměla problém, dokonce se jí ten nápad moc líbil… ale časem mi začala naznačovat, že se jí tam moc nechce. Asi jsem si toho nevšiml … možná jsem to ignoroval … Nicméně jsme si to vyjasnily, až po té co se narodila dcera. Bylo to pro mě těžké, nevěděl jsem jak dál. Přestěhovat se z města na vesnici bylo pro mne samozřejmostí. Na vesnici jsem se narodil a mám tam vše, co mám rád. Každý druhý víkend tam pravidelně jezdíme. Udělal jsem to nejhorší, co jsem v dané situaci mohl udělat. Začal jsem pít. S alkoholem to šlo snadněji, vzdávat se svých snů. Problém se na nějaký čas schoval do pozadí, až letos na jaře, znova na plno vypukl. Začal jsem mít deprese, opíjel se víc a víc. Naštěstí jsem se včas probral. Přestal jsem pít, začal navštěvovat psychologa a řešit svůj problém. Psychoterapie mi moc nedala … nebo si to alespoň myslím. Nepiju, vím, že miluji svoje děti Ale co moje žena? Je mi nepříjemný fyzický kontakt, v práci zůstávám raději déle, abych s ní nemusel trávit čas. Mám ji rád, ale asi ji už nemiluji … sám nevím. Na druhou stranu si nedovedu představit, že bych o ni a děti přišel. Nevím co dál. Zůstanu s nimi a být nešťastný anebo jít za svým snem a být bez nich zase nešťastný? Asi jsem si vypěstoval averzi vůči městu … nesnáším to tu … a jsem tu jen kvůli rodině a teď tu mám být zavřený 14 dnů … Asi to tak má být … těch 14 dnů ukáže jak na tom vlastně náš vztah je. Ale mám strach z toho, jak to dopadne. Proč to sem píšu? Ani nevím. Možná si někdo prošel něčím podobným a něco mi poradí. Možná jsem to jen potřeboval ze sebe dostat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2502
23.11.21 16:05

Ha. Tak tady si sednu. :mrgreen:

Pro zakladatele:
Jedine reseni - postav barak na vesnici, kde neziji tvoji rodice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
23.11.21 16:07

@_MiraariM_ Jestli to dobře chápu, tak se zlobíš na ženu, protože se nechce odstěhovat z města? Ono třeba nejde o tu vesnici, ale třeba prostě nechce bydlet s tchánovcema, což chápu. To prostě nedělá dobrotu. Co zkusit navrhnout, že si pořídíte svůj domek?
Je moc dobře, že si se včas probral, přestal pít a vyhledal pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.21 16:07

To by bylo řešení, kdyby byla moje žena ochotná se z bytu odstěhovat :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
23.11.21 16:10

Začni kouřit konopí😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
23.11.21 16:10

@_MiraariM_ Takze zena vubec nechce z bytu? Nebo nechce jen na vesnici, kde ma tchany?
Navrhni bungalov za meste. Pochybuju, ze odmitne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
23.11.21 16:12
@VitaminC píše:
@_MiraariM_ Takze zena vubec nechce z bytu? Nebo nechce jen na vesnici, kde ma tchany?
Navrhni bungalov za meste. Pochybuju, ze odmitne.

No, to stojí asi jako los na poste, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
23.11.21 16:13

@Sadman Nestoji, ale pokud na ziti mimo mesto stoji jeho manzelstvi, je potreba neco obetovat. Radej bych obetovala penize nez ztratu soukromi u tchanovcu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
23.11.21 16:14
@_MiraariM_ píše:
To by bylo řešení, kdyby byla moje žena ochotná se z bytu odstěhovat :-(

Takže se nechce hnout z bytu, nebo města? To pak asi řešení nemá. Ty se trápíš, chceš do domu, ona se nechce hnout z bytu. Tak budˇjeden z vás ustoupí, nebo se rozejdete :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
23.11.21 16:14
@VitaminC píše:
@Sadman Nestoji, ale pokud na ziti mimo mesto stoji jeho manzelstvi, je potreba neco obetovat. Radej bych obetovala penize nez ztratu soukromi u tchanovcu.

Prosimte, tolik penez fakt nema, kdyz chce do dvougeneraku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5848
23.11.21 16:17

To je těžké, ty chceš něco, co nechce ona. Co kdyby Ti ona řekla, že se chce odstěhovat do města svých rodičů, které Ti nic neříká, a bydlet s nimi v jednom domě? Šel bys s radostí? Musíš myslet taky na potřeby druhých, nejen na své. Pokud to jde, můžete jezdit na vesnici na víkendy nebo si pořídit někde chatu nebo chalupu, pokud si to můžete dovolit. Třeba taky nechce dojíždět do práce a děti by musely dojíždět do školy. Možná si více uvědomuje tu praktickou stránku věci, kdežto Ty máš romantickou představu návratu na rodnou hroudu mezi své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10376
23.11.21 16:17

Jen jsi začal říkat rodná vesnice, dvougenerační barák, regulérně se mi udělalo zle. Škoda, že v tom neměla jasno už předtím, že to pro ni není přijatelné.
Pro mě je vesnice asi to, co pro tebe město. Peklo na zemi.
Nevím, jak se s takovou věcí smířit, já si byla vědoma, že s někým, kdo to má jinak, žít nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
23.11.21 16:18

@Sadman Treba to je o vazbe, ne o penezich. I kdyz, samozrejme, je ta tvoje varianta pravdepodobnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
23.11.21 16:24
@VitaminC píše:
@Sadman Treba to je o vazbe, ne o penezich. I kdyz, samozrejme, je ta tvoje varianta pravdepodobnejsi.

Každopádně ubrečenej je fest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3214
23.11.21 16:25

No tak co třeba udělat kompromis a jít bydlet na vesnici, ale do svého, ne k rodičům…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat