Funguje Náramek proti klíšťatům. Máte zkušenosti?

753
7.6.15 22:46

Funguje Náramek proti klíšťatům. Máte zkušenosti?

Ahoj uvažuji nad koupí náramku proti klíšťatům, ale určitě funguje? Máte s tím někdo zkušenosti? A kde jste ho kupovali? Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6349
7.6.15 22:49

Teď to testovali v Dtestu a naprosto propadnul (ochrana tuším 4%)… Já bych do něj nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20675
7.6.15 22:51

Mela loni z DM nechtela ho nosit a ja ji stejne porad prohlizim. Na me nelezou. Prisaham ze si vzdycky vyberou moji mamu. Mela boreliozu uz trikrat. Neskutecny. Me zas dobne kazdy komar. Dneska ho mela zakously na nartuttak jsme zase debatovaly jak je to mozny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56558
7.6.15 22:58

Nefungoval. ani přírodní, ani chemický

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
7.6.15 23:31

Bavila jsem se o tom se známou, protože jsem ho chtěla koupit, a naprosto mě od toho odradila - měli ho a stejně chodili domů s klíšťaty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
8.6.15 07:28

U nás v lesní školce prý moc nefungoval. Pár dětí ho nosilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
8.6.15 09:59

Brácha ho koupil koupil dětem. Každému z nich dvakrát spadl. Smrdělo to tak, že klíšťata musela mizet kilometr daleko.
Jestli funguje, to nevím. Ale jít s nimi v lese pohromadě bylo pro ostatní lidi za trest.

• Nahlásit
  • Citovat
753
9.6.15 09:41

@Run tak to má asi fak dobrou krev :mrgreen:…na mě lezou, ale co si pamatuji mamka jich měla taky třeba najednou na sobě tři, čtyři :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
9.6.15 09:45

Děkuji všem za radu, tak to kupovat nebudu, bylo by to nejspíš zbytečné. Čím chráníte sebe a děti vy? My nejsme očkovaní a dcerka měla před dvěma dny klíště, vlezlo ji tam kde nebyla postříkaná repelentem, možná to byla náhoda :)

Jedna známá mě psala, že přímo z infekčního ji psali, že když je klíště odstraněno do 24 hod., tak není infekční, jen jestli se tomu dá věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
9.6.15 10:08

@Mischa69 Repelentem. Letos jsem koupila nějaký údajně přírodní v DM. Je tam jiná látka než v těch všech ostatních. Stříkám to na oblečení, na kůži nechci.
Já jsem proti encefalitidě očkovaná, mám z ní fakt hrůzu, známá strávila léčením rok a má štěstí, že je bez následků. U malých dětí mívá ale snad mírnější průběh, zatím jsem se neodhodlala děti očkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
9.6.15 12:52

@Pipi 00 ono prý ani očkování není 100%. My doma máme repelent Predator Junior, používáme ho i my. Jinak synovec měl vloni boreliozu, ale od nějakého jiného hmyzu, asi komára, to bylo v době kdy už klíštata nebyli. Následky žádní nemá, ale musí chodit na kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama