Furolin už nikdy, bylo to peklo

Anonymní
7.11.20 21:37

Furolin už nikdy, bylo to peklo

Ahoj. Předem se omlouvám, že sem píšu ma téma, které jsem tu nedávno viděla založené. Chci jen říct, že mě byl furolin předepsán na zánět močových cest… Po deváté tabletě se mi špatně dýchalo, okamžitě jsem ho vysadila a měla jsem ho naposledy včera v půl 8 večer. Dneska v 6 hodin večer přišla asi nějaká reakce, protože se mi opět špatně dychalo, měla sem třesavku a bylo mi zle. V pondělí volám obvodní.
Holky, je normální mít ještě takovou reakci skoro 22 hodin po užití poslední dávky?
Potřebuju anonym, tak pardon.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3212
7.11.20 21:41

Nemyslím si, že by to byla reakce na furolin, když už to byla 9. tableta

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 21:43
@Nell2 píše:
Nemyslím si, že by to byla reakce na furolin, když už to byla 9. tableta

Ja měla už po třetí tabletě problémy s dechem, ale jen takové nepatrné. Nepřičítala jsem to k furolinu. Ale čím víc tablet, tím horší vedlejší účinky.
Spíš mě překvapuje, že tahle reakce přišla až po tolika hodinách. Občas se mi to objevovalo i v příběhu dne.

  • Citovat
  • Nahlásit
19759
7.11.20 21:47

To nebude na ten furolin. Nemas spis coronu?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 22:18

Já měla taky potíže s dechem po léku, akorat to bylo celé akutní. Dostala jsem lék do kapačky a už v průběhu kapacky jsem byla neklidná. Nemohla jsem se soustredit ani na mobil. Do půl hodiny jsem lezla po ctyřech, šílela, celá se klepala, měla úzkost a skoro nemohla dýchat. Nakonec se mi na ten lék prokázala alergie. Věřím, že v malych dávkách s tím, že se to ještě pomalu a vlastně jen částečně vstřebává v trávicím traktu, se alergická reakce může tímto způsobem projevovat. Nebo je to prostě nežádoucí účinek. Nemusí to být nutně alergie. A ano, x hodin i dní poté to může přetrvávat, ATB mají hladinu, ktera klesá pomalu po ukončení užívání. Farmaceut by ti řekl přesně jak dlouho. Já se vzděláním výživy na VŠ odhaduji 3 dny.

  • Citovat
  • Nahlásit
4233
7.11.20 22:39
@Anonymní píše:
Ahoj. Předem se omlouvám, že sem píšu ma téma, které jsem tu nedávno viděla založené. Chci jen říct, že mě byl furolin předepsán na zánět močových cest… Po deváté tabletě se mi špatně dýchalo, okamžitě jsem ho vysadila a měla jsem ho naposledy včera v půl 8 večer. Dneska v 6 hodin večer přišla asi nějaká reakce, protože se mi opět špatně dychalo, měla sem třesavku a bylo mi zle. V pondělí volám obvodní.
Holky, je normální mít ještě takovou reakci skoro 22 hodin po užití poslední dávky?
Potřebuju anonym, tak pardon.

Dcera měla poměrně velkou alergickou reakci (skončili jsme na pohotovosti) na ATB po dobrání předposlední tablety, do té doby vůbec nic… dle Dr. to je běžné, že se alergie rozvine až téměř po dobrání.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 22:41
@Amalthea píše:
Dcera měla poměrně velkou alergickou reakci (skončili jsme na pohotovosti) na ATB po dobrání předposlední tablety, do té doby vůbec nic… dle Dr. to je běžné, že se alergie rozvine až téměř po dobrání.

Děkuju moc za reakci. Jak to s holčičkou dopadlo?

  • Citovat
  • Nahlásit
4116
7.11.20 22:42
@Anonymní píše:
Ahoj. Předem se omlouvám, že sem píšu ma téma, které jsem tu nedávno viděla založené. Chci jen říct, že mě byl furolin předepsán na zánět močových cest… Po deváté tabletě se mi špatně dýchalo, okamžitě jsem ho vysadila a měla jsem ho naposledy včera v půl 8 večer. Dneska v 6 hodin večer přišla asi nějaká reakce, protože se mi opět špatně dychalo, měla sem třesavku a bylo mi zle. V pondělí volám obvodní.
Holky, je normální mít ještě takovou reakci skoro 22 hodin po užití poslední dávky?
Potřebuju anonym, tak pardon.

ahoj :kytka: jde o tzv nitrofurantoinovou plíci

poměrně velmi vzácný nežádoucí účinek, ale může nastat

zažila jsem jej v životě asi jen dvakrát, jednou u pacientky a jednou u sebe

v žádném případě již neberte další tabletu, kdyby pocit špatného dechu sílil nutno na pohotovost

jinak nemusíte, mělo by to odeznít, je to v podstatě zvláštní poškození plicních alveolů přímo tím lékem, vratné, spraví se to, nezůstane trvalé poškození

již nikdy však nesmíte lék brát, ani tuto účinnou látku
nahlašte to všude, i na gyndě i u obvodního

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 22:42
@Anonymní píše:
Já měla taky potíže s dechem po léku, akorat to bylo celé akutní. Dostala jsem lék do kapačky a už v průběhu kapacky jsem byla neklidná. Nemohla jsem se soustredit ani na mobil. Do půl hodiny jsem lezla po ctyřech, šílela, celá se klepala, měla úzkost a skoro nemohla dýchat. Nakonec se mi na ten lék prokázala alergie. Věřím, že v malych dávkách s tím, že se to ještě pomalu a vlastně jen částečně vstřebává v trávicím traktu, se alergická reakce může tímto způsobem projevovat. Nebo je to prostě nežádoucí účinek. Nemusí to být nutně alergie. A ano, x hodin i dní poté to může přetrvávat, ATB mají hladinu, ktera klesá pomalu po ukončení užívání. Farmaceut by ti řekl přesně jak dlouho. Já se vzděláním výživy na VŠ odhaduji 3 dny.

Tři dny? No nazdar. Jinak děkuju za odpověď.

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 22:44
@Borrealis píše:
ahoj :kytka: jde o tzv nitrofurantoinovou plíci

poměrně velmi vzácný nežádoucí účinek, ale může nastat

zažila jsem jej v životě asi jen dvakrát, jednou u pacientky a jednou u sebe

v žádném případě již neberte další tabletu, kdyby pocit špatného dechu sílil nutno na pohotovost

jinak nemusíte, mělo by to odeznít, je to v podstatě zvláštní poškození plicních alveolů přímo tím lékem, vratné, spraví se to, nezůstane trvalé poškození

již nikdy však nesmíte lék brát, ani tuto účinnou látku
nahlašte to všude, i na gyndě i u obvodního

:kytka:

Moc děkuju. Můžu se zeptat za jak dlouho by to mohlo odeznít?

  • Citovat
  • Nahlásit
4116
7.11.20 22:48

Jinak, skutečně jsem to zažila u sebe a je to ble, může to skutečně nastat takto opožděně, mě to proběhlo podobně

jde o náhle vzniklé intersticiální plicní poškození, omlouvám se že se mi nechce psát detaily, jsem unavena a trochu líná

:kytka:

takže hlavně, tekutiny, klid, jestli máte doma šumivý vápník tak vemte

kdyby se nedejchalo dobře tak na pohotovost, když to bude ustupovat a zcela ustoupí tak až v pondělí zajít za lékařem a nebo zavolat

ale nebojte se zajít fakt na pohotovost, kdyby se dýchání nelepšilo, je to zcela na místě

stává se to opravdu velmi, velmi vzácně, ale stát může, další užívání by vedlo k ještě horší reakce / v podstatě to není alergická reakce, je to trochu jiný typ reakce, poškození volnými radikály /

takže základ je už nebrat ani jednu tabletu a ani ne v podobném přípravku, nebo v gynekologickém, samozřejmě, a všude to nahlásit

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4116
7.11.20 22:53
@Anonymní píše:
Moc děkuju. Můžu se zeptat za jak dlouho by to mohlo odeznít?

no, nemělo by se to zhoršovat, pokud ano, musíte jet, nebo klidně volejte rychlou, ale to snad nebude potřeba

pokud se to bude zlepšovat jen velmi pozvolna, tak ráno na pohotovost

pokud to zcela během noci odezní, tak v klidu pak volat lékaři který lék napsal, musí to vědět

já se, když šlo přímo o mě, naprala vysokou dávkou prednisonu, tak nemohu radit, a noc jsem proseděla :roll: nešlo dejchat dobře, pak to ráno už bylo o hodně lepší

prednison v tabletě nezabírá ihned, ale to nedoporučuju brát, takto přes net to nejde, samozřejmě

pokud šlo o tu paní, ta mi to hlásila, jen jako nežádoucí účinek na konci braní, přešlo jí to po několika hodinách samo, ale podle toho jak mi to vylíčila to bylo ono a už má v záznamech, že nitrofurantoin více nikdy nesmí

:think:

říká se tomu nitrofurantoinová plíce, je to velice vzácné ale signifikantní, proto nelze již nikdy opakovat užívání…další ataka by byla horší, držím palce

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4116
7.11.20 22:55
@Anonymní píše:
Ja měla už po třetí tabletě problémy s dechem, ale jen takové nepatrné. Nepřičítala jsem to k furolinu. Ale čím víc tablet, tím horší vedlejší účinky.
Spíš mě překvapuje, že tahle reakce přišla až po tolika hodinách. Občas se mi to objevovalo i v příběhu dne.

jo ano, přesně tak, to je ono

bude to stoprocentně ono, v žádném případě nesmíte vzít další, sečetlo se to

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 23:07
@Borrealis píše:
jo ano, přesně tak, to je onobude to stoprocentně ono, v žádném případě nesmíte vzít další, sečetlo se to

Děkuju za všechny odpovědi.

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 09:57
@Borrealis píše:
Jinak, skutečně jsem to zažila u sebe a je to ble, může to skutečně nastat takto opožděně, mě to proběhlo podobně

jde o náhle vzniklé intersticiální plicní poškození, omlouvám se že se mi nechce psát detaily, jsem unavena a trochu líná

:kytka:

takže hlavně, tekutiny, klid, jestli máte doma šumivý vápník tak vemte

kdyby se nedejchalo dobře tak na pohotovost, když to bude ustupovat a zcela ustoupí tak až v pondělí zajít za lékařem a nebo zavolat

ale nebojte se zajít fakt na pohotovost, kdyby se dýchání nelepšilo, je to zcela na místě

stává se to opravdu velmi, velmi vzácně, ale stát může, další užívání by vedlo k ještě horší reakce / v podstatě to není alergická reakce, je to trochu jiný typ reakce, poškození volnými radikály /

takže základ je už nebrat ani jednu tabletu a ani ne v podobném přípravku, nebo v gynekologickém, samozřejmě, a všude to nahlásit

Tak dneska ráno už je to lepší, ale zcela to nevymizelo. Občas mám při nádechu jakoby nedostatek (třeba jen při jednom, pak to zmizí, pak zase). Nic extrémního, ale stále to tam je. Kdybych s tím dnes jela na pohotovost, udělají třeba rentgen plic a mohli by mi na to něco předepsat?

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat