Furt ho děsí budoucnost (děti) – co s tím?

Anonymní
16.8.20 15:08

Furt ho děsí budoucnost (děti), co s tím

Třeba pro mě budete mít nějakou radu, mám pětiletý vztah, akorát jsme oba dostudovali vš. Ač byl z jeho strany ulet, máme se rádi, bydlíme spolu a rozumíme si. Před 2 lety, když jsem nahodila téma svatba a dítě, měl na sobě studený pot a často se kvůli tomu naštvával. Před půlrokem jsme o tom mluvili znovu, a on řekl, že by si mě do roka chtěl vzít. Řekli jsme si, že děti chceme kolem 26-30 nejpozději. Když jsem teď zmínila, že kamarádka v 25 otěhotněla, bral to zase jako útok na sebe, že jsme se přece domlouvali až ke 30. a ne takhle brzo. Já už prostě nemůžu. Citím, že mě má rád, udělal by pro mě vše, co mě na očích vidí, ale furt se nemůžu zbavit pocitu, že ho někam tlačím, že dítě nechce a jen mě chlácholí. I zásnuby pojal tak, že to je vlastně pro mě za odměnu. To už nebudu ani komentovat.
Má podle vás cenu třeba naposledy otevřít tuto diskuzi? Přece jen už nám není 20, chtěla bych s ním o tom otevřeně mluvit, říct si, co a jak čekáme a ne kolem něho pořád našlapovat, aby se náhodou nelekl. Líbí se mi v okolí, že chlap třeba řekne, že by chtěl do budoucna takový a takový byt, že se mu líbí tohle jméno pro kluka, ale mě přijde, že jsem v přechozeném vztahu a musím to co nejrychleji řešit, abych se pak nedivila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2530
16.8.20 15:18

Ten interval 26-30 let je podle mě horší než žádná domluva. Bude se příštích pět let nebo kolik odvolávat na tu třicítku :P

Když nechce, asi ho nedonutíš. Mně by spíš vadil ten styl komunikace - lehce pasivně agresivní náznaky z jedné strany, urážení se a naštvávání na straně druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
16.8.20 15:20

Určitě bych ho netlacila do dalšího pohovoru. Víš ty co? Nedává ti pocit, že s ním můžeš počítat do budoucna, tak nepočítej a zarid se podle sebe. Ono možná až si týpek uvědomí, že tě nemá tak jistou, abys jako pejsek čekala na kostičku za odměnu, že si tě teda konečně bude ochoten třeba vzít, tak se třeba k něčemu rozhoupe. Já bych se rozhodně nadále neponizovala. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
16.8.20 15:22

A kolik že vám je? Píšeš že jste dostudovali VŠ, ale po bakalářském nebo magisterském programu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6814
16.8.20 15:31

Ocividne ho tlacis nekam,. kam on nechce.
Asi si po studiu chce chvilku uzivat. A ty deti chce az ve triceti.
Pokud to je pro tebe pozde, tak se holt musite rozejit.
Muj nazor je, ze deti by meli chtit oba a ne, aby do toho byl nekdo tlacen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5630
16.8.20 15:34

Je vám nějakých 24/25, že? V tomto věku by měl být schopný říct, zda dítě či svatbu chce. Vyznívá to ale tak, že on to nebere 26-30,ale prostě možná ve 30, jenze taky je možné, že ve 30 řekne, že ještě nechce a co potom. :nevim:
Já bych si s ním sedla a promluvila, tak jsme to udělala s mym teď už manželem, kdyz se se mnou chtěl sestehovat. Rekla jsem mu, že dítě a svatbu ještě nechci, ale do budoucna chtít budu, takže pokud on to tak nevidí, nemá cenu se spolu sestahovavat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6830
16.8.20 15:35

Neupínala bych se na to, budete donekonečna řešit, jestli užnebo ještě ne, podívala bych se po někom jiném, zaměř se na rozjezd kariéry, starej se trochu o sebe a třeba Ti dojde, že tohle není člověk, se kterým chceš strávit příštích 50 - 60 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5644
16.8.20 15:47

Podle me neveri, ze jsi ta prava a neni si tebou jisty. Tohle mi prijde jako prirozena reakce nekoho, kdo ti rekne, ze mas byt vdecna, ze si te uvolil vzit. Ale bacha, jestli se nebudes chovat, tak jak ocekava, tak si to muze jeste rozmyslet. :nevim:

Chtelo by si v nekterych vecech konecne prestat malovat ruzove zamky a podivat se osklive pravde do oci. I kdyz podle toho co pises, tak z nej bude extremne tezke tu pravdu a jak to doopravdy citi vydolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.20 15:58

Znama takhle chtela dite a jeji pritel porad ne. Jenze uz jim bylo tech 30. On chtel delat karieru odjel na rocni staz do USA. Rozesli se a ona ted zoufale shani chlapa. Je ji 34 a porad nema ani toho chlapa. On planuje rodinu az okolo 40. Byli skvely par, ale casem chteli kazdy neco jineho a sli od sebe. Ja byla s pritelem od 21 let. Mluvte s takovym ditetem o detech. Dockala jsem se v tech 30 a dalo mi to par let huceni do chlapa. Jsme zajisteni, zadne dluhy, hypoteka. A i tak se do toho nehrnul. Nakonec ma nase dite rad.

• Citovat
  • Nahlásit
266
16.8.20 16:11

Zakladatelko zdravím,

píšeš: Furt ho děsí budoucnost (děti), ale tvého přítele neděsí budoucnost, děsí ho váš společný život. A je otázkou, zda právě ten je budoucností?

Nepřechodili jste ten váš vztah? Jeho reakce mi připadají chladné a až negativní. Lze ve vašem vztahu hledat lásku? Nebo je spíše pragmatickýho rázu?

Píšeš: Citím, že mě má rád, udělal by pro mě vše, co mě na očích vidí, ale furt se nemůžu zbavit pocitu, že ho někam tlačím, že dítě nechce a jen mě chlácholí.

K těm očím, no, nemyslím si. On pro tebe nedělá vše, on si jen nechává vše vnutit.

Byť jste vrstevníci, oba si představujete odlišnou životní cestu. Ty nahlas razíš tu svou a on ji přijal. Jenže jak dlouho to vydrží? Z těch zásnub (způsobu) mi bylo při čtení strašně smutno…

Vztah postavený na zájmu jednoho? Doba expirace dávno prošlá.

Tak to vidím na základě jednoho příspěvku, možná jsi byla jen sebekritická a já si názor postavila pouze na subjektivních dojmech, píšu ti to tvrději, než jsem zvyklá, protože tam prostě vidím tolik varovných signálu.

Ale to jen díky vhledu zvenčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.20 17:33

Já jsem ve tvém věku taky už pomalu chtěla děti (tak kolem 27 let cca), o 8 let starší partner ale dlouhé roky ne. Pro mne to bylo akorát utrpení, živoření. Ani jsem postupem času moc nečekala, že spolu zůstaneme. Když mi bylo už 31, tak dítě slíbil, ale pár měsíců nic. Jasně jsem mu do očí řekla, že pokud tedy teď hned nechce děťátko, už ho v životě nechci vidět. Drsné, ale pro mě to trápení určitě víc. Dopadlo to překvapivě, ještě ten den nastal obrat. Další rok nám trvalo, než se dcerka povedla a teď je z něho hrdý táta. Spíš budeme výjimkou, co potvrzuje pravidlo. Ale za sebe rozhodně doporučuji nůž na krk. Ať už se rozhodne jakkoli, nebudeš ztrácet čas.

• Citovat
  • Nahlásit
554
16.8.20 17:55

No a jak jste na tom se zázemím? Píšeš, že jste teď dodělali školu, nebojí se přítel toho, jak to zvládnete finančně? Já jsem taky po škole a když pominu i ostatní faktory, po ekonomické stránce bych na dítě zkrátka ještě neměla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
16.8.20 17:56
@Anonymní píše:
Třeba pro mě budete mít nějakou radu, mám pětiletý vztah, akorát jsme oba dostudovali vš. Ač byl z jeho strany ulet, máme se rádi, bydlíme spolu a rozumíme si. Před 2 lety, když jsem nahodila téma svatba a dítě, měl na sobě studený pot a často se kvůli tomu naštvával. Před půlrokem jsme o tom mluvili znovu, a on řekl, že by si mě do roka chtěl vzít. Řekli jsme si, že děti chceme kolem 26-30 nejpozději. Když jsem teď zmínila, že kamarádka v 25 otěhotněla, bral to zase jako útok na sebe, že jsme se přece domlouvali až ke 30. a ne takhle brzo. Já už prostě nemůžu. Citím, že mě má rád, udělal by pro mě vše, co mě na očích vidí, ale furt se nemůžu zbavit pocitu, že ho někam tlačím, že dítě nechce a jen mě chlácholí. I zásnuby pojal tak, že to je vlastně pro mě za odměnu. To už nebudu ani komentovat.
Má podle vás cenu třeba naposledy otevřít tuto diskuzi? Přece jen už nám není 20, chtěla bych s ním o tom otevřeně mluvit, říct si, co a jak čekáme a ne kolem něho pořád našlapovat, aby se náhodou nelekl. Líbí se mi v okolí, že chlap třeba řekne, že by chtěl do budoucna takový a takový byt, že se mu líbí tohle jméno pro kluka, ale mě přijde, že jsem v přechozeném vztahu a musím to co nejrychleji řešit, abych se pak nedivila.

Přijdeš mi strašně urputná. Teď jste dostudovali vš, tak třeba chce chvíli taky žít, cestovat, bavit se, vydělávat (neříkám, že to nejde i s dítětem, ale třeba si chce užít zkrátka nějaký čas i bez povinností). Před dvěma lety jsi řešila svatbu, to jste ještě studovali, ne? Nech ho trochu vydechnout. Myslím, že byste se o tom měli normálně být schopni bavit, ale jestli on má strach, že bude zas nějaká hádka, nátlak, apod., tak tim spíš se tomu bude chtít vyhnout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
16.8.20 17:59
@Anonymní píše:
Jasně jsem mu do očí řekla, že pokud tedy teď hned nechce děťátko, už ho v životě nechci vidět.

Tak říct mi manžel, že pokud nechci hned děťátko, tak už mě v životě nechce vidět, tak by mě taky už neviděl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
16.8.20 18:05
@Anonymní píše:
Já jsem ve tvém věku taky už pomalu chtěla děti (tak kolem 27 let cca), o 8 let starší partner ale dlouhé roky ne. Pro mne to bylo akorát utrpení, živoření. Ani jsem postupem času moc nečekala, že spolu zůstaneme. Když mi bylo už 31, tak dítě slíbil, ale pár měsíců nic. Jasně jsem mu do očí řekla, že pokud tedy teď hned nechce děťátko, už ho v životě nechci vidět. Drsné, ale pro mě to trápení určitě víc. Dopadlo to překvapivě, ještě ten den nastal obrat. Další rok nám trvalo, než se dcerka povedla a teď je z něho hrdý táta. Spíš budeme výjimkou, co potvrzuje pravidlo. Ale za sebe rozhodně doporučuji nůž na krk. Ať už se rozhodne jakkoli, nebudeš ztrácet čas.

Myslím si totéž. Nechci Tě zraňovat může to být i jinak, ale podle mě pokud chlap ve Vašem věku a po 5ti letém vztahu není schopen si normálně, v klidu a na rovinu o těchto věcech promluvit a vyšiluje jenom co se to nakousne, tak je tam dosti značná pravděpodobnost, že minimálně s Tebou ty děti nebude chtít nikdy. A zásnuby „za odměnu“ :roll: to by tedy pro mne bylo hodně velké varování…
Na Tvém místě bych ještě jednu promluvu zkusila. S tím, že se budu chtít jasně slyšet, kdy přesně se začneme o dítě snažit. Pokud se nevymáčkne, bude kličkovat,"vztekat se ap. tak konec. Ultimáta jsou na prd, ale někdy a sněkým to jinak nejde, pokud na situaci člověk nechce sám doplatit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama