Fusak Kaarsgaren s vlnou Merino - jak vyprat?

7319
20.6.15 09:56

Fusak kaarsgaren s vlnou merino - jak vyprat?

Holky, jak perete zimni fusaky s vlnou? Mam fusak s vlnou merino, uvadi pripravky na vlnu. Mate neco vyzkousene? Nerada bych riskovala, muzete neco doporucit? Jak a v cem to perete?
Diky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Kaarsgaren Merino fusak z ovčí vlny?

Přidejte zkušenost s Kaarsgaren Merino...
Napsat příspěvek

Reakce:

20.6.15 10:23

Normálně buď v přípravku přímo na vlnu nebo v normálním tekutým pracím prostředku. Nejvíc na 40°C a nepřidávat aviváž. Nesušit v sušičce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
20.6.15 11:00

Mám ho taky a taky váhám… výrobce přímo na výrobku inzeroval, aby se moc nepral. Nejlepší je prý vyválet vlnu ve sněhu :D což se teda teď asi těžko zrealizuje… já jsem ho teda ještě neprala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.15 11:37

S vlnou si fakt nemusíte dělat starost (merino peru v podstatě neustále). Není to zas tak choulostivý, aby se to nedalo vyprat. Jediný, v čem to neprat jsou prací prášky, protože ty krystalky jakoby ta vlákna řežou. Třeba nějakej tekutej woolite nebo norit jsou na to úplně ideální. v obchodech s turisticekjma potřebama se dá sehnat i speciální prášek na merino, ale fakt je to docela vyhazování peněz. Jo a nemělo by se to teda taky moc ždímat, lepší je nechat vykapat. Nějaký válení ve sněhu… no, moc se to tím nevypere a hlavně je to fakt zbytečnej opruz, když to jde i bezbolestně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.15 11:47

Jiank ještě k tomu, že se to nedoporučuje moc prát. To není kvůli merinu, ale té výplni. Je to klasický dutý vlákno, a to častým praním ztrácí izolační vlastnosti (struktura se hroutí… je to jako u spacáků) ale vyprat se to občas musí

@AninkaCV píše:
Mám ho taky a taky váhám… výrobce přímo na výrobku inzeroval, aby se moc nepral. Nejlepší je prý vyválet vlnu ve sněhu :D což se teda teď asi těžko zrealizuje… já jsem ho teda ještě neprala.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
20.6.15 12:56

Já mám fusak s klasickým beranem a vždycky jsem ho dala do čistírny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
20.6.15 13:28

Takze v pracce… ja to chtela prat rucne. No dam to na vlnu s tekutym pripravkem a bez zdimani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
20.6.15 13:31
@AninkaCV píše:

No ve snehu…hlavne prave v zime ho denne potrebujes :D neprala bych ho, ale chci ho ulozit a denne byl pouzivanej, tak aby byl v zime zas cistej… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama