Fusak Little Angel De Luxe (outlast) - zkušenosti

42
29.12.19 03:57

Fusak Little Angel De Luxe (outlast) - zkušenosti

Ahoj dámy,

mám dobrou zkušenost s oblečením z outlastu od Little Angel a se zimou uvažuji o jejich fusaku. Líbí se mi samozřejmě ten nejdražší model :roll: :lol: De Luxe, konkrétně medová verze https://www.littleangel.cz/…osev-medova/

Finančně je to ale pro mě fakt darda, tak dost bádám a napadlo mě, že se vás nejdřív zkusím zeptat, jestli s fusakem od Little Angel nemáte někdo zkušenosti - ideálně přímo De Luxe, ale klidně i jiným fusakem z outlastu, protože počítám, že třeba stran zateplení to asi bude stejné.

Budu ráda za vaše zkušenosti a tipy. Namátkově mě napadají otázky:
1. Vejde se tenhle fusak do korby (máme TFK Joggster 2018, korba QuickFix, kdyby na tom byl někdo stejně)
2. Dá se miminko dobře utemovat okolo krku a hlavy nebo dovnitř okolo ramen táhne? U emitexových combi fusaků, o kterých jsem uvažovala, je to prý standardní problém a je potřeba doteplovat.
3. V jedné diskuzi na emiminu jedna uživatelka zmiňovala, že do outlast fusaků stačí málo oblékat - fakt i nahoru jenom body s dlouhým a mikču i do cca 0 stupňů?
4. Víte někdo, jestli je mezi těmi běžnými verzemi a de luxe nějaký jiný rozdíl než to prošívání a odepínatelná kožešinka?
5. Fusak je rozšiřitelný/zúžitelný a prodloužitelný/zkrátitelný - je to nějak lepší než třeba ten emitex, který je šířkou nenastavitelný?

Díky :)

edit: v ty čtyři ráno jsem už nedopsala poslední otázku celou

Příspěvek upraven 29.12.19 v 08:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1347
29.12.19 08:00

Mam outlastovy fusak na obe deti. Zimni i jarni/podzimni verzi.
Ne deluxe, ten ma asi navic jen tu kozesinku, ne?
Do +5 stupnu nosi dcera overalek, ponozky a tenkou kombinezku. Je krasne tepla.
Pokud je chladneji, tak ma teplou chlupatou kombinezku.
Jen v mikine by ji asi byla zima.
Prodlouzeny fusak jsem pouzivala ve sportaku.
Mame outlastovy cepice, body, ponozky. Jsme spokojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5334
29.12.19 08:11

@sojka07 mám starší typ ale opravdu stojí za to.1. Měl by se vejít do každé korbičky. Měla jsem jednu z nejmenších na trhu 68×28cm a narvala jsem tam v pohodě i fusak Lodger, který je stejně velký jako prodloužená verze Little Angel.
2.stahnout se dá nádherně o nějaké profukování bych neměla strach, navíc je jak peřinka, takže malé miminko tam " zapadne" 3. Ta uživatelka jsem byla asi já a ano stačí tam i v nulových teplotách dát miminko jen v domácím oblečení plus třeba mikina a čepička. Měla ho půjčený i kamarádka na únorové novorozeně, sestra na srpnové a obě mi to potvrdily. Byli jsme s ním i na vánočních trzích v Praze, cca 5 h venku v teplotách -2 až 4 stupně. Syn měl punčošky, rifle, tričko, mikinku a bundu. Po těch x hodinách pořád krásně teploučky. Což se o synovci v emitexu a v kombinéze říct nedalo. To už ale šlo o chodící deti- proto víc vrstev. Na běžnou procházku 1-2 hodiny kde by byl jen v kočárku bych ho takto nebalila. 5. Ano fusak mám prodlouzitelny a rozšiřitelný takže vydrží v pohodě do 3 let.
Klidně bych koupila nějaký z druhé ruky, ten můj už procestoval přes 3 děti a pořád je v top stavu. Mám od nich i podzimní fusak do autosedačky a to je taky luxus. Moje švagrová, která je zvyklá děti oblékat jak na severní pól, tam teď dává 2m dceru jen v teplakovce. Je vždy krásně teploučká, navíc kdykoliv přijde dovnitř fusak jen rozepne a dcera se jí díky tomu nepotí- je jen klasický oblečená a ten fusak pod ní umí regulovat teplotu. Jsou to opravdu top výrobky a prostě odpadne ti to zimní breceni všech miminek, protože se stroji do 5 vrstev oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
29.12.19 09:07

Je hřejivý. Zde jeho výhody končí. Při otevírání a zapínání se zip vždy zasekne a pribere s sebou látku. Další čas musím trávit opatrným vytahováním látky z jezdce. Je to o nervy, když place dítě a vy ho nemůžete vytáhnout kvůli zsseknutemu zipu. Tento problém má i kamarádka. Za ty peníze nikdy vice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
29.12.19 09:54

@SábaW To jsem ráda, že nejsem jediná, která měla stejný problém- zasekávající se zip o vnitřní látku. Byla jsem hloupá, že jsem to tenkrát nereklamovala…snažila jsem se to tenkrát řešit při druhém dítěti, protože ten fusak se prakticky nedal používat, ale firma se k tomu stavěla dost vlažně, i když jsem si opravu (i výměnu zipu) byla ochotná zaplatit. Dozvěděla jsem se, že zip není možné vyměnit, a že jsem jediná, kdo má tento problém. Nakonec jsem byla ráda, že jsem od známých dostala starší fusak Emitex- sice není tak teplý, ale zipy má bytelné a nakonec mi i vyhovovalo, že zipy jsou podél fusaku na obou stranách, a ne uprostřed (hlavně potom, když byly děti starší). Píšu o zkušenosti staré cca 5 let, třeba se situace změnila, ale rozhodně doporučuji si fusak prohlédnout naživo. Za mě- vyhozené peníze a nulový zákaznický servis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
29.12.19 10:10

A ještě dodatek k zipu- pokud se zip rozbije, je nevyměnitelný ( tedy tak, aby to nebylo poznat), a to proto, že ve spodní části fusaku dole u zipu jsou dva druky, které jsou nacvaklé tak blízko zipu, že drží i ty boční látkové okraje zipu pod látkou, takže zip není možné v případě rozbití vyměnit- info přímo od výrobce. A to se nezměnilo- dle aktuálních foto tam ty druky blízko zipu jsou pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.12.19 12:56

Ahoj,

díky moc za recence - pozitivní i negativní.

@dana.dv, @Eliskaxox psaly jste, že jste spokojené. Ten problém se zipem jste nezaznamenaly? Nebo jste se musely naučit nějak otevírat, aby se to nezasekávalo?

Mohla bych vás, holky, co fusak od Little Angel máte, poprosit, jestli byste mi vyfotily, jak ta oblast zipu, kde by se to mohlo kousnout do vnitřku vypadá zblízka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
29.12.19 13:07
@sojka07 píše:
Ahoj,

díky moc za recence - pozitivní i negativní.

@dana.dv, @Eliskaxox psaly jste, že jste spokojené. Ten problém se zipem jste nezaznamenaly? Nebo jste se musely naučit nějak otevírat, aby se to nezasekávalo?

Mohla bych vás, holky, co fusak od Little Angel máte, poprosit, jestli byste mi vyfotily, jak ta oblast zipu, kde by se to mohlo kousnout do vnitřku vypadá zblízka?

Moznost kousnutí je po celé délce zipu! Je to špatně zpracované. U zipu je tenká látka sustakovina, která tam kdykoli zajede. Chtělo by to jiné zpracování podél zipu. Už bych ho znovu nekoupila. Raději bych si i priplatila, ale tento už nikdy více!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
29.12.19 20:20
@SábaW píše:
Moznost kousnutí je po celé délce zipu!

Aha, děkuji za upřesnění. A můžu se zeptat, jestli jste pořídila jiný, tak jaká značka/fusak na tohle netrpí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat