Fusak z ovčí vlny kouše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BarbaraP
Nováček 2 příspěvky 16.10.18 00:34
Fusak z ovčí vlny kouše

Ahoj holky, mám dotaz ohledně fusaku z ovčí vlny, koupila jsem jej z druhé ruky a na doporučení kvůli materiálu, že prý je nejlepší co se týče tepelné izolace, ale přijde mi, že ta ovčí vlna docela kouše a mám strach, aby to nebylo pro miminko nepohodlné, tím že to kouše. Je to u tohoto materiálu normální? Nebo to může být zničené špatným vypráním? Nemám s ovčí vlnou předchozí zkušenosti, jen vím, že se musí prát šetrně a bez aviváže. Myslela jsem vždycky, že je to měkký plyšový materiál, ale toto mi přijde docela tvrdé a kousavé :nevim:

Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6247 příspěvků 16.10.18 00:48

Je to u vlny vcelku normální. Její jemnost záleží na typu vlny a zpracování. Jako plyš je ta nejdražší vlna a to kašmír nebo lama, ale ty jsou tak drahé, že bys je nezaplatila. Částečně můžeš vlnu zjemnit vypráním v přípravku s obsahem lanolinu. Prát v ruce, ve studené vodě a počítej s tím, že to bude hodně dlouho schnout. Vlna je opravdu nejlepší materiál. Dítě do fusaku nedáváš nahé, takže ho kousat nebude. Pro svůj lepší pocit mu můžeš dát pod hlavičku plínku. Já mám vlněné všechny fusaky a jsou super.

Hoa Mai
Kelišová 5786 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 02:36

@BarbaraP Přesně, jak píše @Janli . Doporučuji prát ve speciálním přípravku s obsahem lanolinu, vlna je pak měkčí. U fusaku bych se opravdu nebála, že bude kousat, přes oblečení to neucítí. Já jsem sice neměla vlněný fusak, měla jsem takový tenčí, celoroční, ale měla jsem starou vlněnou deku, do které jsem miminko balila před tím, než jsem ho do fusaku dala. Nic ho nekousalo, spokojeně spinkal a bylo mu teplo.

Taciras
Extra třída :D 11129 příspěvků 16.10.18 07:11
@BarbaraP píše:
Ahoj holky, mám dotaz ohledně fusaku z ovčí vlny, koupila jsem jej z druhé ruky a na doporučení kvůli materiálu, že prý je nejlepší co se týče tepelné izolace, ale přijde mi, že ta ovčí vlna docela kouše a mám strach, aby to nebylo pro miminko nepohodlné, tím že to kouše. Je to u tohoto materiálu normální? Nebo to může být zničené špatným vypráním? Nemám s ovčí vlnou předchozí zkušenosti, jen vím, že se musí prát šetrně a bez aviváže. Myslela jsem vždycky, že je to měkký plyšový materiál, ale toto mi přijde docela tvrdé a kousavé :nevim:

Měli jsme fusak z ovčí vlny a byl super, tenhle problém s ním nebyl, ani když jsem ho prala. Děti už jsou starší a loni jsem koupila zimní boty s ovčí vlnou uvnitř, dcera je odmítala nosit, kňourala, že jí to „skřípe“, bylo to tak nechutně kousavé, že zimu odchodila převážně v jiných botách. A to bylo nové. Takže pochybuju, že by to bylo zničené špatným vypráním. Jednou jsem vlnu špatně vyprala a ona „zberánkovatěla“, ale rozhodně nezačala kousat. Tohle prostě tak bylo už od samého začátku, i tak ta vlna má super vlastnosti, jen není příjemná na dotek, vyřešila bych to nějakou slabou flísovou dekou dovnitř jako podložku.

BarbaraP
Nováček 2 příspěvky 16.10.18 09:40

Děkuju holky, já už se právě bála, že je to zničené praním, proto ta tvrdost. Ale pokud to takhle má být, tak koupím práci prostředek s lanolinem a kdyžtak tam malé strčím ještě dečku a bude se spinkat jak v bavlnce (vlnce) ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >