Fúze zdravotních pojištoven HZP a ČNZP..víte o tom?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 02.10.09 23:33
Fúze zdravotních pojištoven HZP a ČNZP..víte o tom?

Lidi víte o tom, že se sloučily pojišťovny HZP (Hutnická zaměstnanecká pojišťovna) a ČNZP (Česká národní zdravotní pojištovna) a teď to bude ČPZP (Česká průmyslová zdravotní pojišťovna) ???
Tak jak jsem dosud na ČNZP nedala dopustit, tak jsem překvapená, že mě nikdo neinformoval poštou. Taky k 30.9. 2009 ruší příspěvek na plavání, nevím jak je to s doklady, které jsou před tímto termínem, jestli je možné je uplatnit, musím si tam zajít.
Nové průkazky prý mají zasílat do 10.10.2009 a pokud Vám nedojde nebo dojde s chybnými údaji, je potřeba se ozvat.

Reakce:
maxik
Kelišová 5811 příspěvků 03.10.09 00:01

Mi došla jen nová průkazka, dětem zatím nic.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 03.10.09 00:37
maxik píše:
Mi došla jen nová průkazka, dětem zatím nic.

Tak nám to došlo všem (asyk, jsem to neotevřela :twisted: ).

korena
Závislačka 4472 příspěvků 03.10.09 07:57

Informlovali o tom na jejich webu, dosavadní průkazky platí do jejich nahrazení novými - přídjdou poštou.....TAky jsem byla u čnzp a byla jsem spokojena s bonusy, tak snad to zachovají :wink:

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 03.10.09 08:41

Dozvěděla jsem se to před cca 14 dny když jsem si tam chtěla nechat u HZP proplatit perm. na cvičení dětí. To jsem ještě netušila ani to, že už se na takovéto aktivity neproplácí ani koruna ani to, že se budou slučovat dvě pojišťovny. No paní na HZP mě přesvědčovala, že chystají nové a lepší výhody a že to sloučení bude mít jen samá pozitiva :roll: tak uvidíme. No musím si pročíst jejich stránky. Nová kartička zatím přišla jen manželovi.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 03.10.09 08:45

Taky jsem letos už podruhé změnili pojišťovnu aniž bychom chtěli (Agel, HZP, ČPZP). Kartičky (evropské, paráda) dorazily před dvěma týdny, platí od 1.10.. Bonusy samozřejmě zredukovali (konec proplácení antikoncepce, UM, plen, cvičení, plavání max 300), ale zato ti zaplatí zjištění krevní skupiny a vyšetření u sportovního lékaře.
Zkusím tu elektronickou komunikaci, mělo by to umožnit „nechodit“ na přepážku a mít přehled o platbách za tvou péči (co komu pojišťovna zaplatila), začíná to ale samo návštěvou na kontaktním místě (uvidíme, naposledy když jsem jenom šla okolo a stála tam fronta 300m se mi tam nechtělo). Pokrok nezastavíš, ať jsme zase o trochu zdravější!

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 03.10.09 10:00

Taky mi trochu vadí, že předtím u ČNZP příspěvky propláceli buď složenkou nebo na účet, jsem to raději měla složenkou a teď už to budou proplácet jen na účet.
Jsem ráda, že manažerka svého mateřství zůstává, ale změna je v tom, že program sbírání bodů do bonus plus si člověk musí nejprve na pobočce říct, že to chce. Předtím to bylo automaticky.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 03.10.09 10:19

Já jsem si elektronickou komunikaci zařídila i bez přepážky, to samé Samíkovi - teda předtím u ČNZP, ale snad to nějak nezkomplikovali. Bonus program tam šel aktivovat taky. V podstatě jsem na přepážku chodila jenom kvůli proplácení… :lol:

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 03.10.09 11:02

Já jsem to zjistila 1.10. v lékár­ně,když jsem šla s receptem.Ještě že mi vyšlo IVF,bo nevím,jestli by nebylo nějaké dilema s proplácením
Taky mi dost vadí,že mě o tom nikdo neinformoval,na stránky nechodím,protože nic jinak nepotřebuju.A prů­kazku zatím nemám,ani malá,ale tak to mi neva,dokud bude platit ta původní.
Nevíte jestli je nějaká ofiko stránka té nové pojišťovny?

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 03.10.09 12:11
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 03.10.09 12:30

A nevíte, jaký mají kód? Mě se často ptají stylem pojišťovna 222? A teď nevím, co mám řikat :lol: :lol: :lol:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 03.10.09 12:53

205

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 03.10.09 19:27

jojo vím o tom

plavíní se proplácelo jen do 30.9.
bohužel jsme to nestihli

manažerku mateřství jsem radši urychleně vybrala…

prý změny pro pojištěnce nebudou až tak velké......uvidíme, zatím jsem byla max. spokojená

Luuuca
Kecalka 204 příspěvků 06.11.09 13:55

Já jsem byla před dvěma dny na pobočce,zrovna jsem si chtěla nechat proplatit 3D utz v rámci manažrka mateřství a docela dost mě zklamalo to,že zmizelo proplacení autosedačky to by nám moc pomohlo a tak strašně moc zredukovali léky co proplácejí - paní mi poradila,že celý seznam léků je na stránkách pojišťovny tak jsem ho vytiskla a teda nic moc.Chtěla jsem si koupit lahvičky,dudlíky atd a to už bohužel nejde.Naštěstí zůstávají proplacení předporodních kurzů a nadstandart.Po­radila mi,abych to všechno se snažila vyčerpat do konce roku,protože pak už mi dosavadní výhody nemůže zaručit :-( No ale aspoň tak.Taky bysme mohly dostat drátem do oka,že?

Josef
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.09 00:32
Chrenek s Jáchimem to zařídili

Pan Jáchim prodal majiteli Třineckých železáren slušnou ČNZP za 30 stříbrných jako ten správný Jidáš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >