fyzická námaha v těhotenství

27
8.10.04 22:50

fyzická námaha v těhotenství

Zdravím všechny maminky,
máme ročního chlapečka a chceme si zadělat na druhé miminko.Ale stále mi vrtá hlavou,zda můžu v těhotenství nosit našeho chlapečka na rukou,zda můžu vynášet kočár do schodů atd.Máte někdo zkušenosti s námahou v těhotenství?Děkuji za každou popsanou zkušenost.Lenna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

76
9.10.04 06:35

Ahoj Lenno,
Nic se nemá přehánět, ale bát se jakékoliv námahy v těhotenství také není dobré. Když jsem byla těhotná, pracovala jsem do devátého měsíce jako servírka a občas musela nosit docela těžké tácy. Hodně jsem na to téma proto přečetla a většinou chytré knihy píšou, že bys samozřejmě neměla tahat extrémně těžké věci, ale například dítě do dvou let prý není takový problém.
Měla bys ale zachovávat pravidla „správného zvedání“, co se týče postavení, podsazení pánve…prostě nikdy nic nezvedat „tahem“, ale spíš si podřepnout a pak se z „bobku“ celá zvednout.

Já být tebou, tak jdu do toho a zkusím zadělat na mimčo…tohle by mě nezastavilo!!!
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
10.10.04 11:18

Ahojky Lenno,
ja jsem taky otehotnela, kdyz byl malemu presne rok. Bohuzel jsme o miminko v 18tt prisli. Maly uz je samostatny, chodi sam, ale i tak jsem ho dost zvedala. Obcas jsem tahala i kocar. Musim priznat, ze jsem byla hodne unavena, porad bych jen spala. Kvuli tehotenstvi jsem maleho ve 13m odstavila od prsa, abych mela vic energie pro maleho v brisku. Bohuzel to nevyslo. Telo asi usoudilo, ze je to i tak pro nej docela zahul (bohuzel jsem jeste ve druhem mesici chytla nejakou strevni chripku, takze jsem dost zhubla). Od zvedani a tahani prcka nebo kocaru me ale vsichni vcetne doktora odrazovali. Snazila jsem se tomu maximalne vyhybat. Schody jsem sjizdela a i vyjizdela schod po schodu, do tramvaje jsem si nechala pomoct. Kdyz se po me maly sapal a chtel nahoru, sedla jsem si k nemu, treba na bobek a nechala ho na me vylezt a chovala ho tak. Takze jsem ho nemusela zvednout :-) Spoustu figlu, jak si ulehcit si urcite najdes sama.

Ale i tak bych se rozhodla znovu stejne. Jestli se na to citis, zvladnes to dobre. Telo si samo rekne, co potrebuje, staci ho poslouchat. :-)
Hodne stesti
Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1193
10.10.04 11:24

Ahojky,

mám děti 2 roky od sebe. Dcera v době těh. vyžadovala hodně nosení, skákala po mě. Tahání kočárku mě taky neminulo. Těhotenství jsem zvládla docela dobře. Jediné co to způsobilo byly časté stahy. K porodu jsem šla unavená, protože jsem rodila v noci po dni s naší čerticí a taky to šlo.
Dle mého názoru pokud je tvé tělo na něco zvyklé tak to až tak nevadí. Pokud bys začla se zátěží až v těhu, tak by to byl asi problém.

Ajka, Lenička 2 roky a Lukášek 1 měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama