Fyzické šetření a dieta po laparoskopii žlučníku

Anonymní
18.6.20 15:01

Fyzické šetření a dieta po laparoskopii žlučníku

Ahoj, v pátek 12.6. jsem byla na laparoskopii žlučníku. Odvezli mě z pokoje v 8.15, cca v 11 jsem byla zpět, operace proběhla bez komplikací, kapačku na bolest jsem si nechala dát akorát, když jsem se probrala na pokoji, pichalo mě v zebrech a klíční kosti, prý následek plynu a vzduchu. Otáčení na bok první noc horší, hlavně na pravý bok to dost bolelo. V sobotu ráno vizita, v jedné dirce mi praskl steh a krvácelo to. Byla jsem srab, aby mi to šili, tak jsme se dohodli, že ještě jeden den vydržím, počkáme jestli to nepřestane, jinak by mě pustili domů už v sobotu, máme doma 2m holčičku. V neděli vizita, vše ok, pustili mě domů, ještě jsem dostala pochvalu jak se ukázkově zvedám a leham :potlesk:
Doma zatím do dneška funguji na termixech, jogurtech s povoleným druhem ovoce. K pití buď melta s mlékem, nebo 100% pomerančový džus ředěný vodou. Včera jsem si dala den starou bílou bagetu s trochou margarinu, plátkem 93% šunky a eidamu. Už jsem měla i kupovanou vanocku s mandlemi a hrozinkami a namazanou margarinem. Všechno ok. Maso ani ryby nejím, takže jedu spíš jen takovýhle jídla.
Má smysl držet dietu? Dostala jsem papír co můžu a nemůžu, doporučují držet dietu 4 týdny. Už jsem se totiž setkala s názory, že je lepší držet tu dietu jen prvních pár dní po operaci a pak prostě zkoušet, co sedne a co ne.
Jinak fyzicky jsem vpodstate úplně ok, zvedání ani lehani mi problém nedělá, jen spaní na břiše si asi ještě chvíli budu muset odpustit :zed: Domácnost taky zvládám v pohodě, nic nebolí, jen to straaaaašně svědí, jak se to hojí, vždycky to kolem lechtam prstama :D :D A musím se přiznat, že druhý den po propuštění jsme šli na procházku s kočárkem.. Ehm, 10 kilometrů :D Za jak dlouho je možné pak třeba jezdit na kole? Nedokážu si představit, že zbytek června a celý červenec třeba budu muset „drepet na prdeli“ :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama