Používáte fyzické tresty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barush
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 16.01.17 09:16
fyzické tresty používáte?

Tak Francie od prosince zakazuje fyzické tresty. Jsem za to ráda, i přesto že zde na e-miminu se některé uživatelky vzájemně poplácávají po zádech jak je správné uděřit, plácnout, ponížit dítě. Ale zase netvrdím, že nikdy neujedu, u nejstaršího už se taky stalo že jsem plácla (má 6 roků) - ve vzteku, no ale taky jsem se mu potom omluvila a uznala že jsem jednala chybně, že jsem se neovládla. Že takhle se věci neřeší.
Jak to máte doma vy? Používáte tresty, nebo ne? A souhlasíte s nimi?
 http://www.svobodauceni.cz/…cie-zakazuje

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 16.01.17 09:20

Když je přes čáru, dostane jednu přes zadek. Myslím tím, když ublíží miminku, nam nebo mučí kočky. Za mne lepší než na nej křičet. A byt takova ta nad vse povznesena klidná matka proste neumím.

kuchle
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 49 inzerátů 16.01.17 09:24

@Tichošlápek mám to stejně

terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 16.01.17 09:25

Otázkou je, co je fyzický trest. Fyzický trest je zmlácení páskem, až má jelita na zadku nebo je fyzický trest plácnutí rukou po zadku nebo po ruce?
Dokud není na dítěti pácháno násilí a psychické trýznění, což plácnout po zadku či po ruce není, nechť si každý vychovává po svém.

Možná by Francie měla spíš zakázat domácí obřízku a prznění dětí pod zákonem, než buzerovat běžné rodiče.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 16.01.17 09:27

@Barush Francie je některými nařízeními hrozně hloupá země a toto je jen další z nich.
Ono je totiž opravdu v některých věcech lepší dítě plácnot, než mu dělat přednášku, které stejně nerozumí…

unuděná
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 16.01.17 09:29

@terinka4444 @Premek_Orac Přesně tak!

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 09:32

To zase vymysleli kravinu… já jsem teda pro plácnutí přes zadek místo dlouhého vysvětlování které k ničemu nevede

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 16.01.17 09:34
@terinka4444 píše:
Otázkou je, co je fyzický trest. Fyzický trest je zmlácení páskem, až má jelita na zadku nebo je fyzický trest plácnutí rukou po zadku nebo po ruce?
Dokud není na dítěti pácháno násilí a psychické trýznění, což plácnout po zadku či po ruce není, nechť si každý vychovává po svém.Možná by Francie měla spíš zakázat domácí obřízku a prznění dětí pod zákonem, než buzerovat běžné rodiče.

Souhlas. Ja upřímně nechápu, kde se bere to, ze plácnutí pres zadek je těžký fyzický trest. Jak si teda vychovu predstavujete? Jak by to melo vypadat? Zrovna vcera jsem videla video, jak matka s ditetem byli v obchode. Dite melo ten dětský nákupní kosik a velkou silou schválně narazelo do pána ve frontě pred nimi. Matka jen stala a koukala. Kdyz se pán slušně ohradil, tak nic. Dite do nej znovu zaclo narazet a pan chlapci vylil na hlavu džus, či co :mrgreen:

Barush
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 16.01.17 09:35

@Premek_Orac Prosím, nepřesvědčujte mě že je lepší dítě plácat. Mám na to svůj názor. Nechci aby se to zvrhlo jako vždy, kdy jedni budou přesvědčovat o své pravdě ostatní. Proto ani já nikomu nepodsouvám jak to je nebo není správně.
@terinka4444 Obřízku bych také zakázala, stejně jako píchání naušnic holčičkám v porodnici, ale to už jsme někde jinde :cert: Otázka k zamyšlení ale je jestli plácání a i křičení nebo výhružky učitou formou tyranie nejsou. Protože to někdo dělá úmyslně aby druhého, navíc slabšího ponížil.

IvePr
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.01.17 09:35

Když je to přes čáru, tak přes zadek. Když jsem byla malá, taky jsem dostávala. Vychovali ze mě slušnýho člověka. A nemám pocit, že mě nějak týrali. Když kolikrát vidím ty „supermatky“ co mají výchovu takovou, že děcku řeknou, nedělej to, a děcko si z toho prd dělá, a nechají ho to dělat, protože chce. Například minule u doktorky v čekárně, asi 5 letá holčička si vzala fixu, kterou se kreslí na tabulky a začala tam normálně čmárat po zdi. Maminka reagovala tak, že akorát řekla nedělej to, to se nedělá. Na to holčička odvětila, že si chce kreslit, tak maminka řekla, ať si kreslí na papír, že na zeď se to nedělá. Holčička na to prděla, nic si z toho nedělala. Tak to dopadlo tak, že maminka seděla a koukala jak se holčička hezky rozvíjí. Takovým rodičům, přeju upřímnou soustrast, protože teď je to jen kreslení po zdech, ve 20 už to bude horší. :potlesk:

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 16.01.17 09:35
@Doe_Jane píše:
To zase vymysleli kravinu… já jsem teda pro plácnutí přes zadek místo dlouhého vysvětlování které k ničemu nevede

Ja prvně vysvetluju, ale to nejde do nekonečna, varuju, ze příště bude nasledovat placnuti. A pak uz placnu a neptam se na názor :mrgreen:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 09:37
@MilijonDolar­Bejby píše:
Ja prvně vysvetluju, ale to nejde do nekonečna, varuju, ze příště bude nasledovat placnuti. A pak uz placnu a neptam se na názor :mrgreen:

jo souhlasím, jsme asi hrozné matky :mrgreen:

SlecnaSally
Kelišová 6325 příspěvků 16.01.17 09:38

Já se přiznám, že občas dceři lisknu..ano facku po hlavě a to z důvodu, že když ji dám na zadek tak se mi směje :zed:
Jinak jsme obě normální

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 16.01.17 09:38
@terinka4444 píše:
Dokud není na dítěti pácháno násilí a psychické trýznění, což plácnout po zadku či po ruce není, nechť si každý vychovává po svém.Možná by Francie měla spíš zakázat domácí obřízku a prznění dětí pod zákonem, než buzerovat běžné rodiče.

Pravdu díš, holka :palec:

Appel
Kelišová 6286 příspěvků 16.01.17 09:39

@Barush ja neplacam.. tedy placla jsem v minulosti pres ruku nebo na zadek, ale asi na prstech bych to spocitala…nezas­tavam ani placani ani fyzicke vylevani zlosti rodicu na dite, neb mi to prijde ze si tim akorat uklidnujeme nervy my.. kdyz uderime pres zadek. Nesoudim tim rodice kazdeho vec.. kazdy mame tu svou metodu..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >