Fyzický kontakt mezi manžely - nejen sex

Anonymní
4.12.19 15:45

Fyzický kontakt mezi manžely - nejen sex

Ahoj, jak to vypadá u vás v manželství třeba po 20 letech, jako je náš případ? Máte spolu hodně fyzického kontaktu nebo méně nebo téměř žádný? Nemyslím přímo sex. Myslím, jestli se s manželem přes den nějak dotýkáte, políbíte se, obejmete se, pohladíte apod. My totiž vůbec a chybí mi to. A nevím, jestli to jde nějak zavést. Nechci mu říkat, že mě nikdy neobejme apod., ale vadí mi to čím dál více. Přijde mi, že pokud lidem na sobě záleží, tak mají potřebu nějakých doteků nebo ne? S dětmi se pořád nějak mazlím, tak si to vynahrazuji na nich, ale až budou velké, tak nebude asi nic. Je mi 43 a manžel o 9 let starší. Chtěla bych, aby vyjadřoval vůči mě nějaké emoce, takto mi to přijde takové lhostejné, jak vyhořelý vztah. Jak je to u vás?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

8764
4.12.19 15:52

U nás je to po 25 letech manželství stejné jako na začátku. Možná se méně líbáme, ale objímáme a dotýkáme se rádi a často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8764
4.12.19 15:54

Asi je těžké tyhle věci po tolika letech zavádět, jak píšeš. Nějakou domluvou, nebo tak. Víc bych se k manželovi tulila a třeba to přijde i z jeho strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 15:54

My letos 17let, sex tak trikrat tydne, manzel jakoby chytil druhou mizu :lol: na dovolene je to vice caste a rafinovanejsi, libne me kdyz se vecer vrati, nekdy me placne pres zadek, venku se vodime za ruce, vecer u tv jsme vetsinou zalzickovani a hladime se, kdyz nahodou jdem vecer spat spolu tak usiname prituleni, o vikendu se treba cele dopoledne valime u serialu a laskujem, hodne lidi i my si myslime, ze to je tim ze nemame deti, ze kvuli tehotenstvi a starostech kolem deti jsme nemuseli nikdy nijak sex vynechat…mamzel muze mit krizi stredniho veku, kdyz ho libnes ty nebo pohladis tak jak reaguje?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.12.19 15:59
@Anonymní píše:
My letos 17let, sex tak trikrat tydne, manzel jakoby chytil druhou mizu :lol: na dovolene je to vice caste a rafinovanejsi, libne me kdyz se vecer vrati, nekdy me placne pres zadek, venku se vodime za ruce, vecer u tv jsme vetsinou zalzickovani a hladime se, kdyz nahodou jdem vecer spat spolu tak usiname prituleni, o vikendu se treba cele dopoledne valime u serialu a laskujem, hodne lidi i my si myslime, ze to je tim ze nemame deti, ze kvuli tehotenstvi a starostech kolem deti jsme nemuseli nikdy nijak sex vynechat…mamzel muze mit krizi stredniho veku, kdyz ho libnes ty nebo pohladis tak jak reaguje?

Já se ho už nějak také nedotýkám, jsem nějak zvyklá, že by to mělo přicházet nejdříve od muže, mám asi raději dominantní muže. Párkrát jsem se o tom chtěla bavit, ale sešlo z toho. Nemá moc rád nějakou kritiku a nevím, jak to téma jinak předložit. Ale vadí mi to hodně a nechci takhle žít až do smrti. Samotný sex je v pořádku, to se líbáme a dotýkáme i orální sex, ten máme téměř pokaždé v pozici 69, takže nějak se mě snad neštítí nebo se překonává.

• Nahlásit
  • Citovat
3566
4.12.19 16:06

Zase zenske se neco nelibi a resit to ma chlap. Jemu to evidetne nechybi a jestli to chybi tobe, tak ho pohlad a objimej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8764
4.12.19 16:07
@Anonymní píše:
Já se ho už nějak také nedotýkám, jsem nějak zvyklá, že by to mělo přicházet nejdříve od muže, mám asi raději dominantní muže. Párkrát jsem se o tom chtěla bavit, ale sešlo z toho. Nemá moc rád nějakou kritiku a nevím, jak to téma jinak předložit. Ale vadí mi to hodně a nechci takhle žít až do smrti. Samotný sex je v pořádku, to se líbáme a dotýkáme i orální sex, ten máme téměř pokaždé v pozici 69, takže nějak se mě snad neštítí nebo se překonává.

To podle mě není o dominanci :think:. Být tebou, tak to určitě zkusím sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 16:08

Začnete Vy… úplně normálně a na pohodu mu dejte pusu když jde do práce a večer před spaním… sem tam ho obejmete nebo si sednete k němu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 16:09
@Komsomol píše:
Zase zenske se neco nelibi a resit to ma chlap. Jemu to evidetne nechybi a jestli to chybi tobe, tak ho pohlad a objimej.

A ty jsi chlap? Pokud ano, tak jak to vidíš ty, máš potřebu se občas obejmout nebo si dát pusu?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.12.19 16:11
@Happy-Bmi píše:
Začnete Vy… úplně normálně a na pohodu mu dejte pusu když jde do práce a večer před spaním… sem tam ho obejmete nebo si sednete k němu…

Pokud to budu chtít změnit, tak asi budu muset, protože z jeho strany se to už asi čekat nedá. Mně to potom připadá jako znak nefungujícího vztahu, když je tam téměř nulový kontakt. Proto se ptám, jestli je to normální. Pro mě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.12.19 16:13

Normálně i večer ani neřekne dobrou noc, lehne si vedle mě a usne. Pro mě je to hrozné. Klidně to takto udělá i po pěkném sexu, sice před tím řekne pár vět, ale zase. Nesnáším to. Dříve to tak nebylo, ale to bylo už tak dávno, že si ani nepamatuji, kdy k tomuto chování vlastně došlo.

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.19 16:15
@Anonymní píše:
Pokud to budu chtít změnit, tak asi budu muset, protože z jeho strany se to už asi čekat nedá. Mně to potom připadá jako znak nefungujícího vztahu, když je tam téměř nulový kontakt. Proto se ptám, jestli je to normální. Pro mě ne.

Normální to není, vůbec pokud Vám to nevyhovuje, ale taky se to nestalo ze dne na den… nevycitala bych to muži… proste vztah není o tom, kdo začne - mezi námi proc Vám přijde divné jit za svým manželem a náklonnost projevit… nebo když mate potřebu mít víc kontaktu, proč je Vám divné začít?? Vždyť to není kdo z koho nebi pokud začnu jsem slabší… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 16:17
@Anonymní píše:
Normálně i večer ani neřekne dobrou noc, lehne si vedle mě a usne. Pro mě je to hrozné. Klidně to takto udělá i po pěkném sexu, sice před tím řekne pár vět, ale zase. Nesnáším to. Dříve to tak nebylo, ale to bylo už tak dávno, že si ani nepamatuji, kdy k tomuto chování vlastně došlo.

Ta situace mohla přijít postupně… nemusí to vůbec znamenat, ze by Vás neměl rad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 16:17

Zrovna jsem si našla k tomu článek a souhlasím s ním.

https://psychologie.cz/…ym-obejmout/

Místo vzájemného fyzického kontaktu začneme chovat miminka. S dětmi se pak dotýkáme a na procházce nebo při usínání držíme za ruku, dokud nám to dovolí.

Je to přirozený a obvyklý vývoj. Podobně jako je přirozené a obvyklé, že si s partnerem přestaneme povídat, přestaneme se poznávat.

Přirozené a obvyklé je i to, že se v takovém vztahu cítíme oba osamělí a že se většina vztahů rozpadne nebo tak nějak doklepe – bez dotyků a bez sdílení. Kdo žije v „bezkontaktním“ vztahu, strádá bez dotyků a objetí stejně jako člověk, který partnera nemá. Jeho prázdnotu navíc vedle smutku plíživě naplňuje jemu nepochopitelná zlost a beznaděj.

• Nahlásit
  • Citovat
3233
4.12.19 16:18

Jsme s muzem spolu cca 15 let, je to, rekla bych, dost obdobne v prubehu let jako na zacatku, venku taky chodime za ruce, obejmeme se, pohladime se, polibime, o detech tohle podle meho moc neni (mame tri a narocnou praci). :oops: :lol: ;)
Asi se taky priklanim k tomu, zkusit to zmenit u sebe a treba se prida a chyti. ;) :kytka: Dulezite je, jestli jste spolu stastni a spokojeni, ne to kolikrat jste se chytli za ruce. :pankac: :kytka: :andel: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama