Fyzioterapie bez doporučení dětského lékaře

3458
14.12.19 19:22

Fyzioterapie bez doporučení dětského lékaře

Mám pětiměsíční miminko a když pase ma ručičky v pěst. A když ji chovám naproti sobě nedá si na me ručičky a dává je od sebe.Dr.To neřeší ze se to srovná, tak jsem na vážkách a zajímá me, zda se da jít bez doporučení na fyzio nebo rehabilitaci prostě se poradit co a jak. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
14.12.19 19:26

Nechápu s těma ručičkama? Mě začala moje dcera okolo krku chytat až teď ve 20m. :nevim: Jinak je prostě měla a když pásla tak myslím taky měla ruce v pěst. Je normální a chodila v 10m. Pokud ti doktorka řekla tohle, zbytečně bych nevyhazovala peníze za fyzioterapeuta.

• Citovat
  • Nahlásit
3458
14.12.19 19:31

@Lynx.lynx ty ručičky si o me neopre a když ji zkouším na míči po pár vteřinách je taky jakoby rozpazi, přijde mi, ze je neuvolní nebo jak to popsat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.19 19:34

@Wendea71 Znám to, malá měla taky problémy. Poprosila jsem o konzultaci fyzio.. Řekla, že potřebuje žádanku od neurologa. Naštěstí nás vzali a my potom cvičili Vojtu. Vše šlo mimo doktorku. Ta to taky neřešila. Dokonce si jí ani na břicho nepoložila. Naposledy v 6 týdnech.

Pokud se ti něco nezdá, pak konzultace u fyzio neuškodí.

• Citovat
  • Nahlásit
3458
14.12.19 19:46
@Anonymní píše:
@Wendea71 Znám to, malá měla taky problémy. Poprosila jsem o konzultaci fyzio.. Řekla, že potřebuje žádanku od neurologa. Naštěstí nás vzali a my potom cvičili Vojtu. Vše šlo mimo doktorku. Ta to taky neřešila. Dokonce si jí ani na břicho nepoložila. Naposledy v 6 týdnech.Pokud se ti něco nezdá, pak konzultace u fyzio neuškodí.

Ja se te vojtovky šíleně bojím…hodně plakala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
14.12.19 19:47

Kazde dite je navic jine, nase take mivala ruce v pest, je zdrava jak ripa a priznam se, ze tyhle a tomu podobne veci jsem nikdy neresila. Prijde mi, ze resis opravdu zbytecnosti a snazis se malou „nutit“ nekam / do neceho, co proste bud prijde vekem a nebo se ji jeste nechce ;) Netlac na to, vsechno prijde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
14.12.19 19:51

Ty ruce v pest nevadi, jestli do nich bere hracky na brisku, na fyzio chodime preventivne, ted 6,5 m taky obcas jeste ma pesticky a je to v poradku pry, ma spravne to vzprimeni, jen jeste ne tak kvalitni.. na fyzio muzete, ale bez doporuceni to budete platit mozna..,ale pediatr vam to normalne napise ne? Kdyz ho poprosite? A Vojtovky se hned nebojte, urcite to bude v pohode :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
14.12.19 20:03

Ano, fyzio bez doporuceni od lekare se bude platit, samozrejme predem pripadne zjistit, jak je to tam s pojistovnama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
14.12.19 21:20

@Wendea71 fyzio si můžeš pro dítě i zaplatit. Nám ho pediatrička napsala, ale mě ta paní co jsme k ní měli chodit prostě nesedla. Našla jsem super fyzioterapeutku a to cvičení jsem synovi zaplatila :) pokud máš nějaké pochybnosti, tak se určitě k němu objednej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 11:42
@Wendea71 píše:

Ne. Tak si vem sebe, kdyby tě někdo položil tak, jak nejsi zvyklá. Prostě jsme to postupně dali a bylo to dobré.

• Citovat
  • Nahlásit
17905
15.12.19 12:04
@Wendea71 píše:

Tak pláč je to poslední, jako přijde mi to stejně šílený… Asi jako kdyby ti někdo ukázal, jak se trhají zuby a ty bys druhej den nastoupila a na ostro. Jako jo. Takovej ten základ, že se dítě mačká pod žebrem a drží se mu rovně hlava OK, ale co třeba ukazoval mě, naprostý no way tohle udělat správně doma. Udělal mu ten hmat na obě strany, nejspíš to pomohlo, ještě ten den začal kluk lézt. Spíš jsme řešili alternativu, než abych loktem držela holeň, kotník v úhlu 32 stupňů, obrátila ruku a držela ji ve stupni 46 stupnu hrudníkem a dals rukou mačkala ten jediný pravý bod pod lopatkou atd atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat