Fyzioterapie po porodu

Anonymní
10.7.21 17:37

Fyzioterapie po porodu

Prosím o radu. Jak brzy po porodu hledat fyzio? Jak často se k němu musí docházet osobně? Půjde mi hlavně o diastázu a postoj těla. Budu mít za sebou druhé a tím asi poslední těhotenství a tak se chci dát do kupy, ale zároveň nebudu mít s 2 dětmi moc čas :think: Dekuji!

Anonym - zatím brzy, aby se dozvěděli známí :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17506
10.7.21 18:18

Hele zrovna s diastázou potřebuješ vyšetření, spíš u rehabilitačního doktora, než jen fyzioterapeuta, jeslti je to diastáza a jestli tam není schovaná kýla. Dostaneš žádanku na fyzio a tam teda na tebe kouknou, zjistí co kde je zatuhle a co je povolené a měli by dát dohromady soustavu cvičení, které tě naučí správě dělat a pak prostě cvičíč doma.

Jako rozhodně nemá smysl tam chodit dřív než po konci šestinedělí - obecně čím dřív se to začne opravovat, tím méně to stihne rozhodit zbytek pohybového systému.

Jinak se na fyzio můžeš stavit i během těhotenství na nějakou sestavu cvičení, co zvýší šanci, že svaly při porodu budou v lepší kondici a tudíž se sníží šance na diastázu. A teda koukám že se proti diastéze i tejpuje, což teda úplně netuším, nakolik může pomoci, ale třeba vázání šátku či nošení pásu fungovat může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 21:10

@Ou dekuju za popis, to jsem přesně potřebovala vědět :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1011
10.7.21 21:35

Jezis zadanku na fyzio rovnou zahod, najdi si soukromeho fyzio, tam zadnou nepotrebujes… ja po prvnim tehu uz byla poucena na druhy porod, co mohu a jak pracovat s panevnim dnem a diastazou, takze jsem zacinala hned po porodu ( cisar ) - ale to je spec. dychani a uvedomeni si a prace s vnitrnimi svaly, zadne jine cviky!… ale osobne k fyzio na hodinu (ktera neni uplne levna ) bych sla, az se budes citit opravdu fit, coz byva tak po tom sestinedeli, zalezi na porodu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 07:37

@llida A je tedy pravda, že pak už se cvičí doma a k fyzio se nemusí? Nebo je nějaká kontrola po X týdnech?

• Citovat
  • Nahlásit
1011
11.7.21 22:18
@Anonymní píše:
@llida A je tedy pravda, že pak už se cvičí doma a k fyzio se nemusí? Nebo je nějaká kontrola po X týdnech?

myslim ze zaklad je,,spravne,, se cviky naucit, coz musis pod dohledem… napr. ja chodila tak 4×, vzdy tak po 14 dnech, abych mela ten zaklad zvladly a zaroven mi byly i,, rovnany a korigovany,, ostatni zablokovana a spatna mista v tele… nasledne pak cvicim uz doma sama ( i mezi tim samozrejme) a volam jen, kdyz je nejaky problem a potrebuji srovnat, nebo chci zvysit obtiznost cviku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat