Fyzioterapie, rehabilitace - studium

Anonymní
16.9.19 09:28

fyzioterapie, rehabilitace - studium

Vystudoval jste někdo? Je reálné tento obor vystudovat během mateřské? Našla jsem sice možnosti kombinovaného nebo dálkového studia, ale ptám se hlavně s ohledem na časovou náročnost povinné praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20823
16.9.19 09:39

Studovala takto moje kamarádka, dokonce běžné denní studium, ale bylo to velmi náročné! Na přednášky chodila s (klidným) miminkem v šátku, později si hlídaly s ostatními studentkami/maminkami navzájem nebo si hlídání platila :think: Jednalo se o studium v Praze, KU

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9896
16.9.19 09:41

Ano, je, ale potřebuješ mít zajištěné hlídání a musíš počítat s tím, že to prostě nebude jednoduché.

Na druhou stranu, pokud se spřátelíš s nějakými matkami ve tvém okolí, tak můžeš měnit jejich hlídání za tvoje praktické pokusy na nich a jejich zádech případně pro ně na oplátku organizovat nějaké léčebné cvičení i s dětmi :-D

Na povinné praxe se pak holt budeš muset domluvit - ale u kombinovaného studia se počítá s tím, že jaksi studující holt nemá tolik volného času jako student na denním. Zároveň si to můžeš naplánovat, že bys po mateřské nastoupila někam kde bys měla praxi nejdřív jen jako masérka či podobný ne plně kvalifikovaný fyzioterapeut a odbyla si tam praxi a posléze tam zůstala.

Ale jinak je ideální napsat a nebo zavolat na sekretariát konkrétní fakulty a přesně na tohle se zeptat, jak konkrétně to řeší dálkoví studenti s praxemi. Teď ještě není semestr, takže tím spíš nebudeš sekretářku obtěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 09:50

@Ou :lol: to mi připomnělo naše studijní referentky :lol: ty jsou vytížené i mimo semestr a na jakoukoliv otázku odpovidaji, že je to na netu, i když jde o zcela specifické dotazy. Takže jako studenti dálkového studia shanime informace, kde se dá. Tak bych na studijní moc nespoléhala a našla si nekoho, kdo na stejném oboru studuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 09:59
@Anonymní píše:
@Ou :lol: to mi připomnělo naše studijní referentky :lol: ty jsou vytížené i mimo semestr a na jakoukoliv otázku odpovidaji, že je to na netu, i když jde o zcela specifické dotazy. Takže jako studenti dálkového studia shanime informace, kde se dá. Tak bych na studijní moc nespoléhala a našla si nekoho, kdo na stejném oboru studuje.

Jo, přesně s tím se potýkám. Prý je to vše na netu. Jen bohužel opomínají zmínit, že polovina věcí na netu je zaheslovaná a přístupná jen pro studenty a vyučující. Moc by mi třeba pomohlo, kdybych mohla nahlédnout k někomu do reálných rozvrhů pro jednotlivé ročníky. Hned bych věděla, jestli je studium v mých časových možnostech. Z teoretického učiva strach nemám, jeden obor na pomezí zdravotnictví a přírodních věd mám vystudovaný a myslím, že ten společný základ by mi stačilo trochu oprášit a byla bych schopna se zas chytnout. Jde mi vyloženě jen o časový harmonogram (alespoň přibližný).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 10:09
@Anonymní píše:
Jo, přesně s tím se potýkám. Prý je to vše na netu. Jen bohužel opomínají zmínit, že polovina věcí na netu je zaheslovaná a přístupná jen pro studenty a vyučující. Moc by mi třeba pomohlo, kdybych mohla nahlédnout k někomu do reálných rozvrhů pro jednotlivé ročníky. Hned bych věděla, jestli je studium v mých časových možnostech. Z teoretického učiva strach nemám, jeden obor na pomezí zdravotnictví a přírodních věd mám vystudovaný a myslím, že ten společný základ by mi stačilo trochu oprášit a byla bych schopna se zas chytnout. Jde mi vyloženě jen o časový harmonogram (alespoň přibližný).

To je škoda, že nemáte přístupné ani přibližné rozvrhy. U nás teda tohle aspoň přibližně známé bylo, ale my máme dost specifický obor hodně šitý pro lidi v praci. Co vím, tak u obyčejného dálkového studia opravdu moc přístupní na info ohledně rozvrhů nejsou. Na jedné škole mi dokonce studijní napsala, ať se tedy přihlásim, udelam přijímačky a pak ten rozvrh uvidím :lol: no zkusila bych fakt najít nějakého studenta toho oboru. Zkus najít skupiny na FB.

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.19 11:40

Tak jsem si to schválně vygooglila a bakalářské studium fyzioterapie jsem našla jenom kombinovanou formu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně :nevim:. Dálkově to kde studovat snad jenom na Slovensku. Kde jinde jste to ještě našly?

A jinak nevím, co myslíš těmi praxemi, ale my měli „praxe“ 1-2 týdně v rámci výuky a musela být 100 % docházka + 3 týdny každé léto. A fakt to nebyly masáže :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 12:09

@Mala.ještěrka To jsem našla to samé. Buď UJEP nebo Bratislavu. Dojíždět bych musela v obou případech. Pak jsem koukala ještě na nějakou VOŠku (přesně nevím, Plzeň, Ostrava?), na tu jsem se blížeji nezaměřovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 12:12

@Mala.ještěrka Praxemi myslím to, aby člověk neskončil po dobu 2 měsíců 5× týdně na 8 hodin v nějakém zařízení, jako je to běžné např. u všeobecných sester. Je mi jasné, že už z podstaty oboru praxe být musí, ale jde mi o to, zda je její množství únosné.

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.19 12:28

Tak na VOŠky bych vůbec nekoukala, jako fyzioterapeut musíš mít minimálně bakaláře. S VOŠkou si potom myslím musíš dodělávat další vzdělání, abys vůbec mohla pracovat bez dohledu nebo tak něco.

A co vím od kolegů, tak úroveň vzdělání v Bratislavě je doooost nízká :(.

A únosné množství praxe je hodně subjektivní pojem :D. A zrovna fyzioterapie fakt na praxi stojí, bez ní se neobejdeš. Kromě praxí na odděleních (jak jsem psala výš) jsme měli ještě 1-2 týdně praktický předmět.

I když se ti podaří najít školu, která tohle nevyžaduje, tak abys potom nebyla v práci někde v nemocnici hodně nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 12:53
@Mala.ještěrka píše:
Tak na VOŠky bych vůbec nekoukala, jako fyzioterapeut musíš mít minimálně bakaláře. S VOŠkou si potom myslím musíš dodělávat další vzdělání, abys vůbec mohla pracovat bez dohledu nebo tak něco.

A co vím od kolegů, tak úroveň vzdělání v Bratislavě je doooost nízká :(.

A únosné množství praxe je hodně subjektivní pojem :D. A zrovna fyzioterapie fakt na praxi stojí, bez ní se neobejdeš. Kromě praxí na odděleních (jak jsem psala výš) jsme měli ještě 1-2 týdně praktický předmět.

I když se ti podaří najít školu, která tohle nevyžaduje, tak abys potom nebyla v práci někde v nemocnici hodně nešťastná.

No víš co…má současná práce není není úplně dobře skloubitelná s rodinným životem. Prostě v práci od rána do večera každý den, žádné možnosti polovičních úvazků a jsem v oboru tak úzce zaměřená, že buď budu dělat svou hodně specifickou a odbornou činnost a nebo si můžu jít stoupnout k pokladně. :nevim: Co budu dělat po mateřské, netuším. Fyzioterapie byl jeden z oborů, který mě lákal už před lety. Bohužel jsem se tenkrát dostala na prestižnější obor, kterému jsem dala přednost. Jenže mladý svobodný člověk obvykle nekouká na dobu, kdy svobodný a bezdětný nebude. Teď za to rozhodnutí trochu mlátím do hlavy. O to víc, když vidím, že bych na tom byla v práci výrazně lépe.

Samozřejmě by bylo ideální najít možnost kvalitní školy s kvalitní výukou, ale jsem v situaci, kdy si fakt vybírat nemůžu a pokud do toho chci jít, musím brát to, co je k mání. Holt kdyžtak budu vymetat kurzy celoživotního vzdělávání, abych nabrala chybějící znalosti. Pak se mi líbí ještě pár dalších oborů, u kterých si umím představit, že bych se jimi živila, ale bohužel. Jsem asi nějak ryze „prakticky“ zaměřená a ty obory jsou jen prezenční.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama