Fyzioterapie zvířat Boskovice

12
26.3.21 11:10

fyzioterapie zvířat Boskovice

Ahojky :mavam: má někdo z vás zkušenosti s VOŠ v Boskovicích? Já přemýšlím nad tou fyzioterapií, ale nějak si nejsem jistá :think: Kdo má zkušenosti, mohl by mi k tomu napsat, jestli se to vyplatí, kolik se tam tak hlásí lidí a jakou mám šanci se tam dostat, nebo nějaké jiné info? Děkuji všem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.3.21 00:46

Ahoj,
jsem studentkou druhého ročníku fyzioterapie zvířat v Boskovicích (jsme ten první ročník - takže na nás vše testují a vymýšlí). Dostat se na školu je easy, dostane se každý kdo složí maturitu a je jedno jaký kdo má známky. (Jen mini vsuvka za každý semestr se platí 2 000kč a stále nechápu proč se vošky platí, zetímco výšky ne)
Jestli chceš upřímné doporučení… tak na tuto školu nechoď. Já jsem na ni šla s nadšením a tím, že je tento obor opravdu dobrý. Ale nyní skoro na konci druhého ročníku vidím, že tahle škola to absolutně nezvládá (to by si viděla až při nástupu, jak nevědí o organizaci nic).
Fyzioterapie zvířat je skvělá, důležitá a patří mezi perspektivní obory, takže pokud se tím jednou chceš živit, jdi si udělat roční placený kurz od asociace nebo jiných soukromých fyzioterapeutů. Ano uznávám, že jsou tyto kurzy drahé (okolo 150 tisíc), ale za rok budeš umět vše, ať teorii nebo praxi a po roce studia můžeš mít svou ordinaci (zatímco zde po 3 letech nemůžeš nic, jelikož si na to netroufneš z těch mála info co umíš). Je to obrovský rozdíl vůči škole, kde není skoro nic (jen teorie k předmětům které jsou absolutně nepodstatné anebo je učitel pojme tak že místo biomechaniky kostí, svalů apod začne vysvětlovat šíření světla ve vakuu, což opravdu v rehabce použijete! Na této škole učí pár veterinářů (kteří jsou skvělý) a celý obor fyzioterapie zvířat učí veterinářka, která si otevřela cca před půl rokem svou ordinaci fyzio a sama si ten kurz dodělala chvíli před. Na celé této škole nejsou kvalifikovaný učitelé na to, aby učili fyzioterapii u zvířat. Mám tuhle školu ráda a nemám s ní žádný osobní problém, ale pro mě tohle bylo VELKÉ zklamání a když říkám velké, tak opravdu obrovské. Radši se zaměř na jiný obor o zvířatech (chovatelství, veterina, apod) a pokud se chceš věnovat fyzio v budoucnosti, tak si udělej pár malých kurzů u soukromníků a pak třeba ten drahý.
Jestli budeš mít nějaké otázky konkrétnější moc ráda ti je zodpovím a omlouvám se za anonymitu. Šťastnou ruku s výběrem školy ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 00:52

Jo a ještě dodám „třešničku na dortu“… ten obor začínal s tím, že se bude jednat o fyzio u koní a psů. Po prvním semsetru to bylo 60% psi a 40% koně, po prvním roce 80% psi a 20% koně a dnes skoro po dvou letech je to pouze a jenom 100% psi a koně se neřeší vůbec, ačkoliv tvrdili, že budou taky. Kamarádka na tuto školu šla jen kvůli koním a vlastně za dva roky ho skrz tuto školu neviděla a ani neuvidí a to se dozvěděla až teď…

• Citovat
  • Nahlásit
12
29.3.21 08:18

Ahoj, tak to moc děkuju, toto mi otevřelo oči. Já bych se když už fyzio, tak chtěla věnovat koním, přece jen psi u nás zas tak nefrčí, jako ti koně. Kouknu teda na nějaký ten kurz. Díky moc a krásný den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 15:03

@ToriK2 Jestli chceš řešit koně, tak tohle pro tebe nemá vůbec žádný smysl, takže jedině kouknout na nějaký kurzy, ale co se týká koní, tak to asi budeš muset na nějaký zahraniční. Osobně nevím jestli tady něco takového je (spíš tady budou takové ty malé - masáže, dornovka, apod, ale to ti nestačí). Vím že tady jsou ty psi právě a asociace fyzioterapeutů připravuje na koně, ale kdy to bude to nevím.
Každopádně jsem si taky myslela, že psy nikdo neřeší, ale docela mě překvapilo, jak je fyzio u psů na vzestupu.
Každopádně hodně štěstí při výběru správné cesty životem ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat