FZP UJEP navazující studium odpadové hospodářství

5847
29.5.16 21:28

FZP UJEP navazující studium odpadové hospodářství

Ahoj holky,
mate někdo tuto školu za sebou? nějaké postřehy? Mám po SZZ a chtěla byh pokračovat na navazujícím na ing. právě na odpady..Tak bych si ráda pokecala o tom co mě čeká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1059
29.5.16 21:59

Já mám rozděláno dálkově a přerušeno, teď mne čeká rozhodnutí co dál, zda se vrátit, nebo ne. Odchodila jsem zimní a letní semestr, z letního jsem dělala jen dvě zkoušky a pak jsem požádala o přerušení. Byla jsem těhotná, doma dceru 2,5 r a do toho jsem chodila do práce, byla jsem tak unavená, že jsem se rozhodla to dočasně vzdát. Co máš vystudováno? OŽP, OŽPP nebo OH?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:09

@Katerina000 jeee sem rada, že se někdo ozval :) já mám vystudováno OZP v roce 2013 bohužel nic jjiného neotvirali, chtěla jsem jít na průmysl…a prosím tě nemáš nějaké společné emaily na odpady, kde jsou třeba zpracováné otázky…já mám taky prcka sem na něj sama a ted nastupuji do práce z rodicaku…tak jsem na to zvědavá…takže nějaký spolecný email by mi to ulehčil a ty máš v plánu to dodělat??

Příspěvek upraven 29.05.16 v 22:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:13

@Katerina000 taky se bojím, že budu uhoněná to bc. studium se docela dalo zvládnout v klidu..i když maknout sem si musela…ale co jsem slyšela o odpadech tak je to prý masakr hlavně chemodynamika atak i když mě ty technické předměty baví více u těch ochranářských jsem tak trochu trpěla:)

Příspěvek upraven 29.05.16 v 22:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
29.5.16 22:13

OH mám za sebou a nebylo to zas tak hrozné :) Jsou předměty, které se zvládnou levou zadní, pak průměr, ale jsou i předměty, kterých se hodně vyhazuje (viz. chemodynamika, sanační technologie nebo průmyslové technologie). Ale dá se to zvládnout :) Je to zajímavý obor, jen praxe je opět trochu jiná :) Pokud chceš pracovat v oboru, už je to trochu problém :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:16

@Nefertum jak to myslíš s tím, že pracovat v oboru je problém? :) myslíš, že by jsi měla k dispozici nějaký våš společný email kvůli materiálům? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:19

@Katerina000 pokud přemýšlíš, že by jsi se v říjnu vrátila, tak naše parta je úžasná držíme při sobě:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:20

@Nefertum a ještě jeden dotaz ty jsi se uplatnila v oboru? pokud se smím zeptat?:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
29.5.16 22:23

Co se týká úřednických pozic, tak se obsazují lidmi, kteří kolem odpadů ani neprošli (teda tady u nás), ale na druhou stranu, spousta spolužáků se chytlo díky GISům nebo managementu a BOZP, ale u soukromých firem. Pokud chceš pracovat v laborce - tak tady u nás je plat cca 12 000, takže taky nic moc. mail zkusim najit a poslu do sz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
29.5.16 22:27

Já mám průmysl a tam se plno předmětů shodovalo, takže mi je i uznali. Chemodynamiku znám také zatím jen z doslechu. Váhám, mám to trošku komplikovanější s hlídáním a nechci holky zanedbávat. Bakalářku jsem psala, když byla dcera roční a bylo to dost náročné. Teď už mám děti dvě a času není nazbyt, noci to jistí tak nevím jestli do toho jít. Navíc už mi není 20, mám celkem dobrou práci a priority trochu jinde. A jsem stresař, nedokážu si říct, že s odřeným uchem taky dobrý, to jsem spíš pak naštvaná, že jsem to po… Já jsem také spíš technický typ, takže pro mně jsou pruda předměty co měli OŽP. Mejl mám někde vypsaný, ale budu ho muset pohledat. Ani nevím v jakém stavu to tam je. Zítra se po něm kouknu a dám Ti vědět. Nicméně pro spousty OŽP to bylo dost náročné, první rok je toho hodně a vím, že z toho byli někteří dost vedle - většinou ti, co se hlásili na revitalizace a nevzali je. Ale nakonec to zvládli skoro všichni, nejslabší články odpadli po prvních přednáškách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:27

@Nefertum Děkuji jsi zlatá dost mi pomůžeš…pprávě jsem si říkala že díky Gisum a BOZP by se měla práce shánět dobře…no i když já sháním už nyní a s tou ochranou to bude oříšek:) navíc s praxí z jiného soudku..jinak ty platy laborek no radši ani nemluvit i když právě ta chemie mě baví nejvíce:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
29.5.16 22:31

Nakonec jsem skončila jako lektorka ekologické výchovy :) a max. spokojenost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:33

@Katerina000 vím, s dětmi je to šílenství mám tedy jedno ale jsem samoživitelka takže hlídání u tatínka neexistuje babičky bydlí daleko a navíc ted budu muset nastoupit do nejaké práce…co ty chytla jsi se v oboru? Za to dohledání emailu moc děkuji…určitě mi to pomůže…jeden mám také můžu ti ho též poskytnout…kdyby jsi se přece jen rozmyslela a nastoupila tak zaručuji úžasný kolektiv a samou srandu (teda na. kombi studiu):)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:35

@Nefertum noo teda a to jsi si musela udělat ještě minimalně pedagogické minimum ne? no čeká mě to sice až v říjnu, ale jsem stresař a už šilim dopředu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
29.5.16 22:37

@Katerina000 jinal já jsem též stresař šílenej a všechno chci umět na 100% což na mateřské s jedním dítětem šlo učila js se po nocích a vždycky dostatečně dopředu ale i přesto jsem vše dost prožívala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama