Gabriela, Tereza, Terezie?

Anonymní
27.1.21 20:34

Gabriela, Tereza, Terezie?

Dobrý večer, žádám o zachování anonymu.
Které z těchto jmen se vám nejvíce líbí?
Nemůžeme se na tom s mužem shodnout a jiné jméno nepřichází v úvahu, snad jen možná Sandra nebo Izabela.
Gabriela - nějak se nemohu ztotožnit se zdrobnělinou Gábina, ale líbí se mi oslovení Gabča. A vždy se mi líbily jména s koncovkou - ela. Tak končí i Izabela - muži toto jméno evokuje sardinky, ale v zásadě proti němu nic nemá.
Sandra - nemá moc variant k oslovení a i přes to, že se mi vždy velmi líbilo, tak si představím holku od kolotočů.
Tereza - moc se nám líbí, i když působí tvrdě.
Terezie - přijde mi trochu hezčí a vznešenější od Terezy, ale zdrobnělina vlastně není Terezka, ale Terezinka nebo Terezička.
Co myslíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
275
27.1.21 20:40

Z jmenovaných nejvíc líbí Gabriela. Nemít kluka, tak byla můj favorit :D ale hele, na nějaké názory random lidi na anonymním fóru se vydlábni a dejte co sami chcete ;) bude to vaše dítě

Příspěvek upraven 27.01.21 v 20:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527

Terezii se říká úplně stejně jako Tereze. Je jich mraky, nedala bych. To radši Gabriela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2403

Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33435

Nikdo nebude rozlišovat zdrobnělinu pro Terezu nebo Terezii, jinak to může být i Réza, Rézička, Rézinka. V dřívějších dobách.
Z Tvého výběru je mi sympatická jen Gabriela, ale poslední 4 roky je to dost oblíbené jméno, takže bych nedala.
Vzala bych v úvahu i příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8446
27.1.21 20:45
@Anonymní píše:
Dobrý večer, žádám o zachování anonymu.
Které z těchto jmen se vám nejvíce líbí?
Nemůžeme se na tom s mužem shodnout a jiné jméno nepřichází v úvahu, snad jen možná Sandra nebo Izabela.
Gabriela - nějak se nemohu ztotožnit se zdrobnělinou Gábina, ale líbí se mi oslovení Gabča. A vždy se mi líbily jména s koncovkou - ela. Tak končí i Izabela - muži toto jméno evokuje sardinky, ale v zásadě proti němu nic nemá.
Sandra - nemá moc variant k oslovení a i přes to, že se mi vždy velmi líbilo, tak si představím holku od kolotočů.
Tereza - moc se nám líbí, i když působí tvrdě.
Terezie - přijde mi trochu hezčí a vznešenější od Terezy, ale zdrobnělina vlastně není Terezka, ale Terezinka nebo Terezička.
Co myslíte vy?

Sandra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 20:46
@Rosary píše:
Z jmenovaných nejvíc líbí Gabriela. Nemít kluka, tak byla můj favorit :D ale hele, na nějaké názory random lidi na anonymním fóru se vydlábni a dejte co sami chcete ;) bude to vaše dítěPříspěvek upraven 27.01.21 v 20:41

Chci vědět názory lidí na internetu, větu, že si máme dát jméno podle sebe a ne lidí na internetu jsem čekala, nepíšeš nic světoborného, chci jen názory.

• Citovat
  • Nahlásit
5906
27.1.21 20:47

Terezie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10004
27.1.21 20:51

Mám Terezii a říkáme ji Terezko, Teri, Terinko. Terezičko ji neříká nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
27.1.21 20:54

Tereza.. krásné jméno v jakékoliv podobě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
27.1.21 20:58

Jednu Gabrielu máme doma :) a byt to byl výběr muže, velmi rychle jsem si zvykla a ma hodně obměn nejčastěji jí říkáme Gába byť se mi to vůbec nelíbilo a teď chce, abysme jí říkali Gábinko nebo Gabrielko. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
27.1.21 20:59

Terezie je krasne. Sice se ji stejne rika Terezko, ale v tom zakladnim tvaru krasne zni. A znam divku, ktera je oslovovana Terezie, ne zadnymi zkratkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
27.1.21 21:21

Moc se mi líbí Gabriela (mimo podobu Gábina - to ne). Znám jednu Sandru - říkali jsme ji Sany, Sanynko, když byla malá. Tereza je hodně časté jméno, nedala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
27.1.21 21:22

Gabriela je super ❤️ :palec: Není jich tolik jako Terezi, a těch variant ke skloňování je hodně. Sandra se mi nelíbi vůbec, je to tvrdé jméno bez možnosti vícero obměn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
27.1.21 21:23

Tereza nebo Terezie. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu