Galusky - informace, rady.

37073
5.5.20 09:04

Galusky - informace, rady.

Uvažuji o silnčním kole s galuskami na cesty do práce. Prý se na tom skvěle jede a já mám celou cestu do práce po asfaltu. Jezdím na trekovém kole, tak bych se ráda zeptala na rozdíly, případně si to nechám rozmluvit.

1. Potřebuje to úplně rovný asfalt, nebo třeba nevadí trochu horší, třeba záplaty a pod… Co třeba městská dlažba?
  2. Když se jede po nějakých nerovnostech, tak to jen nejede, nebo se to rovnou i rozbije?
  3. Jak často to má defekty a zvládnu to na cestě sama opravit (duši u treka sama vyměním). Galusky jsou vlastně bezdušové? Jak se to lepí?
  4. Jak ta kola bývají zpřevodovaná, vyjede se na tom prudší kopec?
  5. Na co si dát pozor při koupi - budu určitě kupovat starší, nemělo by lákat k ukradení.
  6. další postřehy a rady

Ráda si počtu i delší výlevy
Díky.

Příspěvek upraven 05.05.20 v 09:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11637
5.5.20 09:26

@onuce poradi

Jinak moc nechapu dotaz. To jestli kolo vyjede kopec nezalezi na kolech, ale na počtu prevodu a počtu zubu na nem.

Ja na galuskach jezdim, mam karbonovy, defekt jsem nemela, mam s sebou mliko a nafukovaci bombicku, ale obavam se, ze bych to nezvladla :))
A mam tam samozrejme mliko.

Jezdim i na rozbitejsich silnicich. Obcas trefim i diru. Zatim tuk, tuk, bez problemu.

Jestli to to bude drncat na kostkach opet primarne zalezi na tom, na cem ty kola mas. A jak moc jsou nahusteny :)

Příspěvek upraven 05.05.20 v 09:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1404
5.5.20 09:30
@Pudloslava píše:
Uvažuji o kole s galuskami na cesty do práce. Prý se na tom skvěle jede a já mám celou cestu do práce po asfaltu. Jezdím na trekovém kole, tak bych se ráda zeptala na rozdíly, případně si to nechám rozmluvit.
  1. Potřebuje to úplně rovný asfalt, nebo třeba nevadí trochu horší, třeba záplaty a pod… Co třeba městská dlažba?
  2. Když se jede po nějakých nerovnostech, tak to jen nejede, nebo se to rovnou i rozbije?
  3. Jak často to má defekty a zvládnu to na cestě sama opravit (duši u treka sama vyměním). Galusky jsou vlastně bezdušové? Jak se to lepí?
  5. Na co si dát pozor při koupi - budu určitě kupovat starší, nemělo by lákat k ukradení.
  6. další postřehy a rady
Díky.

Nepochopil jsem z toho, jestli chceš zůstat u treka, jen na něj dát galusky, nebo koupit silničku.
Pokud chceš zůstat u treka, bohatě ti stačí koupit užší pláště na silnici (bez hrubého vzorku) a bude to na silnici rychlejší a pořád projede i polňačkou…

Pokud chceš nové kolo, tak si vem gravela, ne čistou silničku. S tím taky projedeš i mnoho nezpevněných cest (on výraz gravel znamená právě nezpevněné cesty) ale zároveň jsi na 95% rychlosti silničky.

a bezduše se moc opravovat nemusí. Vstřikuje se tam takové mléko, které když uděláš menší díru, to hned vyplní a ztvrdne na gumu, takže už jen pak dofoukneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70632
5.5.20 09:34
@Pudloslava píše:
Uvažuji o kole s galuskami na cesty do práce. Prý se na tom skvěle jede a já mám celou cestu do práce po asfaltu. Jezdím na trekovém kole, tak bych se ráda zeptala na rozdíly, případně si to nechám rozmluvit.
  6. další postřehy a rady
Díky.

NO, jestli to nemá být moc vytuněný kolo, tak si zkus půjčit tu silniční verzi Rekola a uvidíš.
Já na tom jela párkrát a byl to voser.
KOlegyně jezdí na gravelu, nemá to galusky, ale je to hodně osekané kolo, úzké pláště a spokojená je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
5.5.20 09:39
@gabrriel píše:
Nepochopil jsem z toho, jestli chceš zůstat u treka, jen na něj dát galusky, nebo koupit silničku.
Pokud chceš zůstat u treka, bohatě ti stačí koupit užší pláště na silnici (bez hrubého vzorku) a bude to na silnici rychlejší a pořád projede i polňačkou…

Pokud chceš nové kolo, tak si vem gravela, ne čistou silničku. S tím taky projedeš i mnoho nezpevněných cest (on výraz gravel znamená právě nezpevněné cesty) ale zároveň jsi na 95% rychlosti silničky.

a bezduše se moc opravovat nemusí. Vstřikuje se tam takové mléko, které když uděláš menší díru, to hned vyplní a ztvrdne na gumu, takže už jen pak dofoukneš.

chci silniční kolo, nevěděla jsem, že se dají dát galusky i na treka- chci takové to hubené kolo

Příspěvek upraven 05.05.20 v 09:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
5.5.20 09:40

Gravel je univerzalni kolo. Zalezi na cem je obuty. Mame na nej nekolik sad kol. Takze s nim muze manzel na silnici, kdyz chce jet se mnou silnici. Jinak ho pouzivame vic do terenu.
Pro me je to kolo navic no. Mam silnici a hardtrail. Gravel je na me takovy hipstersky kolo. Ale obcas se na nem svezu. Je to prijemna zmena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
5.5.20 09:43
@mag píše:
@onuce poradi

Jinak moc nechapu dotaz. To jestli kolo vyjede kopec nezalezi na kolech, ale na počtu prevodu a počtu zubu na nem.

plyne z toho, že jsem nevěděla, že galusky jsou i na jiná, než silniční kola. myslela jsem, že galusková kola jsou prostě taková ultrasilniční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
5.5.20 09:46

Gravel - slyším poprvé, nejspíš jsem ho viděla.
Treka si ale rozhodně ponechám, takže asi nepotřebuji kočkopsa. Chtěla jsem jen rychlejší kolo jen na cesty do práce po asfaltu. Nízkou cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
5.5.20 09:51

Hlavne si nemyslim, ze by galuska mela zazracnejsi schopnosti nez klasicky dusaky.
Obecne silnicni kolo pojede po silnici lip. Otazkou je, jak daleko jezdis. Jestli ma cenu kupovat silnici kvuli tomu.
Jezdim do prace cisty asfalt, kolo si beru podle toho jakou cestou chci jet domu a uplne v klidu jezdim tech 12 na hardtrailu, je to pomalejsi, ale ne zase o tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
5.5.20 10:15
@mag píše:
Hlavne si nemyslim, ze by galuska mela zazracnejsi schopnosti nez klasicky dusaky.
Obecne silnicni kolo pojede po silnici lip. Otazkou je, jak daleko jezdis. Jestli ma cenu kupovat silnici kvuli tomu.
Jezdim do prace cisty asfalt, kolo si beru podle toho jakou cestou chci jet domu a uplne v klidu jezdim tech 12 na hardtrailu, je to pomalejsi, ale ne zase o tolik.

20 kilometru, jezdim prumerne 18,5 km/h. temer zadny kopec (tedy ve směru do práce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1404
5.5.20 11:33

@Pudloslava Tak na to není potřeba silniční kolo. Jak jsem psal v úvodu - kup si užší silniční pláště na treka a ušetříš. Taky jsem to tak udělal. Místo asi nejstandardnějších 35C kup 28C a bez drapáků. Ono za malý peníz bys koupila něco hodně starého :nevim: a i tak s prominutím, to tempo napovídá, že nejsi ten typ co by silničku skutečně využil.

Na treku mívám průměr 23, na silničce (ale hodně staré) 25-26 a to se za velkého cyklistu nepovažuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
5.5.20 11:37

@gabrriel souhlasim. Ono to neni o kolech, ale celém kole a hlavne nohach. Zjevne nejsi velky cyklista (bez urazky).
Starou silnicku bych nekupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
5.5.20 11:37
@gabrriel píše:
@Pudloslava Tak na to není potřeba silniční kolo. Jak jsem psal v úvodu - kup si užší silniční pláště na treka a ušetříš. Taky jsem to tak udělal. Místo asi nejstandardnějších 35C kup 28C a bez drapáků. Ono za malý peníz bys koupila něco hodně starého :nevim: a i tak s prominutím, to tempo napovídá, že nejsi ten typ co by silničku skutečně využil.Na treku mívám průměr 23, na silničce (ale hodně staré) 25-26 a to se za velkého cyklistu nepovažuju.

druhé pláště jsou blbost, já treka užiju jak je a nebudu přezouvat pláště ani měnit kola 2× týdně. A i tak furt lepíme, s ničím užším nebo hladším na výlety jezdit nehodlám.

Ale jestli je rozdíl v rychlostech tak malý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
5.5.20 11:39
@mag píše:
@gabrriel souhlasim. Ono to neni o kolech, ale celém kole a hlavne nohach. Zjevne nejsi velky cyklista (bez urazky).
Starou silnicku bych nekupovala.

kdybych byla velký cyklista, tak bych nepotřebovala klást takové dotazy :-)
předjíždím jen důchodce a rodinky s dětmi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
5.5.20 11:41

Hele, ja to na horaku jezdim cca 26 km v hodine a na silnici cca 30 a to mam karbonovou silnicku a karbonovy kola s vysokym rafkem. Fakt myslim, ze tim usetris par minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat