Gastritida - kdy se to zlepší?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.11.21 07:45

Gastritida - kdy se to zlepší?

Ahoj, mám zánět žaludku a jícnu, už tři týdny je mi od rána do večera nevolno. Už mě nebolí žaludek, ale nemám pocit že se to lepší.. držím dietu, dělám vše jak mám. Beru 6. den Omeprazol, doktoři pořád říkají že to chce delší dobu užívání aby to zabralo.
Máte s tím někdo zkušenost? Jak to u Vás probíhalo? Kdy se to zlepšilo?
Já nejsem schopna se najíst, jediné co dokážu sníst a z čeho mi není na zvracení je banán. :?
Už jsem zoufalá

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1567
24.11.21 08:06

A udělali ti gastroskopickej odběr na helicobactera? Jestli tam je, tak se to může táhnout dokud se nepřeléčíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
24.11.21 08:28

Zkus antacida, volně prodejný tekutý Maalox je dobrý na uklidnění žaludeční stěny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 08:46

@Pruhovaný_mýval Brali mi vzorek z jícnu a na kontrolu jdu za 2 týdny… nic o té bakterii mi právě neřekli jen že to je zánět žaludku a jícnu kvůli refluxu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 08:53

@Pruhovaný_mýval A ještě když jsem s tou bolesti skončila na pohotovosti, dělali mi stěry ze stolice a brali mi krev, řekli že nic nenašli.. Kdybych tu bakterii měla tak to tam uvidí?

• Citovat
  • Nahlásit
1567
24.11.21 08:55
@Anonymní píše:
@Pruhovaný_mýval Brali mi vzorek z jícnu a na kontrolu jdu za 2 týdny… nic o té bakterii mi právě neřekli jen že to je zánět žaludku a jícnu kvůli refluxu

Divné, a klasické endo žaludku s odběrem vzorku a testy ti neudělali? On tam zánět bude určitě, ale taky tam může být schovaný třeba vřed nebo právě ten helicobacter, a toho když se nezbavíš, tak ti ani deset Omeprazolů nepomůže :nevim: Hele, dej tomu týden, a když se ti neuleví, tak buď nutič, a to gastroskopické vyšetření si vynuť.

Já jsem taky gastritidu měla i s přesahem do jícnu, a trápilo mě to roky, nejdřív mi říkali, že jsem simulant a výmýšlím si to, pak že to mám z nervů (což nevylučuji), taky mi furt cpali Omeprazol a dokonce antidepresiva :nevim: no a nakonec mi to gastro teda udělali, měla jsem to celé chycené Helicobacerem, vyfasovala jsem na 14 dní antibiotika a od té doby ťuk ťuk dobrý. U tebe to může být samozřejmě i něco jinýho, ale za ten test nic nedáš, a buď se vyloučí nebo potvrdí a můžete vymýšlet, co dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
24.11.21 08:57
@Anonymní píše:
@Pruhovaný_mýval A ještě když jsem s tou bolesti skončila na pohotovosti, dělali mi stěry ze stolice a brali mi krev, řekli že nic nenašli.. Kdybych tu bakterii měla tak to tam uvidí?

Z krve nenajdou nic, a ze stolice můžou a nemusí, není to test, který by se považoval za spolehlivý, proto se dělá ta gastroskopie. Stolice se dělá orientačně, pokud tam máš nález, tak je to tutovka, pokud ne, ještě to neznamená, že je všechno dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
24.11.21 08:58

@Pruhovaný_mýval ahoj, ja se trapim už 2 roky. Je mi denně zle. Byla jsem na gastru, tam prelecen Helicobacter a chronicky za te žaludku. Teď jsem byla na kontrolním, ještě čekám na výsledky, ale stav se nejlepsil, spis je to teď ještě horsi. Nevím, jak si pomoci.. myslíš, ze to někdy skončí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
24.11.21 09:19
@mesiah píše:
@Pruhovaný_mýval ahoj, ja se trapim už 2 roky. Je mi denně zle. Byla jsem na gastru, tam prelecen Helicobacter a chronicky za te žaludku. Teď jsem byla na kontrolním, ještě čekám na výsledky, ale stav se nejlepsil, spis je to teď ještě horsi. Nevím, jak si pomoci.. myslíš, ze to někdy skončí?

Těžko říct, podle výsledků, můj skromný odhad je, že když se správně odhalí příčina, tak to určitě přejde. Když bude test pozitivní, budeš muset najet na další kúru antibiotik, a pokud to zvolí správně, mělo by se to zlepšit. Pokud vyjdou negativně, bude třeba pátrat dál například po autoimunitním Crohnovi, bude třeba vyloučit potravinové intolerance (typická je celiakie) a určitě bude třeba zvážit i psychické zdraví (tělo si může myslet, že je stále nemocné, i když už je takříkajíc opraveno). No zkrátka těch příčin může být hodně a je potřeba být vytrvalý prudič, aby tě někdo bral vážně :zed: přeji ti rychlé zlepšení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 09:23

@Pruhovaný_mýval Gastro mi dělali, hadici až do žaludku, žádný vřed nemám, mám poleptany jícen z refluxu a zánět žaludku nejspíš z užívání Brufenu.

• Citovat
  • Nahlásit
342
24.11.21 10:03

Tohle chce čas. Helicobacter se taky musí správně přeléčit. Trojkombinace léků: 2 ATB + Omeprazol, dohromady, na 3 týdny. Je to masakr, ale jinak se tam ta mrcha drží dál. Na doléčení vřele doporučím ještě pár měsíců mastichu. Dá se koupit v kapslích. Po přeléčení je dobrá šetřící dieta. Někomu pomáhá např. i vysadit lepek. Taky jíst pravidelně, aby žaludek nebyl pokud možno prázdný. Možná i nějaké trávicí enzymy a podpora jater (essentiale). Játra jsou zkontrolovaná? Nevolnosti mohou být od nich a od žlučníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 11:52

Měla jsem v září, trvalo to 6 týdnů, nejdřív bolest žaludku, nevolnost, průjem…tyto obtíže postupně zmizely, ale říhání a nadýmání po každém jídle trvalo ještě 6 týdnů, stejně tak nechutenství a odpor k některým jídlům. Jedla jsem banány, mléčné výrobky, pečivo, rýži a testoviny. Měla jsem Helicid, + jsem si koupila vlékární čaj na zažívání, ten mi vysloveně dělal dobře. Na gastroskopii jsem nebyla. Mám reflux + jsem udělala dietní chybu- v rodine byla oslava a peklo se prase, normálně takový věci nejím. Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
493
24.11.21 12:32

@Pruhovaný_mýval celikaie byla vyloučena. No jsem zvedava, jaké budou výsledky. Ja jsem krom toho alergický na penicil a ten prý toho HB hubí dobre.. ale mě to musejí nahrazovat a to prý není tak účinné.. strašně se trapim. Změnila jsem komplet stravu, zkoušela jsem i různé terapie, ale cítím, ze ten zdravotní problém tam někde a vola.. už to trvá hrozne dlouho a rada bych nějakou úlevu :? dostala jsem na zkoušku Itoprid.. neprijde mi, ze mi nějak pomáhá. Co mi zabírá je Degan a Torecan, ale beru je výjimečně, protože po nich jsem hrozne malatna a to taky nechci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
24.11.21 12:37

@Okta všechny ostatní testy a krev mam v pořádku. Zkoušela jsem trávicí enzymy, ale po nich je mi ještě hůř. Mastichu jsem brala, ale měla z ni potom prujem, tak po mesici jsem ji vysadila. Čekám na výsledky z kontrolního gastra a jsem na trni. Ikdyz se vlastně bojím, ze se tím stejně nic nevyřeší. Po první trojkombinaci se taky nic nezmenilo a teď je to ještě horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat