Gastroenterologie u 5letého dítěte

542
11.1.10 18:27

Gastroenterologie u 5 letého dítěte

Ahojky,
jdu si pro radu. Zítra bych měla s 5 letou dcerou nastoupit do Zlína na dětské oddělení na gastroenterologické vyšetření. Teď jsem si volala do nemocnice pro bližší informace, ale skoro nic mi neřekli. Jenom, že tam budeme muset být hospitalizovány asi týden. ( já jsem si naivně myslela, že budeme nejpozději v pátek doma Smutný ).
Chtěla jsem proto poprosit ty, které mají s tímto vyšetřením u dětí zkušenosti, mohly byste mi, prosím, napsat jak to probíhá, jak to snáší, jestli je riziko nějakých komplikací, jaké další vyšetření u toho případně dělají atd…
Budu vděčná za každou informaci. Moc děkuji. Peggi _________________

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6512
11.1.10 21:38

Ahoj Peggi, nepises na jake mate jit vysetreni… na gastroskopii? Colonoskopii? Nebo nejake jine vysetreni? S cim tam jdete? Jake mel maly potize? Co mu maji vysetrovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
11.1.10 21:47

Každé toto vyšetření je nepříjemné menší děti trošku přispí.a netrvá to dlouho.Na endoskopiích jsou hodní doktoři.jenom tě upozorňuji na chování zdejších doktorů :roll: :roll: :roll: chovají se hrozně.Nejhorší je primář Pešák a jeho zástupkyně Dr. ŤOUKÁLKOVÁ co já jsme zažila tak mi bylo těch dětí a mamin líto.

At to dobře dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
11.1.10 21:54

Děkuju za odpovědi.Jdeme na vyšetření žaludku a střev. Skoro rok trpí řídkou, kašovitou stolicí, občas má bolesti bříška a v poslední době si ztěžuje na pálení žáhy. Zatím jsme chodili na alergologii, protože má hraniční hodnoty alergie na mléko. Drží bezmléčnou dietu, ale ten průjem se moc nelepší, tak proto chce dětská dr. udělat toto vyšetření. S tím přístupem dr. jsem docela šokovaná, myslela jsem, že tam jsou na lepší úrovni… 8-o
Ach jo, snad to bude dobré.

Jak dlouho to vyšetření trvá a je vážně nutná týdenní hospitalizace?A kdy jsou známé výsledky, je to během pár dní anebo se čeká delší dobu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
11.1.10 22:02

Takže to půjde asi na Gastroskopii i a na kolonoskopii

http://vysetreni.vitalion.cz/gastroskopie/

To chování jejich je hrozné.a všeobecně známe.Ale třeba budete mít štěstí a budou mít dovolenou. :roll:

A nebo budou mít zrovna dobrý týden.
A s tím týdnem hospitalizace.Ona je před tím příprava a musí nabrat nějakou krev jestli to ještě nemáte a jestli půjde na obě vyšetření tak se to nedá udělat v jeden den a pak ještě ty výsledky jsou hned ten den ale jestli z žaludku budou brát vzorek tak to se posílá na histologii a to trvá ale stejně asi dýl jak týden takže na to určitě čekat nebudete.

A ještě jestli ti můžu poradit tak se na všechno ptej a když tě odbydou tak se nenechej a udělej trošku bu bu bu a klidně si na ně i ztěžuj to je totiž to jediné co na ně platí.I když já v tvé situaci bych asi taky nic neřekla a vím jak to je protože to znám s té druhé strany jako zdravotník. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
11.1.10 22:16

Děkuju za odpovědi. Přiznám se, že jsi mě tím popisem jejich chování docela vyděsila 8-o . Je to fakt tak zlé? Příjmení p.doktorky zní docela sympaticky, představovala jsme si nějakou mladou holku těsně po škole :think: .....A ona je to zatím pěkná.....Tak to se máme na co těšit…
Ještě jsem se chtěla zeptat na dětské oddělení, jak to tam funguje. Je to tam prý rozdělené na malé děti a velké děti. Ona by měla být asi na oddělení, kde jsou velké děti, že? A jsou tam nějaké zvláštní pokoje pro ty děti, které čekají na vyšetření anebo jsou dohromady s těmi nemocnými? Osobně bych byla raději někde zvlásť, nerada bych, abychom si z nemocnice přivezly nějaký suvenýr v podobě např. střevní chřipky, jak už se nám jednou stalo :cry: .
Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
11.1.10 22:19

A ještě jsem se chtěla zeptat na narkozu - jak ji děti snáší a za jak dlouho se po ní probírají? Jsou nějaké rizika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
11.1.10 22:20

Tak oba dva doktoři jsou na všech oddělení co jsou dětské.Jako starší i mladší.A paní asistentka ŤOUKÁLKOVÁ má tak 50.Ale třeba s ní budeš mít dobrou zkušenost :hug:

Každopádně potom dej vědět jak jste dopadli.klidně i na sz.Ale uklidním tě jinak doktoři jsou tam mladí a hrozně příjemní :palec:

Ať to všechno dobře dopadne :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
11.1.10 22:21

Podle mě je úplně neuspí protože potřebují aby s nimi spolupracovala ale nevím to jistě nejsem z děckého :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
11.1.10 22:30

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila, myslela jsem jako mě s Verunkou, jestli je možné, že by nás dali na nějaký oddělený pokoj (když budeme hospitalizované na dětském). Se zlínskou nemocnicí nemám zkušenosti, ležely jsme zatím vždy ve vsetínské.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
23.1.10 08:45

Ahoj Nattali, tak už jsme z nemocnice doma. Pobyt zvládla dobře, byla moc hodná při všech odběrech. Na obě vyšetření (gastroskopii i kolonoskopii) jsme šly v pondělí, ale příprava začala už v neděli ráno. Snídani měla jen lehkou, na oběd jen vývar bez nudlí a celý den musela popíjet takový speciální roztok (byl teda pěkně hnusný i když ho sestřička osladila sirupem) na vyčištění střev. Za celou neděli ho musela vypít 2 litry :-( . Ale naštěstí to zvládla, ikdyž jsem z toho měla velké obavy. Ale kdyby ho nevypila, to vyšetření by se udělat nedalo. Krajní možnost byla, že by jí sestra zavedla přes nosík do žaludku sondu a ten roztok tam dostala takhle. Pak ještě večer dostala 2 klystýry a ráno 1.
Před vyšetřením ji na sále uspali, ja jsem čekala na chodbě, vyšetření trvalo necelou hodinu.
Pak jsme přijely na pokoj, a tam dospávala asi 3 hodiny.
Vyšetření jí dělala dr. Ťoukálková, naštěstí měla asi dobrý den, protože nebyla ani protivná nebo arogantní (z toho jsem měla docela obavy).
Odpoledne mi přišla říct, co jí našla - příčinou všech obtíží je zánět ve střevě - ulcerosní kolitida :cry: . Je to autoimunitní onemocnění, které je na celý život. Když budou obtíže, zánět se přeléčí, pak bude nějakou dobu klid a pak se zase objeví, zase se přeléčí......Těžko odhadnout, jak se to bude vyvíjet dál, je to hodně individuální......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marra
22.9.11 18:31

Zakladatelko,zrovna dneska me obvodacka ze vsetina rekla at se ihned objedname na to same vysetreni co vy do zlina,muzes mi prosim rict jak je mala na tom?a jak byla pred tim presne dobu prujmu,kolik jich mela atd?ja to same resim dvouapulletym synem ma kakani i sedmkrat denne,ridkou stolici a v ni kousky nestraveneho jidla,mame take alergii na laktozu,ale vyhibame se vsem produktum..ach jo mylela jsem ze jde o vysetreni na jeden den a ne na tyden:(jak dlouho jste tam byly?dekuji moc za odpovedi uplne mam z toho strach:(

• Nahlásit
  • Citovat
415
23.9.11 08:03

Peggi, já to nedočítám - čas - syn podstoupil enteroskopii a cosi, prostě šlo o vyšetření na celiakii. Předtím byly samozřejmě pozitivní krevní testy. V nemocnici jsem s ním byla, ráno nás přijali, pak medikace, lehké a velmi krátké uspání (byl takřka „vzhůru“ když jel dovnitř a taky když jel ven - jsem ráda, že jsem tam byla, neustále se snažil z té postele slézt a JÍT DOMŮ!!), po narkoze mu bylo špatně - tak on reaguje, byl dezorientovaný. Večer jsme s manžele podepsali reverz a vzali ho domů a bylo to OK. Tehdy mu bylo čerstvě sedm.
A omlouvám se, teď vidím, že je diskuze už staršího data.
Peggi, držím palce, aby ta UK usnula a už se neprobudila!

Příspěvek upraven 23.09.11 v 08:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
23.9.11 08:04

Marro, dělali mu krevní testy na alergii na BKM a na lepek, tedy především Ttg? Po druhém roce už by testy nemusely být falešně negativní ( u nás byly falešně negativní v 18 měsících, ale on měl mnohem slabší příznaky, než popisuješ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
exlady
4.1.12 15:16

Gastroentrologia u dcerky 4r.

Ahojte,

prosím Vás má niekto skusenost s tym, ze mu sieta pravidelne vracia uz takmer 2 roky v intervaloch od seba zhruba 2 mesiace skoro pravidelne z nicoho nic?
To sa deje mojej dcerke a doktorka sa stale odvolava na to ze je to priznak toho ze bude chora a ze je to angina…uz ma to po tych 2 rokoch naozaj nas… a tak som ju donutila jej urobit nejake testy alebo neico aby sme vedlei z coho to ma…ci nema curkovku alebo co ja viem co…zistila iba ze mala je chudokrvna a dala jej na to nejake kvapky, chudokrvna som aj ja…No a nakoniec nam dala papier na tu gastroenterologiu do Motola. Zatial sa tam neviem dovolat…aby sme si naplanovali termin…Ako som citala v prispevku od Peggi tak teraz neviem ci tam malu nechaju na viac dni alebo ako?Viete mi to niekto objasnit?
Vsetky vysetrenia mame tj. brucho, krv, krvne testy komplet, ocne a co ja viem co vsetko tam este bolo,
Myslite ze je to dobry napad, aby som malu podstupila tomuto vysetreniu ked lekarka nema ani sajnu o co ide? :zed:
Dakujem

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama