Gastroskopie na konci 1. trimestru

Anonymní
16.4.21 10:20

Gastroskopie na konci 1. trimestru

Ahojte,

za tyden budu pomalu koncit 1. trimestr a jdu si za Vami pro radu a dalsi nazory. Mam podezreni na vredy na dvanactniku nebo nabeh na ne. Bolesti zaludku jsou kazdy den v noci, kdyz jsem na lacno a je to hruza. Nemuzu poradne spat, drzim dietu, neni mi dobre, takze gastroskopie je proste nevyhnutelna.

Je tady nekdo, kdo ji taky v 1. trimestru podstoupil prosim? Kdyz mi ji delali pred 2 lety, dali mi tu oblbovavi injekci, ted bych to samozrejme musela vydrzet bez ni a melo by to snad byt v poradku pro miminko, ze?

Dekuji za rady a povzbuzeni. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
129
16.4.21 21:41
@Anonymní píše:
Ahojte,

za tyden budu pomalu koncit 1. trimestr a jdu si za Vami pro radu a dalsi nazory. Mam podezreni na vredy na dvanactniku nebo nabeh na ne. Bolesti zaludku jsou kazdy den v noci, kdyz jsem na lacno a je to hruza. Nemuzu poradne spat, drzim dietu, neni mi dobre, takze gastroskopie je proste nevyhnutelna.

Je tady nekdo, kdo ji taky v 1. trimestru podstoupil prosim? Kdyz mi ji delali pred 2 lety, dali mi tu oblbovavi injekci, ted bych to samozrejme musela vydrzet bez ni a melo by to snad byt v poradku pro miminko, ze?

Dekuji za rady a povzbuzeni. :srdce:

Ja jsem ty silene bolesti dvanactniku v 1.trimestru mela jak druhe, tak ted treti tehotenstvi. Nejsi v tom sama :hug:
Ovsem tehotne se gastro dela jen ve velmi vaznych pripadech. Mne v 1.trimestru gastroenterolog (kamarad) udelat gastro nerisknul, pouze ultrazvuk, rozbor krve, aby se vyloucily problemy s jinymi organy, treba slinivkou nebo zlucnikem. Pak se nasadil Helicid, ktery je v tehotenstvi naprosto bezpecny, na vredy a podrazdeni by zabrat mel. Kazdopadne ty moje ukrutne bolesti pokracovaly do poloviny 3. mesice, pak postupne zmizely. Pomohl Helicid, dieta a ze skoncily nevolnosti.
Kazdopadne u gastroskopie zadna oblbovaci injekce se nedava, dela se to nazivo jen s obstrikem hltanu. Takze mozna si to s necim pletes.
A popravde neco mi na tomto pribehu nesedi… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
17.4.21 06:39

V těhotenství bych na to nešla, nech si napsat omeprazol, ten by ti měl prakticky ihned hodně ulevit.. já dostala antibiotika a ten omeprazol a do dvou dnů obrat o 180 stupňů k lepšímu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 09:34

@ganaze uz jsem na gastru byla a dali mi i njekci, po ktere vubec nevis, ze jsi na nejakem vysetreni byla, akorat musis mit odvoz, je to ted uz bezna prace bych rekla. Ty bolesti v noci jsou sileny, pak to boli cely den a pak treba zas den ne. Mozna pak udelam nejakou dietni chybu, o ktere si myslim, ze to bude v poho a rozjede se to znovu. No, nikdy jsem nic takoveho nezazila. Doufam, ze mi udelaji test na Helicobactera a rozbor krve a nasadim Helicid a bude to lepsi.
Diky za zpravu.

• Citovat
  • Nahlásit
129
17.4.21 10:39
@Anonymní píše:
@ganaze uz jsem na gastru byla a dali mi i njekci, po ktere vubec nevis, ze jsi na nejakem vysetreni byla, akorat musis mit odvoz, je to ted uz bezna prace bych rekla. Ty bolesti v noci jsou sileny, pak to boli cely den a pak treba zas den ne. Mozna pak udelam nejakou dietni chybu, o ktere si myslim, ze to bude v poho a rozjede se to znovu. No, nikdy jsem nic takoveho nezazila. Doufam, ze mi udelaji test na Helicobactera a rozbor krve a nasadim Helicid a bude to lepsi.
Diky za zpravu.

Neni za co, jen vim o cem mluvim, protoze pracuji na gastroenterologii. Pausalne se injekce u gastra nedava. Ale nevim kde jsi byla, a hlavne kde ti chteji na konci 3.mesice to gastro delat. PPI (Omeprazol) a ATB na helicibacter pylori zaberou tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat