Gastroskopie nosem - zkušenosti

365
31.8.20 16:56

Gastroskopie nosem - zkušenosti

Ahoj,

kdo byl prosím na gastroskopii nosem? Je to opravdu bez daviciho reflexu? Mam problémy se žaludkem, ale z klasického gastra mam velký strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31.8.20 17:23

gastroskopie nosem

Tak já jsem byla i na ""gastro krkem a pak podruhé jsem si musela v Praze připlatit 700kč na zavedení tenké sondy nosem.Ale ještě že jsem to udělala…nosem to nebylo náročné, neobjeví se ""dávivý reflex, no prostě je to nosem nejlepší/jen ten příplatek??!!/ 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1934
31.8.20 18:38

Já teda tomu asi moc nerozumím…ale jaký má zavedení sondy nosem vliv na dávicí reflex? Sonda vede nosem do krku, do jícnu a dál do žaludku. Dávicí reflex se spouští právě v tom krku :nevim: a teda provlékat něco nosem do krku není příjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3261
31.8.20 21:27

Byla jsem na sondu nosem a dávivý reflex není, neplatila jsem nic.
Bylo to rychlé a vpohodě, doporučuji.
Cituji:
Transnasální gastroskopie je vyšetření žaludku přístrojem zavedeným nosem, který je pouze lokálně znecitlivělý. Přístroj se nedotýká jazyka a nedochází k vyvolání dávivého reflexu. Není nutné se obávat bolestivosti a odpadá případné podání nitrožilní injekce k celkovému zklidnění. Při vyšetření je možnost komunikace mezi pacientem a lékařem během celé doby trvání zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama