Gastroskopie nosem - zkušenosti

403
31.8.20 16:56

Gastroskopie nosem - zkušenosti

Ahoj,

kdo byl prosím na gastroskopii nosem? Je to opravdu bez daviciho reflexu? Mam problémy se žaludkem, ale z klasického gastra mam velký strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31.8.20 17:23

gastroskopie nosem

Tak já jsem byla i na ""gastro krkem a pak podruhé jsem si musela v Praze připlatit 700kč na zavedení tenké sondy nosem.Ale ještě že jsem to udělala…nosem to nebylo náročné, neobjeví se ""dávivý reflex, no prostě je to nosem nejlepší/jen ten příplatek??!!/ 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2505
31.8.20 18:38

Já teda tomu asi moc nerozumím…ale jaký má zavedení sondy nosem vliv na dávicí reflex? Sonda vede nosem do krku, do jícnu a dál do žaludku. Dávicí reflex se spouští právě v tom krku :nevim: a teda provlékat něco nosem do krku není příjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3452
31.8.20 21:27

Byla jsem na sondu nosem a dávivý reflex není, neplatila jsem nic.
Bylo to rychlé a vpohodě, doporučuji.
Cituji:
Transnasální gastroskopie je vyšetření žaludku přístrojem zavedeným nosem, který je pouze lokálně znecitlivělý. Přístroj se nedotýká jazyka a nedochází k vyvolání dávivého reflexu. Není nutné se obávat bolestivosti a odpadá případné podání nitrožilní injekce k celkovému zklidnění. Při vyšetření je možnost komunikace mezi pacientem a lékařem během celé doby trvání zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
13.1.21 18:58

Kde prosím provádějí zákrok nosem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
13.1.21 19:58
:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1573
13.1.21 20:01

@Mráček1
V Pze nemocnice Svaté Anny na Žižkove

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
13.1.21 20:21

@Mráček1 to záleží.. mě řekli, že mi jí udělají nosem (Praha - Nusle), ale vůbec se tam nedostala ta sonda. Cítila jsem to „u očí“ a dál nic. Hodně to bolelo, tak to dr vzdal, že mám hodně tenké dírky.. proběhlo to pusou a dobrý..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
14.1.21 19:14

@K82 Děkuji za info, to mám hodně daleko teda, já právě byla na gastroskopii ústy a nezvládla jsem to, jen jsem viděla tu hadici a už mi bylo zle ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
14.1.21 19:18

@Kolarkaa no já to právě pusou nezvládla..byl to hrozný trapas, jak mi tu hadici zavedli do krku tak jsem ji vytáhla ven, příště jsem to nevydržela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1573
14.1.21 20:49

@Mráček1
Já tě chápu, take na to chodím a je to pro mě utrpení. Takže taky zvažuji ti alternativu. Nevím odkud jsi, ale googli „transnasalni gastroskopie“ a tam ti třeba vyjedou i jiná pracoviště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8002
14.1.21 20:51
@Mráček1 píše:

Moment pošlu odkaz, byla jsem na zákroku a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8002
14.1.21 20:53
@Mráček1 píše:

http://www.gastroenterologiepraha1.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
15.1.21 12:16

@topazio Jsem z Nového Jičína, koukala jsem na ten odkaz, škoda, že to je až v Praze, kouknu na net, jestli najdu i něco podobného tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8002
15.1.21 13:46
@Mráček1 píše:
@topazio Jsem z Nového Jičína, koukala jsem na ten odkaz, škoda, že to je až v Praze, kouknu na net, jestli najdu i něco podobného tady.

Já taky nejsem z Prahy a jela jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat