GC Tooth Mousse - zkušenosti, rady

2186
6.12.19 11:54

GC Tooth Mousse - zkušenosti, rady

Dobrý den všem,
prosím o vaše dlouhodobější zkušenosti u vašeho dítěte s přípravkem GC Tooth Mousse, jak užívat a je lepší než GC MI Paste Plus?
Máte pocit, že při používání tohoto přípravku se opravdu snížil výskyt kazů? Nebo to používáte pro jistotu, protože zubař doporučil, ale máte pocit, že kazy se vyskytují úplně stejně jako dříve? Jak často používáte? Nanášíte kartáčkem nebo vatovou tyčinkou?
Složení výrobku ani cena se mi příliš nelíbí, kdybych ovšem věděla, že to dceři zachrání zuby (ne mléčné ale i stálé, které se jí bohužel už taky kazí), tak to asi vyzkouším.
Případně máte nějaký tip na jinou variantu pro ochranu zubů dětí a dorostu?
Elmex gel mi moc nevyhovuje špatně se nanáší a může se nanášet také kartáčkem? má stejný účinek, jako když se potírá?
Doktorka mi říkala, že dcera má takové kazy, jako by byla o pět nebo i více let starší :-(
Zuby si čistí dobře, to potvrdila i dr. Sladké pití spíše zřídka. Snažíme se jíst zdravě.
Zkusíme vyplachování pusy čistou vodou po každém jídle.
Má význam nějakým způsobem doplňování vápníku? a případně jak nejlépe?
Děkuji.
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1240
6.12.19 12:14

@cancerka teda to je otazek :lol: Me doporucila detska zubarka pro dite Elmex gelee, ale mel problem s chuti. Ted pouzivame uz vic jak rok GC Tooth Mousse 1× tydne vecer misto pasty a vse v pohode. Starsi ma vadu na sklovine a za cca 3 roky se mu to nezhorsilo a ani kaz se tam neudelal. Takze v tomto ohledu za me super. Mladsimu to v rozjeti kazu nepomohlo. Zkus si neco zjistit o ozonu. Strejda mi to pro deti doporucoval. Zubarka ale byla skepticka, ze je to jen tahani penez z lidi. Chodi pravidelne na dentalni hygienu? Dulezite je pravidelne cistit i mezizubni prostory kartackem nebo alespon niti. Pouzivani jednosvazkoveho kartacku taky muze hodne pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2186
6.12.19 14:59

@luci.no díky za info :palec: ozon? jaký ozon?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
6.12.19 15:12

@cancerka moc o tom nevim. Delaji to jen nejake kliniky a pry se nasadi takovy spuntik na zub a necha se na nej pusobit ten ozon. Ale bratranec to absolvoval s mlecnymi i stalymi zuby a kazum se nevyhnul. Otazka je, zda by jich mel stejne nebo vic, kdyby ozonem zuby osetrene nemel :nevim: je to ale dost drahe. Jeste se zamysli, jake ma dcera geneticke dispozice ke kazivosti (jake mas zuby ty a jeji otec?) a zda netrpi refluxem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2186
9.12.19 08:39

Ještě mě napadlo, že málo obecně pije, jestli to nemůže být problém, že pak určitě i méně sliní a tím se třeba bakterie snadněji množí :think:
Je to blbé, protože ji těžko můžu hlídat jak pije nepije, když je celý den ve škole. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama