Genderově neutrální lidé a výchova

30.10.19 13:59

Genderově neutrální lidé a výchova

Zdravím!
V poslední době se čím dál častěji setkávám s touto problematikou. Všude je milion článků na téma gender, rodiče nechtějí říct dětem pohlaví do x let či vůbec, říkají dětem „to“, nedávají holkám sukně atd. Co se týče dospělých tak pochopím, když někdo se cítí být opačným pohlavím, ale stále častěji slyším o lidech, kteří neví, co jsou za pohlaví nebo nejsou prý žádné pohlaví. Dokonce prý existuje 71 pohlaví ve smyslu genderu. :zed:
To co mě nejvíce vadí na těchto lidech je, že se neustále cítí utlačovaní např. symbolem ženského pohlaví na vložkách (viz aféra s Always), stěžují si, proč nemůžou chodit na záchod opačného pohlaví, než je jim biologicky dáno atd. Někteří se cítí prý být dotčení i tím, že je označíte jako ona nebo on. :roll:
Chci se zeptat na váš názor na věc. Zda-li jsem jediná, komu to vše připadá přehnané, co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2567
30.10.19 14:03

Přijde mi to jako nafoukly problém pár jednotlivců, kteří jsou akorát hodně slyšet a je jim dán mediální prostor. Kolik takových lidí osobne znáš? Já teda nikoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
30.10.19 14:06

Kolik takových znáš? Já pouze jednoho a to zprostředkovaně, osobně jsem toho člověka ani neviděla. Jsem ráda, že netrpim na zadnou diagnozu typu žena v mužském těle a naopak, musí to být strašné. Takže neřeším.

• Citovat
  • Nahlásit
10123
30.10.19 14:08

@Queenofthenight tahle diskuze o vložkách už tu proběhla před pár dny. Co si o tom myslím? Ať si každý svoje feti vychovává jak chce, ať si každý bojuje za co chce. Geyové a lesby museli za svá postavení bojovat staletí a od té doby, co byli přijati do společnosti a lidé je začali tolerovat, je od jejich bojů pokoj. To, že rodiče takhle vychovávají své děti je možná hloupost, ale nevěřím, že to jejich orientaci dokáže nějak ovlivnit. Ta je dána geneticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789

@Queenofthenight Podle mě tihle gender neutrální neví co roupama, asi se máme moc dobře, že lidi mají čas vymýšlet kraviny. Gender rovnost neuznávám, nikdy bych své děti nevychovavala jako nějaké bezpohlavni mutanty :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719

Lidi se nudí :lol: Brzo půjde naše vývojová větev do kytek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
30.10.19 14:09
@Queenofthenight píše:
Zdravím!
V poslední době se čím dál častěji setkávám s touto problematikou. Všude je milion článků na téma gender, rodiče nechtějí říct dětem pohlaví do x let či vůbec, říkají dětem „to“, nedávají holkám sukně atd. Co se týče dospělých tak pochopím, když někdo se cítí být opačným pohlavím, ale stále častěji slyším o lidech, kteří neví, co jsou za pohlaví nebo nejsou prý žádné pohlaví. Dokonce prý existuje 71 pohlaví ve smyslu genderu. :zed:
To co mě nejvíce vadí na těchto lidech je, že se neustále cítí utlačovaní např. symbolem ženského pohlaví na vložkách (viz aféra s Always), stěžují si, proč nemůžou chodit na záchod opačného pohlaví, než je jim biologicky dáno atd. Někteří se cítí prý být dotčení i tím, že je označíte jako ona nebo on. :roll:
Chci se zeptat na váš názor na věc. Zda-li jsem jediná, komu to vše připadá přehnané, co si o tom myslíte?

Myslím si o tom, že se svět zbláznil. Malé děti ví, že holčičky mají pipinku a kluci pindíka, takže jsou jen dvě pohlaví a nevím, proč dětem motat hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26076
30.10.19 14:12

O vložkách si myslím, že to je geniální marketingový tah. Píšou o tom všude a ještě zadarmo. Zdravíme PR firmy Always. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
30.10.19 14:15

Podle mě je to zbytecne zvelicenej problém hrstky lidí. A ti, šťastní, že se to řeší, vymyslí ještě větší blbiny, jak na sebe upozornit. Normálního, průměrné inteligentního člověka, symbol na vlozkach fakt nemůže urazit. A teda já občas na ten panskej záchod chodím, když je na damskym fronta. Synove chodí se mnou na damskej. Sukně nenosím a dcera nejspíš taky nosit nebude. Ale ona i já jsme holky, synove jsou kluci. Ať chceme nebo ne, je to prostě tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
30.10.19 14:17
@chaela píše:
Podle mě je to zbytecne zvelicenej problém hrstky lidí. A ti, šťastní, že se to řeší, vymyslí ještě větší blbiny, jak na sebe upozornit. Normálního, průměrné inteligentního člověka, symbol na vlozkach fakt nemůže urazit. A teda já občas na ten panskej záchod chodím, když je na damskym fronta. Synove chodí se mnou na damskej. Sukně nenosím a dcera nejspíš taky nosit nebude. Ale ona i já jsme holky, synove jsou kluci. Ať chceme nebo ne, je to prostě tak.

Jsi opravdu holka? Dívala jsi se dobře? Nespletla jsi to? Přeci jenom je 71 pohlaví a kdo se v tom má vyznat, že? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5731
30.10.19 14:19

O vložkách Always to byla diskuze pár dní zpátky, vidím to jako marketingový tah. Kdyby jim nešlo o celosvětou propagaci zadarmo, tak nikde o tom prohlášení nevydávají a jen by změnili potisk. Potisky na výrobcích se mění běžně a málokdy o tom firmy velkolepě informují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
30.10.19 14:19

71 pohlavi? Jsou proste jen 2. Nic vic ani min, ani nic mezi tim. To je muj nazor na gender. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5731
30.10.19 14:20
@Queenofthenight píše:
Zdravím!

To ses dozvěděla kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
30.10.19 14:21

Svet se v prd. l obraci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
30.10.19 14:30

My teda s manželem rozhlašujeme, že budeme dítě vychovávat genderově neutrálně do 15 let, aby se samo rozhodlo. Ale byl to vtip, doufám, že to všichni, komu jsme to řekli, pochopili. :mrgreen:
Jinak je to, samozřejmě, ptákovina :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat