Generali - ukončená smlouva, vyplaceno odbytné a prý dluh?

1319
18.6.13 09:06

Generali-ukončena smlouva,vyplaceno odbytne a pry dluh?

Prosim stalo se vam to nekdy? Ve zkratce - pred dvěma lety hsem zrušila životní a rizikové pojištěni u generali, vse ok, slozenkou mi přišlo odbytne a ted najednou platební rozkaz na asi pět tisíc, ze dluzim… Po telefonátu na centrálu, pry mohlo dojit k chybě…zitra tam budu jeste volat, nemam ted v ruce cislo smlouvy. Stalo se vam neco podobného? Nejsem si ničeho vědoma, hlavne prece by nevyplatí li odbytne, pokud by na smlouve byl dluh… To mi řekli i na centrále…tak co to je toto? Sem naštvaná! Dik za připadne zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Jitka1976
18.6.13 09:13

No…může to být tohle-pokud vypovíš smlouvu, mají oni cca 3 měsíce výpovědní lhůtu…ale ty 3 měsíce musíš pořád platit…příklad. ty ukončíš pojistku k 1.6.2013 písemně…oni to potvrdí…vše je ok, ale výpovědní lhůta je ty 3 měsíce (nám to teď taky takhle udělali…výpov´ěď máme a platíme dál…)
zjisti si, jestli to není tohle…ve smlouvě by to mělo být napsané…

• Citovat
  • Nahlásit
1319
18.6.13 09:18

Ano, to vim, ale přeci odbytne vyplacení az po vypršení smlouvy a po uhrazení poslední splátky…přeci nevyplatí penize, pokud by byl dluh na smlouve…to se zda nesmyslne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
18.6.13 09:26

@lllucie
To bude určitě nějaká jejich interní chyba. Nemůže se stát, že Ti vyplatí odbytné a až po takové době Ti pošlou rozpis na dluh! To opravdu není možné. Převážnou většinou si pojišťovny berou dluh právě z odbytného, takže je to null-null. Jinak výpovědní doba je 6 týdnů. Tím, že ti poslali odbytné, tak ti s tím přišlo i oznámení o zániku, takže pro tebe je to ukončená věc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
18.6.13 09:30

Diky, ja doufam, ze to bude omyl, nadnesene napisu, ze mi nejde o penize ale o princip, štvou me vsechny tyhle pojišťovny, banky co si nechávají zaplatit uz jen za to, ze na pobočce vezmes za kliku…samozřejmě me ty penize štvou, ale sem snad schopna se s nima soudit, jak me to točí!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
20.6.13 23:09

Zas tolik bych to nehrotil. Sice chápu to rozhořčení, ale všichni chybujeme. I já se přiklánim k názoru, že to musí být chyba. Pokud nebude, pak se s nimi suď. Ale zrovna Generali nepatří mezi ty, kterým zaplatíš za otevření dveří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
24.6.13 16:05

Tak ja to samozřejmě dle tvych slov nehrotim, soud byl myšlen az v případe, ze by nebyli ochotni uznat chybu. Asi jsem se špatně vyjádřila…jinak za tim, ze me vsechny bankovní ústavy a pojišťovací společnosti lezou krkem, si stojim, je to ovšem velmi umocneno skvělou konfrontaci se společností Partners!!! Ti mi jeste vylézt na oci tak se neznám, samozřejmě v nadsázce myšleno! No kdyz si vezmu jaky jim stačí vzdělaní pro jejich špičkové finanční poradce, nedivím se ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
24.6.13 16:09

@lllucie A to si oproti konkurenci na vzdělání zakládají ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
24.6.13 16:11

Hm. Hácha. Vzdyt tam verbujou i s prominutím blbce s ucnakem…muj bývaly Fin. poradce tomu odpovídá!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
25.6.13 08:41
@lllucie píše:
Prosim stalo se vam to nekdy? Ve zkratce - pred dvěma lety hsem zrušila životní a rizikové pojištěni u generali, vse ok, slozenkou mi přišlo odbytne a ted najednou platební rozkaz na asi pět tisíc, ze dluzim… Po telefonátu na centrálu, pry mohlo dojit k chybě…zitra tam budu jeste volat, nemam ted v ruce cislo smlouvy. Stalo se vam neco podobného? Nejsem si ničeho vědoma, hlavne prece by nevyplatí li odbytne, pokud by na smlouve byl dluh… To mi řekli i na centrále…tak co to je toto? Sem naštvaná! Dik za připadne zkušenosti.
Chyba nechyba - do 15 dnů od doručení platebního rozkazu musíte podat odpor, jinak se stane exekučním titulem!

Odpor se podává dvojmo soudu, který platenmí rozkaz vydal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat