Reklama

Generalizovaná úzkostná porucha a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:37
Generalizovana úzkostná porucha a těhotenství

Ahoj děvčata. Mám necelý rok GAD. Brala jsem půl roku různé antidepresiva ale nepomahaly. Je to neustálý panický strach z různých myšlenek které jdou špatně vymazat spíše ne a nutí vás to nad nimi přemýšlet a bát se jich.

Mám takový dotaz chceme miminko a tak jestli některá z vás by mi neporodila jestli je to dobrý nápad. Jsem bez leku. Ale mám strach aby se mi to v těhotenství nezhorsilo a neublížila jsem miminku a nebo aby pak jsem neměla poporodni deprese nebo laktacni.

Dr říkal ze neví jak to budu dávat. Prosím tímto o rady. Děkuji moc všem.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10351 příspěvků 07.08.18 09:44
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata. Mám necelý rok GAD. Brala jsem půl roku různé antidepresiva ale nepomahaly. Je to neustálý panický strach z různých myšlenek které jdou špatně vymazat spíše ne a nutí vás to nad nimi přemýšlet a bát se jich.

Mám takový dotaz chceme miminko a tak jestli některá z vás by mi neporodila jestli je to dobrý nápad. Jsem bez leku. Ale mám strach aby se mi to v těhotenství nezhorsilo a neublížila jsem miminku a nebo aby pak jsem neměla poporodni deprese nebo laktacni.

Dr říkal ze neví jak to budu dávat. Prosím tímto o rady. Děkuji moc všem.

Pokud neví doktor, jak to budeš zvládat, tak asi ani laik neporadí :nevim: Obecně je v těhotenství člověk citlivější a po porodu je to většinou záhul, když se nevyspíš a máš náročnejší mimino. Takže bych se zhoršením pro jistotu počítala. Jsi bez léků a trpíš panickým strachem? Proč nebereš ty léky? Nechala bych si od doktora předepsat něco, co lze i v těhotenství. Když to dítě nutně teď chceš. A sehnala si dopředu pomoc v případě, že se ti rozjede poporodní deprese. Ta může postihnout i někoho, kdo před tím problémy neměl.

Anonymka.D.
Stálice 66 příspěvků 07.08.18 09:49

Ahoj, mám něco podobného, jako ty a musím brát léky. Taky se snažíme o miminko, ale už dopředu vím, že léky budu brát alespoň v minimální dávce, protože ty stavy jsou pro mimčo mnohem horší než nějaká minimální dávka léků.
Určitě léčbu ještě zkonzultuj s doktorem, ono je taky možné, že dokud nebudeš psychicky v pohodě, tak ani neotěhotníš.

barabrambora
Kecalka 371 příspěvků 07.08.18 11:10

Ahoj. Já jsem přišla ve 22. týdnu o syna. Rok a půl jsem trpěla až se mi rozjela úzkostná porucha. Rok a půl jsem brala citalec. Pak jsem se rozhodla vysadit. Otěhotněla jsem hned po vysazení. Zvládala jsem to dobře. Kolem toho 20. týdne to bylo horší, ale spíš nervy než úzkost. Ještě k tomu mi zjistili na začátku těhotenství cukrovku, tak jsem měla starost navíc. Do toho pořád nějaké krvácení a další problémy. Dotáhli jsme to do 37 .týdne, ve 36. jsem měla vysoké jaterky, tak vyvolání porodu. Čekala jsem, že se mi úzkosti vrátí po porodu a po všech těch problémech. Bylo to ok. Kojila jsem 7 měsíců, pak jsem musela ze zdravotních důvodů přestat. Celou dobu dobrý, teď se mi úzkost vrací jen v období MS a ovulace. Nikdo ti neřekne, jak to bude u tebe. V nejhorším případě ti nasadí zase léky. Toho bych se nebála. Pro mimčo jsou horší tvoje úzkosti než nízká dávka léků.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 11:22

Já bych do toho nešla..
Těhotenství odstartuje vlnu změn a pocitů a co teprve obyčejné baby blues po porodu. V šestinedělí si prošla peklem každá druhá. Zkus si představit, co by to s tebou mohlo udělat…
Já byt na tvem místě tak přestanu brát léky a prožiju si to největší peklo co jde, začnu chodit na místa které panické ataka způsobují a budu se intenzivně snažit přeměnit právě ty vspomínky na kladné. Třeba metodu ťukání nebo hypnózu jsi zkoušela? Určitě bych investovala do dobrého terapeuta. Vím o čem mluvim, taky jsem so GAD prošla. Teď už mi ty moje připadají ako hloupost, ale tehdy to byl démon.
Jen s jízdou v autě na delší trasy jako spolujezdec mám stále problém. Ale zase ta dovolená za to stojí :)

Lucynka7
Povídálka 16 příspěvků 07.08.18 16:29

Jasné holky. Mě by bylo dobre kdybych uměla vypnout ty myšlenky. S antidepresivy mi bylo mnohem hůře a proto se již k nim nechci vrátit.
Rada bych už ale miminko moc po něm toužíme a proto nevím zda jít do toho nebo ne. A proto hledám názory tady, protože dost z vás si něčím prošlo.
Děkuji děvčátka za všechny vaše příspěvky. 8o

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama