Generalizovaná úzkostná porucha - dobrý psychiatr či psychlog

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adunka3
Povídálka 17 příspěvků 05.03.18 09:22
Generalizovaná úzkostná porucha - dobrý psychiatr či psychlog

Ahooj, už odmala jsem měla nějaké psychické problémy, ale vždy jsem nějak normálně fungovala. Asi před 3 roky se můj stav zhoršil a začala jsem mít obrovské problémy se spaním. Rozhodla jsem se navštívit psychiatra a ten mi diagnostikoval generalizovanou úzkostnou poruchu. Nasadil mi Trittico. Myslela jsem, že mi zabralo, ale příčina byla asi spíš v tom, že jsem neměla vůbec žádné starosti. Teď když s blížícími se státnicemi, prací opět začaly, cítím se strašně. Špatně snáším změny, neumím bojovat se stresem. S psychiatrem nejsem spokojená, protože je to jen ten typ předepisovače prášků a o jiných možnostech léčby nechce ani slyšet, prý je to neúčinné. Proto bych ho ráda změnila. Doporučila by mi někdo nějakého opravdu dobrého? Může to být i psycholog. K jednomu psychologovi jsem docházela na psychoterapie, ale byl to mladý kluk čerstvě po škole a nevytvořila jsem si k němu důveru :(nezdál se mi jistý v tom, co dělal. Proto bych ráda někoho ostříleného. Ráda bych byla, kdyby to nebyl jen předepisovač léků.
A celkově bych se s Vámi chtěla poradit, jak podobný problém řešit. Jsem otevřená i jiným možnostem, alternativnějším. Zajímala jsem se o metodu RUŠ, ale bohužel momentálně si to finančně nemohu dovolit. Myslíte, že na tuto poruchu je vhodná regresní terapie? Nebo je tu někdo, kdo má stejnou poruchu a mohl by mi poradit co pomohlo jemu? :) :nevim: Moc vám děkuju :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Kelišová 6531 příspěvků 05.03.18 09:33

Ahoj,
já to tedy měl přesně naopak, psycholožka mi nijak zvlášť nepomohla a psychiatr mi tedy krom léků poradil i jako psycholog. Akorát rovnou k věci, bez keců kolem jako u psychologa. :) Ale podle spousty recenzí je s ním spokojen každý, takže je to asi fakt profík.
Jinak konkrétního psychologa žel neporadím. Jen to, co mi řekl psychiatr, nechat se úzkostmi ovládnout, nebránit se jim, naopak jim jít naproti a ony ztratí na síle. Mám stejnou diagnózu.

Akcule
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 05.03.18 11:33

Ahoj nevim od kud jsi ja se lecim jiz asi 12 let… :mrgreen: vypuklo mi to v 17 letech…je mi 31 mam 2 deti manzela atd a vse zvladam docela…jsou ale i horsi chvile samozrejme jsem nachylna ve stresovychnsi­tuacich me chyti panika driv jsem brala antidepresiva ted uz ne protoze mi vadi nesnesu je maji u me sileny nabeh ktery nepremuzu nesnesu ty uzkostny stavy hoti mi telo mam strasny uzkosti po nich atd a az tehdy pred lety jsem sinrekla tak je asi nepotrebuji :mrgreen: po zjisteni ze je mi po nich hur me vlastne nakoplo ze mi to vlast e jeste neni tak strasne kdyz to muze byt jeste horsi :mrgreen: mam i dalsi potize…kam koliv vyjedu ci vyjdu chce se mi na velkou chyti me panika a uzkost uz jsem si na to tak zvykla ze mi to ani neprijde uz divny a zvladam to :mrgreen:
To jediny me stve ji ak to docela zvladam ale, doporucuju ti dr. Dlabal…jr to psycholog, psychoterapeut a hypnoterapeut. Plati se 800 kc hodina ale 12 let u psychologu a psychiatru mi nepomhlo jako 2 navstrvy u nej :hug: mela.jsem lehkou hypnozu i a ta mi pomohla ale hkavne ma super pristup a dela to obracenou psychologii bychnrekla strasne me za pouhe 2 h. Naucil idet vse z druhe strany…sezeni neprobiha tak, ze se te.pta a ty mu rikas tady v te sytuaci mi bylo zle a tak, ale reknes mu to a on se pta a pri jakych Vam neni uzkostne atd…a tim te vlastne nauci nad tim premyslet uplne jinak uvedomit si ze je i dobre atak. Je fakt super a ma ordinaci mezi Mirakem a Muzeem v Praze

Akcule
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 05.03.18 11:36

Dava i takove ukoly na doma :mrgreen: a uvedomis si diky tomu spousty veci a zacnes fakt myslet nad tim uplne jinak a videt tu nemoc jinak a zvladat to a bude to lepsi a lepsi

Adunka3
Povídálka 17 příspěvků 05.03.18 16:25

@Emimin7 Děkuju za odpověd. A můžu se zeptat, o jakého psychiatra šlo, pokud jsi z Prahy? :) jsem nejak zapomněla zminit, ze hledám v Praze 8o

Uživatel je onlineEster13
Kelišová 5472 příspěvků 05.03.18 17:53

http://www.klinikaeset.cz/ Moc doporučuji. Je to na pojišťovnu a jsou tam jak psychologové, tak psychiatři.

Adunka3
Povídálka 17 příspěvků 05.03.18 23:44

@Akcule Moc děkuji za tak obsahlou odpověď :) Taky presne jako ty zvládám špatně stresove situace. Jakmile je něco jinak, nova prace a tak, tak se hroutím. Ty moje problémy se taky dosr projevují na těle. Jsem asi celkem dobře vypadající holka (dle názoru ostatnich, ja moc sebevědomí nemám),ale posledni 2 roky se mi dost zhoršila pleť, i když jsem ji dřív měla jak miminko, často mám antibitika na různy zanety a obrovska unava. Driv jsem chodila po doktorech, ale nejak jsem si uvedomila, ze je to uplne zbytecny, protoze vim, ze to mam od nervu. Taky mam dost strach z rakoviny a prsve tim ze ziju v permanentním stresu se bojim ze si ji sama vytvorim. No proste se mi to dost zhorsilo za posledni 2 roky a pak se bojim, ze me treba i pritel casem opusti. Poznal me jako pohodovou, sebevedomejsi, optimistickou holku, a ted jsem opak, uplne ze me vymizela ta jiskra. Hrozne se bojim, ze nebudu uz nikdy stejna :(
Toho psychologa co pises bych rada zkusila :) akorat jsem na sobe chtěla pracovat nejak soustavně a pokud tam mam dochazet nekak casteji tak 800 je opravdu hodne :( no ale jedna se o moje zdravi, tak to urcite aapon parkrat zkusim. Ty jsi tam docházela jak casto?

Adunka3
Povídálka 17 příspěvků 05.03.18 23:49

@Ester13 moc dekuju za doporuceni, to ze je to na pojistovnu je skvela zpráva! A mluvis z vkastnich zkusenosti? Pomohli tim tam? :)

Ja se jeste informovala na Ustavu pro dusevni zdravi, nabidli mi denni stacionar, ale bohuzek se tam musi dochazet 7 tydnu kazdy pracovni den. To bych ted casove s ucenim na statnice nedvala :( a ono vlastne celkove je tezky na 7 tydnu vypadnout z práce apod.

Uživatel je onlineEster13
Kelišová 5472 příspěvků 06.03.18 09:20
@Adunka3 píše:
@Ester13 moc dekuju za doporuceni, to ze je to na pojistovnu je skvela zpráva! A mluvis z vkastnich zkusenosti? Pomohli tim tam? :)Ja se jeste informovala na Ustavu pro dusevni zdravi, nabidli mi denni stacionar, ale bohuzek se tam musi dochazet 7 tydnu kazdy pracovni den. To bych ted casove s ucenim na statnice nedvala :( a ono vlastne celkove je tezky na 7 tydnu vypadnout z práce apod.

Ahoj, jsem psycholog, ale nejsem z Prahy. Jen vím, že klienti, kterým jsem to doporučila byli náramně spokojení. Doporučuji ze zpětných vazeb. Stacionáře jsou tam taky, ale ve Tvé situaci je jasné, že to nejde. Určitě Ti pomůžou. Pár lidí od tamtud znám osobně a kdybych měla nějaký problém, klidně bych se na ně obrátila. Držím palce.

Anonymní  06.03.18 14:29

Já tedy v Esetu moc spokojená nebyla, chodila jsem tam na stacionář, skupinu, i k psychiatričce a psychologové i ta psychiatrička byli dost k ničemu. Ale psychologů a psychiatrů je tam hodně, tak určitě se tam dá narazit na někoho dobrého. Když někdy někdo hledá terapeuta na pojišťovnu, tak také mj. na Eset odkazuji, protože jich je tam docela dost (jen nevím, jak berou nové pacienty a jak často lze docházet na terapie).

dasajur
Kecalka 166 příspěvků 06.03.18 19:56

Mám také GAD. Jsem moc spokojená v Praze na Karlově nám. s psychiatričkou MUDr. Serbinovou. A dále chodím na terapie k PhDr. Sadílkové, stojí 600,– Kč. Terapeuta na pojišťovnu jsou zkusila dva a oba katastrofa. Takže já si ráda zaplatím.

marianne
Stálice 70 příspěvků 06.03.18 21:20

Ahoj, na zaklade svych zkusenosti muzu doporucit Psychosomatickou kliniku na Praze 6. Maji smlouvy s pojistovnami, u psychiatru i psychologu.
Jako psychiatra muzu doporucit na Praze 4 - Sporilov, MUDr. Alena Vecerova Prochazkova.

Akcule
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 06.03.18 22:04
@Adunka3 píše:
@Akcule Moc děkuji za tak obsahlou odpověď :) Taky presne jako ty zvládám špatně stresove situace. Jakmile je něco jinak, nova prace a tak, tak se hroutím. Ty moje problémy se taky dosr projevují na těle. Jsem asi celkem dobře vypadající holka (dle názoru ostatnich, ja moc sebevědomí nemám),ale posledni 2 roky se mi dost zhoršila pleť, i když jsem ji dřív měla jak miminko, často mám antibitika na různy zanety a obrovska unava. Driv jsem chodila po doktorech, ale nejak jsem si uvedomila, ze je to uplne zbytecny, protoze vim, ze to mam od nervu. Taky mam dost strach z rakoviny a prsve tim ze ziju v permanentním stresu se bojim ze si ji sama vytvorim. No proste se mi to dost zhorsilo za posledni 2 roky a pak se bojim, ze me treba i pritel casem opusti. Poznal me jako pohodovou, sebevedomejsi, optimistickou holku, a ted jsem opak, uplne ze me vymizela ta jiskra. Hrozne se bojim, ze nebudu uz nikdy stejna :(
Toho psychologa co pises bych rada zkusila :) akorat jsem na sobe chtěla pracovat nejak soustavně a pokud tam mam dochazet nekak casteji tak 800 je opravdu hodne :( no ale jedna se o moje zdravi, tak to urcite aapon parkrat zkusim. Ty jsi tam docházela jak casto?
:mrgreen: :mrgreen: jak kdybych mluvila ja :mrgreen: taky se hodne bojim o zdravi…vazne nemoci atd…pichne me v brise a uz mam nervy ze to je neco vaznejsiho :mrgreen: ja trpim bolestmi casto prakticky skoro kazdy den me neco boli :mrgreen: bud hlava ci zada, bricho, z nervu mam prujem, ted mam nekolik mesicu problemy s kolenem atd :mrgreen: mela jsem tonstejne tvorily se mi hodne zanety az to dospelo do silene unavy a zanety ve strevech deloze…dotoho 2 lete dite a sup od te doby nastoupily paniky conse tyce nemoci…bohuzel dr nevedeli a skoncila jsem na imunologii kde mi zjistili poruchu imunity :( picham si infuze od darcu krve kazdych 14 dni s lidskymi imunoglobuliny a ty me drzi nad vodou…a je mi pomerne dobre. Uz to mam nekolik let tak uz jsem si zvykla, ale citim se opravdu lepe :mrgreen: bohuzel to mam nafurt uz tu lecbu…ja uz to kde jsem ted beru jako úspěch a vim, ze se toho nejspis nikdy nezbavim ale taky vim ze kdykoliv ty uzkosti prijdou tak taky vim, ze zase odejdou nekdy to trva minutu a dobry nekdy kdyz je toho na me moc treba vanoce, dotoho obdobi pred MS syn nastupoval na novou skolu dotoho pul rocni dite, tata nemocny vazneji atd atd…a uz byly na svete uzkosti cca 14 dni…ale vzdycky vim ze musim vydrzet a zase to prejde…
Cestovat semnou je taky docela peklo :mrgreen: ale za ty leta uz to umim ovladat a posledni dove mi opravdu pomohl ten dr dlabal…byla jsem u nej jen 2 sezeni a zval si me po 14 dnech takze jdes tak 2 krat v mesici a nekdy treba jen 1 pak si te zve asi podle potreby jak je to vazny ci ne…a hypnoza suoer ten den a den po jsem se citila taaak strasne volne a bez stresu ze jsem doma usnula jak miminko a bylo minstrasne dobre :lol: ( delal mi nejakou ocistnou hypnozu) aby z tebe dostal stres a uzkosti. A to na tohle neverim, naopak jsem se bala, ale zjistila jsem si o tom a skoukla i jeho videa…byl i v sama doma atak a je to fakt profik a atestovanej i na tu hypnoterapeutiku coz jich moc neni…a hypnoza je vlastne neco jako kdyz mas doma pustenou tv :mrgreen: ale nekoukas na ni ale vis ze hraje :mrgreen: neni to nebezpecne koukni na nej na netu na toho Dlabala. Je suoer ale pro me na blbe dostupnym miste a uz jsem tam taky dlouho nebyla a musim jit :lol:

Akcule
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 06.03.18 22:08
@Adunka3 píše:
Toho psychologa co pises bych rada zkusila :) akorat jsem na sobe chtěla pracovat nejak soustavně a pokud tam mam dochazet nekak casteji tak 800 je opravdu hodne :( no ale jedna se o moje zdravi, tak to urcite aapon parkrat zkusim. Ty jsi tam docházela jak casto?

Jo a v esetu jsem byla taky a strasny tam se mi stavy dost zhorsily…chodila jsem ta na skupinovou terapii a kdyz jsem zjistila ze to muze byt semnou jeste horsi :mrgreen: tak to bylo spatny :mrgreen: jediny co me tam naucili je dechove cviceni pri uzkosti ktere teda ooravdu pomaha. Pak jsem chodila i na behavioralni terapii skupinovou k dr. Peskovi ( jeden z nejznamejsich psycholgu) a to mi taky nepomohlo…ani ma psycholozka ani jina az ja sama a ten Dlabal jen po 2 sezenich. Nevim zda to bylo tou hypnozou ci cim :think: :nevim: nebo pristupem ze te. proste prinuti na to koukat z jine stranky

Adunka3
Povídálka 17 příspěvků 18.03.18 22:20

@Akcule Úplně tě obdivuji, že k tomu takhle přistpuješ to je super :-) já se nějak nemůžu smířit s tím, že to jako takhle budu mít celej život.. A to vím, že na to nejsem nejhůř. Když mě přijde, že já nemám nějaký záchvaty úzkosti, to mám spíš výjimečně, ale spíš jsem v takovým permanentním stresu, jsem nespokojená. Prostě mě štve, že jsem nešťastný člověk a přitom nemám důvod. Vlastně mám super život. Skvělej vztah s rodičema, milujícícho přítele, už skoro vystudovanou prestižní školu.. ale stejně jsem nešťastnej člověk. Jsem za to vlastně na sebe pak hrozně naštvaná a nesnáším se za to. Ale máš můj opravdovej obdiv, podle popisu máš asi horší stavy než já, ale zníš mnohem líp :) U mě se stídají stavy sebelítosti s právou tou naštvaností sama na sebe. Řikám si sakra vzpamatuj se už, vždyt se máš skvěle. Ale ono to nejde..
No a protože mi je ted na nic, tak jsem se hned rozhoupala a navštívila toho doktora Dlabala a jsem trošku zklamaná :roll: asi čekám moc, ale to jedno sezení se mniu vůbec nic neudělalo, dělal mi i tu hypnozu a vlastně se ted už 5 dní po tom cíítm dost na nic :nevim: ale nechci dělat závěry po jednom, určitě tomu dám ještě šanci. Když už jsem s tím začala, tak to chci dotáhnout do konce. Udělala jsem už jednou chybu, když jsem byla u hypnotizéra Zíky, který má být největší špička a šla jsme tam jen jednou, i když mi řekl, že mám jít minimálně 3×. Pak se nemůžu divit, že se nedostavily výsledky. Ale moc ti děkuju za tip :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Petra Paroubková se chce seznámit: Jsem momentálně hodně postižená sexy mozkem!

Televizní reportérka Zpráv na Primě Karolína Hošek se na svém facebookovém... číst dále >

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kolaps ledvin mi lékaři zjistili náhodou, skončil jsem na domácí dialýze

Žil jsem běžným životem až do doby, kdy mi můj obvodní lékař při preventivní... číst dále >

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

Reklama