Generalizovaná úzkostná porucha, jak jí zvládat?

239
29.10.13 14:04

generalizovaná uzkostná porucha, jak jí zvládat?

Ahoj všichni, chci se zeptat a zároven založit novou diskuzi, která se týká úzkostí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41882
29.10.13 14:08

Trpím na PP (panická porucha) a zvládám ji myslím dobře. Přes deset let :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
29.10.13 14:10

Ahoj, díky moc za rychlou reakci, a jak to zvládáš? bereš antidepresíva nebo máš psychoterapii? koukám že máš miminko:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
29.10.13 14:15

AD jsem brala před prvním těhotenstvím, pomohla mi, pak jsem je vysadila.. na terapie jsem nechodila. Naučila jsem se ji zvládat sama, pomoci relaxačniho dýchání a podobně. Pomohla mi knížka od Praško ;)
Mám skoro dvouletaka a další se nám narodí na konci dubna 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
29.10.13 14:19

Ale rozhodne se terapii a ani brání AD do budoucna nebranim, pokud by mi melo byt hůř. Ale už tu,,nemoc,, beru s nadsazkou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
29.10.13 14:19

Tak to jsi moc šikovná!!já stím bojuju, je to teda lepší ale stále nevím jak ty uzkosti mám zvládat a ty jseš celý den v klidu nebo mýváš uzkost? nevadí ti že se takhle ptám? nějak si potřebuju s někým kdo to zná ty uzkosti pokecat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
29.10.13 14:20

A jak si to dokázala to brát s nadsázkou? moc nevim jak na to…nemáš nějaký tip, činnost nebo cokoliv co ti pomáhá..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
29.10.13 14:25

@Pštrosice vůbec mi to nevadí, nestydím se za to, vždyť za to nemůžeme ;)

Někdy úzkosti mívám, ale tak nějak to přejdu, otevřu na sebe okno, hodim hadr na hlavu a říkám si, nehysterči, vždyť víš, že se nic neděje :D
On není moc čas na to myslet, malej mě zabaví, nejde to ani jinak. Přece se v životě kvůli tomuhle nezahrabeme někde v koutě ;) Takže si myslím, že hodně záleží na tom, jak si to člověk připouští 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
29.10.13 14:31

Jsi vážně dobrá! taky to někdy dokážu přejít, ale někdy mám odbobí že mi to na…a nějak nemám sílu se z toho vyhrabat pak se to zas zklidní..určitě na to mzáleží, já mám furet takové myšlenky, že to není spravedlivý že někdo je ok a já ne a tak,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
29.10.13 14:32

@Pštrosice A jak dlouho tím trpíš? On pomáhá i čas.. :D Já v 15 nevěděla o co jde..teď mi je 26 a vím, že tím, že se na to budu soustředit, tak si nepomůžu :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.13 10:37

Ahoj, včera jsem dostala AD a odešla s generalizovanou uzkostnou poruchou..mám třeba stavy kdy sama vím, že to co se mi honi v hlavě není racionální.. překonat to nedokážu.
MD

• Citovat
  • Nahlásit
239
3.11.13 19:16

Ahoj dlouho jsem tady nebyla. jak se ti daří? nu asi tak od 19, ale dlouho jsem to nechávala být a pomoc vyhledala až po dlouhé době:(pak jsem brala AD, ted je neberu, ale moc to nezvládám, vždy když uzkost přijde trápí mě to a dostanu se do stavu, kdy mi je huř..přemýšlím že budu brát znova ad.Asi to chce taky čas, a ono ten podzim je na todle uplně na…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
3.11.13 19:17

Ahoj anonymní, je dobře že máš ad, pomužou ti! mužu se zeptat, jak se to u tebe projevu? mám to také a moc mě zajímá jak to jiný vnímají a tak, díky a drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
6.11.13 12:26

AHOJ, POTYKALA JSEM SE TAKE Z PROBLEMY DEPRESE, UZKOST, V HLAVE SE ME HONILY VECI NAD KTERYMI JSEM STALE PREMYSLELA, RESILA JE A NEBYLO TO NUTNE, PODRAZDENOST, POTIZE SE SPANKEM, ROZLADENOST, PLACTI OST, BOLESTI HLAVY, BUSENI SRDCE ATD. PROTOZE MAM I NEUROLOG. POTIZE BYLA JSEM NA NEUROLOGII A TAM ME NASADILIY LEK LYRIKA, JE TO ANTIEPILEPTIKUM, NE NEUROPATICKE POTIZE KTERE MAM ALE I NA GENERALIZOVANOU UZKOSTNOU PORUCHU. CITIM SE PO TOM VELICE DOBRE, LEKY OD PSYCH. JSEM VYSADILA, NEDELALI ME DOBRE, MALATNOST, BOL. HLAVY, NA OMDLENI..ATD. TED AZ PUJDU K PSYCH. REKNU MU TO, POUZE NEJAKE LEKY NA NOC NA SPANI. ZKUS SE PORADIT S NEUROLOGEM NEBO PSYCH. O TOMTO LEKU -LYRIKA. ZDRAVI. VERA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.14 14:36

Ahoj holky, mužu se Vas zeptat na par věci. Posledni dobou tak 3 měsice mam hrozne stavy, přikladam to zaměstnání, ale nevim nevim. Pracuji jako zdravotni sestra-docela psychicka zatěž…pořad se mi v hlavě motaji myšlenky co jsem kde udělala špatně, přemyšlim co bude v dalšich dnech, samozřejmě se to odraži na chodu rodiny a pomalu to dopada i na manžele. když mam volny vikend už od patku nedokažu spat s představou co bude v ponděli. v noci se hrozně potim, přes den mam stažene hrdlo, bolesti hlavy…kolikrat jsem se přistihla že mam i paranoidni představy…co myslite mam někam zajit? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat