Genetické vyšetření špatný ultrazvuk

11.2.21 12:25

Genetické vyšetření špatný ultrazvuk

Zdravím jsem v 11t, byla jsem na kontrole a doktor mi řekl, že se mu nezdá ultrazvuk že okolo plodu je něco černého. Posílá mě hned na genetické vyšetření. Stalo se vám to někdy a znamenalo to neco? Přikládám i foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
527
11.2.21 12:50
@PetraVyoral píše:
Zdravím jsem v 11t, byla jsem na kontrole a doktor mi řekl, že se mu nezdá ultrazvuk že okolo plodu je něco černého. Posílá mě hned na genetické vyšetření. Stalo se vám to někdy a znamenalo to neco? Přikládám i foto

To je foto plodu v 11tt?
Vypada tedy o dost mladsi.

To, co je okolo plodu vi asi nejlepe gynekolog 🤷🏼‍♀️ a pokud si ani on sam neni jisty co to je, tak bude nejlepsi dalsi vysetreni v prenatal. centru.
Pokud jsi 11tt, tak te tak i tak za chvili ceka prvni screening (pokud uz jsi objednana), ktery se zameruje na VVV, takze se neni ceho bat. Proste ti jen udelaji dukladnejsi utz.
Vic k tomu asi neni co rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 13:06

@janikema90 tak říkal že podle ultrazvuku 11 týden sedí. Takže by to méně být nemohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
11.2.21 13:39

No… já takový ultrazvuk měla v 9tt, ve 12tt už mělo mimčo viditelné ruce i nohy.
Každopádně to ty asi neřešíš. Počkej na další vyšetření, bohužel nejsme lékaři, nic to nemusí znamenat :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9105
11.2.21 13:42

Taky mi přijde ten plod zvláštní. Třeba jen špatná fotka. Nemáš jinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36487
11.2.21 13:46

Černě je na UZ tekutina, voda, krev… cosi tam měřil, 3,8mm… :nevim: ani nepoznám, jestli je to ještě v hlavě, nebo mimo.
UZ je rozmazaný, ruce vidím, nohy tam také někde budou - je třeba uvědomit si, že UZ dělá řezy, tohle je řez hlavou a trupem, je vidět jen průřez pažemi, nohy jsou úplně mimo.
jak mý ale v tomto týdnu vypadat UZ a kolik má být plodové vody, vážně netuším. Nezbývá, než držet palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 14:14

@Markéta188 když mi dělal ultr tak mi ukazoval nohy ruce všechno. Jenom to prostě pak takhle blbě vyfotil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
11.2.21 14:20
@PetraVyoral píše:
@Markéta188 když mi dělal ultr tak mi ukazoval nohy ruce všechno. Jenom to prostě pak takhle blbě vyfotil..

Je to možné, pokud doktor říká že odpovídá, tak odpovídá. Z vyšetření neměj strach, oni doktoři rádi straší, třeba to bude jen nějaká kravinka, ať ti to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 14:22

@Markéta188 no uvidíme do genetu mě objednali až ve čtvrtek tak to budou muka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 14:25

@Pudloslava nevím co tam měřil pak to i skrtal že to tam měl špatně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
11.2.21 14:31

Nějak to nesedí. Vždyť i na té fotce je vidět gestační věk, ne? 6w1d, jako 6+1tt. Nebo jsem slepá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
11.2.21 14:33
@triss86 píše:
Nějak to nesedí. Vždyť i na té fotce je vidět gestační věk, ne? 6w1d, jako 6+1tt. Nebo jsem slepá?

No v 6-7tt je vidět jen miniaturní fazolka, ale já jako laik bych to tipovala na 9-10tt, každopádně fotka muže zkreslovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9105
11.2.21 14:45

@PetraVyoral proč je na té fotce napsáno 6+1tt? A termín porodu 6.10. taky nesedí na 11tt teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36487
11.2.21 14:57
@triss86 píše:
Nějak to nesedí. Vždyť i na té fotce je vidět gestační věk, ne? 6w1d, jako 6+1tt. Nebo jsem slepá?

hele měl tam asi program na výpočet gestačního věku a změřil něco jinýho - to odpovídá těm 3,8mm asi, jako když ti excel převede datum na desetinná čísla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
11.2.21 15:02

@Pudloslava už jsem se na to koukla znovu, že tam jsou ty „měřící tečky“ kolem toho tmavého místa, takže měřil to a ne mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat