Genetický UZ ve 20. týdnu po IVF s PGD/PGS vyšetřenými embryi

Anonymní
18.5.18 12:33

Genetický UZ ve 20.týdnu po IVF s PGD/PGS vyšetřenými embryi

Ahoj.
Moc prosím o zachování anonymity, je to velmi intimní téma. Děkuji!!!
Jsem po IVF s PGD/PGS vyšetřeným embryem. Takže vím, že miminko nemá chromozomální zátěž. Na genetickém UZ v 1.trimestru bylo vše v pořádku. Šlo tam vlastně jen o to, zda miminko nemá strukturální vadu, např. rozštěp bříška, zad a tak dále…Pan doktor mě ujistil, že vše je v pořádku, ale nějaké menší odchylky vyloučit nemůže… Brzy se chystám na UZ ve 2. trimestru, a mám strach. Přece jen tento UZ je více podrobný, zaměřuje se na jednotlivé orgány, odchylky…Mám už přes 40 let.
Máte, holky, některá z vás zkušenost? Bylo všechno v pořádku?? Bylo miminko zdravé??
Moc děkuji za všechny komentáře, příběhy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
653
18.5.18 13:02

Ahoj, nemám sice děti, přes IVF, ale velkého ultrazvuku ve 20. týdnu jsem se bála hodně ( první těhotenství dopadlo špatně kvůli VVV ). Ale opravdu se není čeho bát, ultrazvuk je podrobný a dnešní medicína je na vysoké úrovní, takže pokud by s miminkem bylo něco v nepořádku - spoustu věcí se dá řešit. Takže hlavu vzhůru, žádné zbytečné stresy a na ultrazvuk se těšte… :) určitě vše dobře dopadne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11712
18.5.18 13:17

Mně vysvětloval doktor, že právě UTZ ve 20. týdnu je zaměřený na vývojové vady, že prý prvosemestrální dokáže odhalit jen některé. Takže za mě určitě jít!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
18.5.18 13:37

Přes 40 mi tedy zdaleka není, ale dovolím si napíchnout se na diskuzi. Jsem 8. den po KETu s PGD a vypadá to slibně, tak jsem zvědavá co mi přinese budoucnost. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 15:48

@lucielorenc Děkuji za povzbuzení :hug: snažím se věřit, že všechno bude v pořádku, ale čím více se UZ blíží, tím mám větší pochybnosti :think:! Ale věřím, věřím, věřím…miminko bude zdravé, musí :srdce:!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 15:50

@jessikka Jejda, já se přece nikoho neptám, zda jít či nejít na UZ:nevim:! Je mi znám princip a přínos druhého genetického UZ, vždyť o tom sama píšu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 15:52

@Serpentini Držím pěsti :)

• Citovat
  • Nahlásit
11712
19.5.18 09:57
@Anonymní píše:
@lucielorenc Děkuji za povzbuzení :hug: snažím se věřit, že všechno bude v pořádku, ale čím více se UZ blíží, tím mám větší pochybnosti :think:! Ale věřím, věřím, věřím…miminko bude zdravé, musí :srdce:!!!

Já vím. Chtěla jsem ale spíš vysvětlit, že prvosemestrální se zaměřuje na genetické vady, 20tt na vývojové. Nechtěl jsem tě znervoznit :kytka:
Já sama jsem měla sice děti zhruba o deset let dříve, nicméně po potratech a taky jsem byla z testů nervozní. Každopádně jsme se pokoušela myslet na to, že vše už je prostě dané a nervozita ničemu nepomůže.
On ani ten dotaz, co jsi vznesla, ničemu nepomůže, jen tě znervozní. Když ti tu holky napíšou, že u nich bylo vše v pořádku, stejně tě to neujistí o tom, že bude vše v pořádku i u tebe. A když tu nikdo napíše, že u nich bylo něco špatně, tak už tuplem ne :)
Pokud věříš homeopatikum, zkus si koupit Sedatif PC. Já jsem po něm byla krásně vyklidněná :-)
Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.18 10:18
@jessikka píše:
Já vím. Chtěla jsem ale spíš vysvětlit, že prvosemestrální se zaměřuje na genetické vady, 20tt na vývojové. Nechtěl jsem tě znervoznit :kytka:
Já sama jsem měla sice děti zhruba o deset let dříve, nicméně po potratech a taky jsem byla z testů nervozní. Každopádně jsme se pokoušela myslet na to, že vše už je prostě dané a nervozita ničemu nepomůže.
On ani ten dotaz, co jsi vznesla, ničemu nepomůže, jen tě znervozní. Když ti tu holky napíšou, že u nich bylo vše v pořádku, stejně tě to neujistí o tom, že bude vše v pořádku i u tebe. A když tu nikdo napíše, že u nich bylo něco špatně, tak už tuplem ne :)
Pokud věříš homeopatikum, zkus si koupit Sedatif PC. Já jsem po něm byla krásně vyklidněná :-)
Hodně štěstí!

Vůbec jsi mě neznervoznila :). Jen jsem nepochopila, na co odpovídáš :nevim:?!? Já vím, že na druhoTRIMESTRÁLNÍ (trimestry jsou v graviditě 3, semestry jsou něco úplně jiného ;) ) UZ půjdu, neřeším, zda jít či nejít. Já se ptala spíše těch, které byly ve stejné či podobné situaci jako já, jakou mají zkušenost, víš :)
Holky se tady ptají na leccos, neřeš, proč se ptám já a jak se s tím vypořádám…Já mám za sebou také nějaké potraty a velký počet transferů. strach je úplně normální…i u těch, které otěhotněly a mají graviditu bezproblémovou
Já jsem zdravotník, věřím spíše medicíně
Ale děkuji za pohled na věc, hezký víkend :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
41924
19.5.18 10:33
@Anonymní píše:
Ahoj.
Moc prosím o zachování anonymity, je to velmi intimní téma. Děkuji!!!
Jsem po IVF s PGD/PGS vyšetřeným embryem. Takže vím, že miminko nemá chromozomální zátěž. Na genetickém UZ v 1.trimestru bylo vše v pořádku. Šlo tam vlastně jen o to, zda miminko nemá strukturální vadu, např. rozštěp bříška, zad a tak dále…Pan doktor mě ujistil, že vše je v pořádku, ale nějaké menší odchylky vyloučit nemůže… Brzy se chystám na UZ ve 2. trimestru, a mám strach. Přece jen tento UZ je více podrobný, zaměřuje se na jednotlivé orgány, odchylky…Mám už přes 40 let.
Máte, holky, některá z vás zkušenost? Bylo všechno v pořádku?? Bylo miminko zdravé??
Moc děkuji za všechny komentáře, příběhy

ahoj, mám dítě po ivf s pgs a vše bylo v pořádku. V době těhotenství mi bylo 35let, takže už taky žádná mladá matka. Držím palce :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.18 10:38

@Ginuš Děkuji moc :) toto potřebuji slyšet :). Vnitřní víru, že je vše v pořádku, mám, ale občas se ten stíneček pochybnosti vloudí…a takováto odpověď dělá divy :)!!
Přeji hodně radosti a šťastných dnů s dítkem :*

• Citovat
  • Nahlásit
41924
19.5.18 10:40
@Anonymní píše:
@Ginuš Děkuji moc :) toto potřebuji slyšet :). Vnitřní víru, že je vše v pořádku, mám, ale občas se ten stíneček pochybnosti vloudí…a takováto odpověď dělá divy :)!!
Přeji hodně radosti a šťastných dnů s dítkem :*

děkuji moc. Předtím jsem 4× potratila a vím jak může nakopnout pozitivní odpověď. Naděje dává sílu… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.18 10:51
@Ginuš píše:
děkuji moc. Předtím jsem 4× potratila a vím jak může nakopnout pozitivní odpověď. Naděje dává sílu… :hug:

Ano přesně tak…vím, že kdo neprožil, nemůže nikdy pochopit. Ta naděje a víra dokáže moc :srdce:
Děkuji, hezký den :) :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama